Cene teladi

Drzis ih na livadi na -8, a znas da treba da se oteli?
 
Oduvek i uvek.

Nemaju primedbi.

Nema jasle, rol balu okrenem na bazu, isečem i sklonim vezivo, kažem izvolite devojke.

Razvuku one sebi za ležanje slamu, kukuruzovinu, trsku, loše seno, uvek čiste, krzno sjajno i puno, odabrale poziciju gde njima godi...

Silažu, isto tako, istresem na dve tri gomile.

Obrok dobiju iz korita posle muže.

Ja s proleća po torini, dok je mokra, raspem malo uree i sve zgrnem na bunjicu da zgori.
 
Zvao me danas cigan svercer od koga sam uzimao poslednje 2-3 ture,kao u blizini je pa da svrati ima 10-komada,tezine od 110-130 kg kako kaze od 550-600 evra.
 
Poznavajuci ih znam da kilazu malo preteraju, a na merenje ne pristaju, tako da treba biti oprezan. Probaj malo da ga pobijes.
 
Nisam zainteresovan jos za kupovinu,nemam mesta u stali. Inace sam pomislio preko telefona da mu kazem 500e hoces neces,bez pogodbe.
 
Da li se moze naci 10 kom. podjednakih i na jedom mestu? Verovatno tesko, a cigosi mogu da ti skupe koliko hoces. Na to oni vataju.
 
Koliko sam razumeo Dobrincanov post, trgovac mu je trazio 550e za telad 110kg a 600 za telad 130kg. Ovde je tele od 110kg 460e a tele 130kg 550e. Nacisto malo tele kao sto je Bradonja prodao za 370, sto se kaze samo kolostrum popilo, ovde je 300e. Sad koliko bi ti jeftinije to je druga stvar. :)
 
Bojceticu druze sve je to lepo kao sto pricas,ali stvarnost je malo drugacija...Primer je pijaca u Petrovcu ima teladi ali od svercera ne mozes stici da kupis,pa platis kamion put sve za 20 komada odes i uspes jedva da kupis 5 komada,i onda ti tamo cigan svercer nudi da ti dotera jer vidi da si resio da kupis i tu te odere i sve sto ide uz to,ovih zadnjih dve godine,virusi pneumonija uginjavanje i onda izgubis volju za posao.
 
Svi doke imaju nekog svog seoskog natkupca koji im zavrce usi i on im je siguran kupac ,e sad kad ti odes dole nov kupac onda tebi seljak hoce da zavrne usi,jedan primer covek iz Kruševac preko fejsa prodaje tele i trazi 550 e da dodjem dole iz srema ,ja to isto tele kupim u Jarku kod Mice za 520 e ,znaci on je to tele dao svom lokalnom kupcu za 450 e a ovaj doterao u srem sa jos teladi koje je pokupio i prodao mici za 500 e a Mica sedi kuci i prodao ga meni za 520 ,i to je najveci problem u trgovini teladima jako tesko je direktno kupiti tele od seljaka po dva natkupca se ugrade a ponekad i tri
 
Nazad
Vrh