Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Ala vas klepace na jugu.... Zar ne mozete naci barem 7-8t da kupite vas nekoliko, isplati vam se i kamion da platite da vam doveze iz Panceva...
 
Urea je 390 eur/t na agro rok a ne verujem da je i ostalo mnogo povoljnije.Vuku ljudi kao hrčkovi a do razduženja euro može da ripi još ohohoho.
 
Ubi nas kurs evra iliti dinar,nasa roba u dinarima,a sve ostalo u euru,a izvoznici najbolji posao rade,kupe u dinarima prodju u evrima dodju kuci kupe dinare i oper u krug,a nama govna do guse??????
 
U lokalnom dućanu prvi puta vidim pančevačku ureu. Molim za mišljenje u odnosu na kutinsku koja je skuplja oko 4 €/q.
Hvala
 
Moguce da je kod nas zapala takva serija. Jel si sad bacao, @paorpaor?
Nemoguće da je do ciklona, jer proletos nije prasilo, kao ni jesenas, a isti proizvođač, a i prilikom izrucivanja iz dzakova izleti prašina.
Fertil nije vredan pomene.

Ove godine kutinska urea nema prasine a ne sjecam se da je nekad i imala, Madjarsku nisam razbacivao a ni Rumunsku ali znam da tko ju je prosle godine uzimao zato sto je bila jeftinia ove godine uzeli malo skuplju kutinsku. Inace adriatik gnojiva imaju prasine i to dosta, ali koliko znam ne pakuju ureu , samo kompleksna i nije u kuglicama vec kao sitno lomljeni kamen.
Prosle godine sam razbacivao Šabacki P-K , kako nije bilo puno kise ostao nosac ili sta je (onaj kamen) valjda pola godine citav, ali sto se tice uroda nije bilo neke razlike izmedju adriatik,kutinske i ove.
 
@paor , jel može bliža lokacija , gdje radite , croatia je širok pojam , a skoro svaki post ima više smisla kad se vidi iz kog mjesta je član ?
 
Nazad
Vrh