Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

drobi je napisao(la):
MARČELO je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
Jel zna neko posto je NPK formulacije 8:24:16 i posto je Reglone forte ?
Danas sam uzeo ovo đubrivo po ceni 37.5 din / kg :cao:

Ja isto juce kupio Fertilov 8:24:16 po 34 din/kg.

Eto vam ministrovo "regresirano'' drjubrivo...pokrao nas je a ne regresirao...nije tesko cistom matematikom izracunati cenu da nije "regresirano" znaci +10.000 pa vidite posto kupujete vestak...dok u slobodnoj prodaji mozete kupiti 3x16 po ceni od 35-38 din ::svaka cast:: i dok pojedinci osporavaju moje tvrdnje cinjenica je da i dalje je mnogo ljudi koji cene kvalitet i kupuju neregresiran jer znaju da ce im se na kraju isplatiti ulozeni novac.Mislim da jedino tom merom,kupovinom ''ne domacih djubriva'' mozemo stati na kraj ''kradji'' agrarnog budzeta koji je i ovako mali...LJUDI...ZALAZIMO SE DA REGRES DOBIJEMO MI,A NE POJEDINCI,jedino tako regres mozemo osetiti,a ovo je cist lopovluk :cao:
 
Meni od fertila ne trba ni zabadava da mi daju.Malo vise se plati za strana djubriva,ali zato znas sta bacas.
 
Kod mene MAP(Fertil) 55din, a 15:15:15 (Linzer) 33din.
Mogu vam reci da je (vizuelno) Linzer odlican. Sve granule iste boje, krupne i bez prasine.
 
šta je bolje zaorati ureu ili 3x16
Post je spojen: [time]1288702958[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]1288728204[/time]
_________________________________________________
zbog biljnih ostataka
 
matkoviczoran1 je napisao(la):
šta je bolje zaorati ureu ili 3x16
Post je spojen: [time]Mon Nov 1 18:02:38 2010[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]Tue Nov 2 01:03:24 2010[/time]
_________________________________________________
zbog biljnih ostataka
Ako mislis samo na biljne ostatke zaori 60-70 kg po jutru ,uree . A NPK djubrivo se takodje zaorava u jesen , ako planiras da bacas NPK razbacaj i njega i ureu i zaori.
 
brkate ljudi stvari.
kakve veze ima dal' se azotna depresija pojavila u decembru-januaru?
koga to pogadja?
ima neke kulture na njivi pa pati?
okej, razlazu se zetveni ostaci, koristi se azot iz zemljista i sta onda...
nadomesticu nedostatak u prolece pa mirna backa.
 
URea se nece saprati u dublje slojeve , ostace vezana za organsku masu tako da ima logike da se baci jer ce se brze rastvoriti organska masa.
 
Nazad
Vrh