Cene teladi

Ove dve poslednje cene su realne.....Meni stvarno nije jasno kako se ljudima isplati da daju 300 pa i vise evra za tele od nedelju dana:sta:
 
Ima dosta sto uzimaju imaju krave a nemaju mleko kome da prodaju ,odnosno kolicinu tako da uzimaju telad sisaju krave nego da daju i do 500e za tele 150,160kg .
 
Ja obično takvim i prodajem, ne vole ljudi da muzu, a mleko prodaju kroz telice, vole kad im prodam holstajnce za manje pare, oni ga na mleko po volji izvuci i lepe parice zarade..
 
A i ljudi nece da muce kao sto si napisao , to sto prodajem dvojici trojicu imam stalnu musteriju i kad imam muskih teladi.
 
Pa naravno da nisi mogao da platiš manje od 280 evra,zato sto si verovatno kupovao simentalce i za njih je to minimalna cena po komadu.Svako ko se bavi tovom junadi zna razliku izmedju simentalca i holstajna što se tiče napredovanja i krajnjeg rezultata tova a i razlike u ceni za bikove kad stignu za prodaju
 
Cena se kreće od 380 do 420 eura, zavisi od eksterijera teleta, ne i njegove kilaže, i obavezno ako je tele "lepo na oko", tako se i prodaje, "od oka", ni slučajno "na kile"...
 
Koliko se prodaju ljubicasta telad?? ( kod mene se to zove murava boja) staro otprilike mesec ipo dana mozda malo jace... oko 100kg ima valjda, jede koliko hoce i kad hoce, a cuclu samo uvece dobija 2 litra mleka i toliko mu je, inace jede i detelinu i ovas i koncetrat(jecam, grasak)
 
ja sam kupio sa 20 dana takvo tele 200 evra.



a i ovo da kazem nisam znao kad ti neko da kaparu, za bilo sta pa ako mu odreknes mora mu das duplo.evo ja imam 27 god to sam sinoc cuo i opeko se ,kapariso mi jedan kravu dao 50 sad mu moram da 100.od sad ne kapara.kad bude dajem kravu das mi pare i kraj.




al vi vadite bilet taj dan kad prodajete ili unapred.ja mislim da unepred nije bas 100 / posto sigurno kako vi na tome radite?
 
Nazad
Vrh