Cene teladi

Ko lutka je.Čak mi lepše izgleda i od nekih sa slike.Vidiš kako ima jake nogice.Nju ostavljaš za priplod.
 
2 meseca je stara,ima lepu gradju slazem se. Ne znam sto se ostavljanja za priplod tice,bice u razmatranju kada poraste.
 
Neće druže nuditi-krava je sve manje a samim tim i manje teladi.Neće biti šta da se nudi. Zato su i takve cene.Za tele od 10 dana su cene od 250 do 350.Bojim se da je govedarstvo kod nas visi o koncu-što zbog cena što zbog toga što niko neće da se smradi.Svi sad hoće da su gospoda ali ne ide to ili ne može dugo.
 
Kupio stric u Šabcu po 530€ tu su oko 100-120 kg u kvalitetu.
Trazeno je i davano 600+ za telad oko 140kg.
Sad budi pametan sta raditi.
2017 kupljena telad po 560 po 150kg i to birana od 40 komada a pre togo bikovi otisli po 2.05.
Sad otisli po 1.9 a telad od 150 bez 620 ni pip dole.
Generalno selo je doslo do kraja sta ce biti videcemo al da valja JOK.
 
Neće druže nuditi-krava je sve manje a samim tim i manje teladi.Neće biti šta da se nudi. Zato su i takve cene.Za tele od 10 dana su cene od 250 do 350.Bojim se da je govedarstvo kod nas visi o koncu-što zbog cena što zbog toga što niko neće da se smradi.Svi sad hoće da su gospoda ali ne ide to ili ne može dugo.
Nije mi problem da se smradim (kao i jako puno mojih drugara iz sela) ali za 600e tele a da prodam na 1.7-1.9e NECU da radim to, jer nema racuna.

Drugi problem je sto NECU da idem preko nakupca vec direktno sa klanicom. Nije normalno da neko za posredovanje uzme 100e za jedan dan, a da ja radim 12 meseci oko bika. Ako to ne moze, opet necu da radim taj posao.
 
Nazoves klanicu i oni te opet upute ne coveka koji iskuplja robu za njih na tom terenu ,direktno sa klanicom tesko posluju i sa preko 100komada.
I ja bih ispraznio objekte ali ovde tesko naci alternativu.
 
Zadnja ponuda od Djurdjevica tele 170 kg 640 e simentalac ,zatim ponuda od top farma uvozna telad iz slovacke 200 kg 680 eura limozin i sarole ,ponuda od Caleta (badjija ) iz draginja 110 120 kg 540 e ,dok tele ne padne na cenu tople polutke trenutno 3.2 e sve preko toga je gubitak i necu da smrdim i gubim pare
 
Nazoves klanicu i oni te opet upute ne coveka koji iskuplja robu za njih na tom terenu ,direktno sa klanicom tesko posluju i sa preko 100komada.
I ja bih ispraznio objekte ali ovde tesko naci alternativu.
Znam za to, zato dok se ne promeni situacija nema ubacivanja u tov.

Svidja mi se racunica Markojx 3.2e x 150kg = 480e bi trebalo da kosta tele i to bi bilo prihvatljivo.
 
[
Nije mi problem da se smradim (kao i jako puno mojih drugara iz sela) ali za 600e tele a da prodam na 1.7-1.9e NECU da radim to, jer nema racuna.

Drugi problem je sto NECU da idem preko nakupca vec direktno sa klanicom. Nije normalno da neko za posredovanje uzme 100e za jedan dan, a da ja radim 12 meseci oko bika. Ako to ne moze, opet necu da radim taj posao.
Sve ja to razumem i nisam mislio nikoga da uvredim jer znam o kakvom poslu je reč.Smanjuje se broj nas koji držimo krave i bavimo se tovom pa dolazimo u bezizlaznu situaciju.Ako svi odustanemo-nestaćemo.Ako bas više krene u proizvodnju-biće nam bolje.Misliš da je nama sa cenom mleka od 25-27 din,bajno.Ja po ne znam koji put pišem da je bolje uzimati sisavce pa se može nešto i zaraditi ali dati 600E za tele-neka vam je Bog u pomoći.Što je najgore teladi moraju biti crveno-beli.I tu je greška.
 
jeftinije kupiti tele 200 kg nego malo sisance ,imas samo privid da si jeftino prosao i manje para dao na ulazu,jeftinije prosao na mostu a platio na cupriji
 
Nazad
Vrh