Cene teladi

Zasto bi mu davao kaparu duplo??? Ako ti je dao kaparu recimo do 1 avgusta, drugi avgust ti mozes drugom prodati ako se on ne pojavi i nema vracanje kapare, kapara se daje da bi osigurao da ono sto kupujes niko drugi ne kupi do odredjenog roka, a ne dok se nekom navije... Ja sam takve sto daju kaparu pa im oci ne vidim nikad vise odavno isutirao iz dvorista, jer to nije kapara sto tebi rade to je zelenasenje na sitno.. daju 50 ili 100 evra pa te mrcvare da ce kupiti ono sto ste pogodili pa danas pa sutra i nikad dok ne obore cenu, ... a bilet vazi 7 a negde sam cuo i 14 dana, mada vazi od pijac do pijac, kod nas u beloljinu gde se telad prodaju vazi od utorka do utorka...
 
Zasto bi mu davao kaparu duplo??? Ako ti je dao kaparu recimo do 1 avgusta, drugi avgust ti mozes drugom prodati ako se on ne pojavi i nema vracanje kapare, kapara se daje da bi osigurao da ono sto kupujes niko drugi ne kupi do odredjenog roka, a ne dok se nekom navije... Ja sam takve sto daju kaparu pa im oci ne vidim nikad vise odavno isutirao iz dvorista, jer to nije kapara sto tebi rade to je zelenasenje na sitno.. daju 50 ili 100 evra pa te mrcvare da ce kupiti ono sto ste pogodili pa danas pa sutra i nikad dok ne obore cenu, ... a bilet vazi 7 a negde sam cuo i 14 dana, mada vazi od pijac do pijac, kod nas u beloljinu gde se telad prodaju vazi od utorka do utorka...

svaki bilet(uverenje o zdravstvenom stanju zivotinja) vazi 10 dana,to na biletu i pise sitnim slovima

- - - - - - - - - -

ja sam kupio sa 20 dana takvo tele 200 evra.



a i ovo da kazem nisam znao kad ti neko da kaparu, za bilo sta pa ako mu odreknes mora mu das duplo.evo ja imam 27 god to sam sinoc cuo i opeko se ,kapariso mi jedan kravu dao 50 sad mu moram da 100.od sad ne kapara.kad bude dajem kravu das mi pare i kraj.




al vi vadite bilet taj dan kad prodajete ili unapred.ja mislim da unepred nije bas 100 / posto sigurno kako vi na tome radite?

u zavisnosti od toga kome prodajes vadis bilet,ako ides na pijacu vadis dan unapred,ako prodajes ovako nekom duzan si da uzmes njegov maticni broj da proveris u svojoj vet.stanici da li kupac poseduje hid broj i ako poseduje mozes da mu prodas,po novom ako ne poseduje hid broj ne smes da mu prodas nista.
 
ja sam kupio sa 20 dana takvo tele 200 evra.



a i ovo da kazem nisam znao kad ti neko da kaparu, za bilo sta pa ako mu odreknes mora mu das duplo.evo ja imam 27 god to sam sinoc cuo i opeko se ,kapariso mi jedan kravu dao 50 sad mu moram da 100.od sad ne kapara.kad bude dajem kravu das mi pare i kraj.




al vi vadite bilet taj dan kad prodajete ili unapred.ja mislim da unepred nije bas 100 / posto sigurno kako vi na tome radite?

Milan 87 kaze...pa ako mu odreknes mora mu das duplo.....Zato se kapara i daje. Ako kupac odustane prodavcu ostane kapara. Ako prodavac odustane, a dobio je novac za kaparu mora da vrati duplo. Sta sad tu nije jasno.
 
Koliko moze da prodje ovo tele ili koliko moze da ima kg? Staro skoro tri meseca?? Od bika hatke simentalca i majke holstajn poreklo nepoznato
photo0053.jpg
 
Znam Zoki da vuce na simentalca, al koliko vredi.
Ako neko od kolega na forum hoce da kupi tele neka se javi.
 
Hhehe ni ja ga ne bih dao:osmeh:, ako neko hoce nek se javi ponuda traje dok ne pozovem lesinare sto uzimaju za dzabe :osmeh:
 
Neobelezen je zato sto tek sutra veterinari da ga obeleze, ako se na mole da dodju, tj. moram da im titram jajca da bi dosli!!!!!
SUtra cu ga obeleziti, naravno da necu prodavati neobelezeno, ali bez obzira dal je obelezen ili ne, kod njih je cena ista..2.7-2.8 evra po kilogramu zive vage, pa ako hoces hoces, ako neces ko te sisa! Tako je kod mene, zato ga nudim ovde i cim ga obeleze stavljam ga u oglase i to je to... :) MAda i za pasos moracu da im titram jajca da im podilazim pod kozu da bih ga uzeo!
 
nemam pojma koliko kg ima to sam ostavio vama na procenu, a kad ga obelezim hocu bar neku prikljucnu masinu da uzmem za njega... Da imam uslove ne big da prodavao, pametan je ne trazi mi detelinu jede ovas seno i zob :) auuuuu pa ti mi deres kozu, procicu kao jarac(dere musa jarca) 2.7 evra ma daj brate podigni malo to :osmeh:
 
img20140903143252.jpg
Tele mesec dana placeno 160evropljana,uredno sa papirima[/IMG]




A ovaj bi za 15-tak dana trebao na klanje,nadam se da bude oko 550kg,kakvo je vase misljenje :
img20140903143504.jpg
img20140903143459.jpg
[/IMG]
 
U petak u sapcu za telad trazili 5e po kg, ja hteo da uzmem jos 10-15 komada, nisam se ni raspitivao kad sam otisao i kad mi rece da za tele od 140kg moram da dam 700e dzaba sve ne ubacujem nista. Imam 14 komada sto sam uzeo na prolece prosek 350kg. dovoljno mi.
 
Nazad
Vrh