Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Kod nas :ruska 3x16=4700 dinara/100kg ili 500 evra kad platiš i MAP 5950din/kg ili 625 evra pa kad platiš.
 
Ma ja sam koristio suboticku i mogu da kazem da je ekstra djubrivo jedan moj komsija nije im verovao i platio je analizu i samo bacio pare jer je sve kako pise na dzaku ostupanje samo 1%
 
Preko hemoslavije je :
Subotička 3x15 u jednoj granuli oko 36,3 din/kg sa PDV-om
Fertil MAP oko 63,5din/kg sa PDV-om
Ruska 3x16 oko 45 din/kg bez 8% PDV-a
Kutina 3x15 oko 44 du+in/kg bez 8% PDV-a
Fertil 9x15x15 oko 35din/kg bez 8% PDV-a
Nadam se da sam nekome bar malo pomogao da bi znao da se orjentiše oko trenutnih cena.
 
Ma ja sam koristio suboticku i mogu da kazem da je ekstra djubrivo jedan moj komsija nije im verovao i platio je analizu i samo bacio pare jer je sve kako pise na dzaku ostupanje samo 1%
ja licno znam coveka,price oko loseg kvaliteta je iz perioda dok je muckao sa upravnicima zadruga,inzinjerima itd pa su onda delili razliku procenata hraniva u samom vestaku svasta se nekada davno radilo
A ovde na severu su ga nasi lokalni zemljoradnici izvikali jer malo blagonaklono gledaju na Kutinska djubriva pa im je sve ostalo lose,svega ima po malo ali ako bude povoljniji na trzistu ja cu da uzeti ove godine.
Mnogo covek izvozi u okolne zemlje i ne verujem da sme da se igra jer je sad velika lova u pitanju a trzisste tj.prodaja mu je preko potrebna
 
Rađena analiza na uzorku Subotičke 3 x 15 i sve je u redu.Čak je i procenat prašine ispod dozvoljenog.Čovek je to odradio u privatnoj režiji da bi tek potom naručio veću količinu.
 
Nazad
Vrh