Cene teladi

Pijace su sve redje, musku telad uglavnom kupuju ovdasnji tovljaci i sve je manje seljaka kojima je moguce uvrtati usi. Cene se znaju i pogodbe ima samo ako tele bas odskace po dobrom/losem.
@Dobrincan eto, to tele od 130kg je ovde 100e jeftinije.
 
Koja je cena teladi u Hrvatskoj i Madjarskoj?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
U hrv su počeli za 5 dana staro muško tele tražiti 400e minimum.
Da se naći ponekad i jeftinije,a nekad i skuplje..ženske su po 300e pa nadalje..redovito su oko 320e..
Mjesec dana stare muške teladi praktički nema jer nestignu toliko dugo biti na farmi a da se ne prodaju..
Ukoliko netko ima volje za time pa po 5-6 komada uzima svakih 15ak dana mogu ga spojiti s čovjekom pa da se predbilježi..
 
Danas na vasaru robe dosta,cigani sve vuku za rukav. Cene od 450-650e zavisi od robe. Da sam hteo mogao sam za oko 520-530e uzeti telad od 110-130 kg,odlucio sam se ovaj put za malo vece.
Pazarim 5 komada 600e komad,u proseku su 155 kila. Ovaj beli je izgelda ukrsten sa belgiskim plavim govecetom,pa cemo da vidimo na sta ce to da lici.

 
Dobrincan dobri ti ti rumuni, nisu skupi meni je danas trazio 650 e za njih... Ali nisam bio zainteresovan jer ko zna sta ce biti sa cenom bikova
 
Imali smo jednom beligijsko plavo, tezi nam je bio simentalac verovatno sto je belgijanac ukrsten.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh