Cene teladi

2.5 teleta od 150kg za 1 bika od 600kg kada bude onda je dobro. Do tada cekamo.
 
Slazem se sa poslednjim komentarima,
Dajem box po box i onda godisnji odmor.
Ali bukvalno od godinu dana da ocistim mozak, vise racionalno ne razmisljam.
 
Ja razumem ljude kojinrade i dalje,jbg od toga zive,proture hranu svoju,nadaju se boljoj ceni,ali s druge strane,telad los kvalitet,a skupa,drugo subvencije kasne po godinu dve dana,trece treba dosta ulozito,a rizik veliike....

Jedinu racunicu koju vidim u tovu bikova je ta da imas krave i kupujes telad od nedelju dana za 300-350e,e onda ti mozda i ostane neka para na tovu,plus ako radis senazu,silazu i hranis koncetratom....

Da imam mehanizaciju i objekte za sve to mozda bih drzao po 30-50kom,ovako se cale zeza jos sa po 3-4kom,ja prodajem zitarice i prasad i jbg

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Posle prilicno premisljanja resio da opet ubacim ovu jesenju turu,kupljeno 8 teladi i imam 2 moja.
Svi pokupljeni po komsiluku u proseku placeni 610e najlaksi 172kg najtezi 205kg ,vakcinisani odmah po prijemu u stalu.
 
goranpejcic@
U ovom nasem umetnickom poslu ispade da matematika i nije bas egzaktna nauka.
Salim se ,ali tako mi mi se namestilo ovih dana pa hajde da probam i tu varijantu jer sam sa proslogodisnjom turom kupljenom od dobavljaca sa kojim saradjujem vise godina pukao 6000e.
Pof.dr. zna pricu a mislim da sam pisao i ovde na forumu, kupio sam prvoklasnu telad kojima je bio prosek preko 180kg (a tako ih i platio) , medjutim dosli su zarazeni sa nekim rezistentnim sojem bakterija na koji ni jedan antibiotik koji postoji na nasem trzistu nije delovao.
Krajnji ishod svega toga tri uginuca ,agonija lecenja 2.5 meseca ,troskovi za veterinara i kupovina lekova preko 200000din, i kao slag na tortu u prodaji cena za 0.5e manja nego prosle godine.
Ovi sto su ostali za 11meseci i 20 dana merili 570kg i pored problema koji su imali.A cuo sam na mom terenu za jos 2-3 slucaja takvih i jos vecih gubitaka kod ljudi koji su uzeli telad na istom mestu.
Sava21@
Hvala kolega Savo da znas da ce mi trebati srece i to u velikim kolicinama.
Jeste catllemaster vakcina.
 
Srece nikad dosta.Kazi mi da li znas moze li neiskoristeni deo vakcine da se cuva u frizideru do revakcine?ili si mozda uspeo da nadjes pakovanje od 10 doza?
 
Preporucljivo je trosenje otvorene bocice odmah ,meni je to obavio vet.tehnicar koji je preostale doze odmah upotrebio na svojim teladima.
Za pakovanje od 10 sam cuo da ima na jednom mestu, ako te interesuje raspitacu se pa ti javiti.
 
Posle prilicno premisljanja resio da opet ubacim ovu jesenju turu,kupljeno 8 teladi i imam 2 moja.
Svi pokupljeni po komsiluku u proseku placeni 610e najlaksi 172kg najtezi 205kg ,vakcinisani odmah po prijemu u stalu.
Svaka čast na hrabrosti za kupovinu nove teladi!
Ja imam trenutno oko 40kom u tovu i to kad isprodajem drugu ne stavljam sigurno.
 
Ajd molim te Milane ako mozes raspitaj mi se za to pakovanje od 10.i ja sam izgleda skupio hrabrosti kao i ti...posle mnogo pricanja sa samim sobom...
 
Cekam da vidim kako ce te proci pa da ubacim 25kom. Nostalgija prema bikovima sve me vise drma.
 
Bojane ubacuj probaj jednu turu pa ces videti sam matematiku,uzeo sam i ja pre 20 dana 10 komada belgijanaca 620 e isto vakcinisao ketle masterom i cuo sam od mog veterinara da ima pakovanje 10 doza ista firma samo nije cetvorovalentna nego trovalentna vakcina...
 
Jos da se nadovezem na imenjakovu pricu i ja sam isto tako naj...o pre dve zime kupljena telad u petrovcu na pijaci 4 komada otislo ostali leceni muke stalno sa njima i od tad obavezno vakcina mada ovima ni to nije pomoglo.
 
Danas neplanski uzeo 6 komada,simentalci u proseku negde izmedju 130-140 kg,po obimu grudi. Placeni 550e po komadu.
Treba 3 bika da natovarim pocetkom februara,pa cu videti da li ce biti 1 bik = 2 teleta.
Ovo skroz levo na slici je najsitnije to je ubaceno od mojih krava.
 
Ako je taj što gleda u kameru,taj ima potencijala.Lepotan.Koliko je mlađi od ovih kupljenih.
 
Nazad
Vrh