Cene konzumnih kokošijih jaja

Ne moraš da crtaš,navikli se ljudi na tvoje pisanje.
Vebra je izneo lepu računicu i ne vidim u čemu je problem osim što neki ne žele sami sebi da priznaju da rade sa gubitkom ili na nuli ili pak sa nekom minimalnom zaradom koja ne pokriva verovatno ni cigarete za taj dan.
 
Slazem se.Racuna se isplativost drzanja 20 kokosaka.Sa 5 dinara zarade po jajetu ne ostane 100 dinara dnevno.Nema vece propasti,nego drzati pustene kokoske,stalno jurnjava,seru svuda ceprkaju,prelecu i posle svega toga ce neki pametnjakovic koji nece to da radi zato sto "nije lud" meni da racuna koliko me kosta jaje i po kojoj ceni ja treba da mu prodam ,zato sto on nema para.Ja moje ne dam bez 15 dinara i sve sto ne prodam cu da bacim svinjama.Ja ni slamku nisam dobio dzabe ,ili jeftinije,doduse nisam ni trazio.
 
ne pokriva verovatno ni cigarete za taj dan.
ostavio sam pusenje , bas zbog toga , sto treba da radis ko konj da bi pusio ha ha

nema nikom da poklanjam ... nista ne dobijam za dzabe .. a i zivce sam pogubio odavno
Ne moraš da crtaš,navikli se ljudi na tvoje pisanje.
nisu svi .. ima neki koji se jave jednom u godinu dana , pa mi dignu pritisak :ppozdrav:
 
Ako sam ja dobro shvatio proizvodnja jednog jajeta kosta 12din,a neko zivi od prodaje jaja po ceni od 10-13din:sta:Bas da vidim ko ce da mi objasni kako onda zivi sa tom "zaradom" koja je od -2 do 1din po komadu.
Ja takodje ne pusim.:osmeh:
 
Ovde izgleda neko nekog hoce da ubedi da je mleko crno.::samo bes::Neki ovde lazu druge,a i sami sebe.Svi dobro znamo da koka kosta.:ideja:Isto tako znamo da jde svaki dan,a ne nosi svaki.Pogotovo one na dvoristu.Koliko kostaju kavezi,ciscenje istih.Ako se neko zadovoljava,sto mu ostaju govanca gratis nek uziva u zaradi.Ko radi to za svoje potrebe i iz hobija nek se ne ubacuje u pricu o isplativosti.To sa isplativoscu nema veze,a kamoli sa zaradom dostojnom normalnog zivota.Molim prisutne u interesu svih nas i foruma da se stavi tacka na ovo Balkansko prepucavanje i preracunavanje,da nam se svet nebi smejao.Pa opet ce nas bombardovati.:osmeh: Kako da nas vole drugi,kad sami sebe ne volimo i ne cenimo svoj rad.Inace treba uzeti u obzir i VP cenu.Ko zivi od jaja sigurno ne prodaje kartoncic po komsiluku po 12 dinara i ne prodaje na hiljade komada po toj ceni.Nadam se da cemo se sloziti da se od 20 koka koje trce po dvoristu ne moze ziveti.Ja mislim da je ova tema drukcije zamisljena i to treba postovati.:ppozdrav:
 
Ovde izgleda neko nekog hoce da ubedi da je mleko crno.::samo bes::Neki ovde lazu druge,a i sami sebe.Svi dobro znamo da koka kosta.:ideja:Isto tako znamo da jde svaki dan,a ne nosi svaki.Pogotovo one na dvoristu.Koliko kostaju kavezi,ciscenje istih.Ako se neko zadovoljava,sto mu ostaju govanca gratis nek uziva u zaradi.Ko radi to za svoje potrebe i iz hobija nek se ne ubacuje u pricu o isplativosti.To sa isplativoscu nema veze,a kamoli sa zaradom dostojnom normalnog zivota.Molim prisutne u interesu svih nas i foruma da se stavi tacka na ovo Balkansko prepucavanje i preracunavanje,da nam se svet nebi smejao.Pa opet ce nas bombardovati.:osmeh: Kako da nas vole drugi,kad sami sebe ne volimo i ne cenimo svoj rad.Inace treba uzeti u obzir i VP cenu.Ko zivi od jaja sigurno ne prodaje kartoncic po komsiluku po 12 dinara i ne prodaje na hiljade komada po toj ceni.Nadam se da cemo se sloziti da se od 20 koka koje trce po dvoristu ne moze ziveti.Ja mislim da je ova tema drukcije zamisljena i to treba postovati.:ppozdrav:

Lepo receno:ppozdrav::ppozdrav:
 
Moramo napraviti razliku izmedju ljudi koji da tako kazem "svastare" pa izmedju ostalog drze i koju desetinu koka po dvoristu i onih koji se time profesionalno bave. "Svastari" sigurno imaju manje troskove za ishranu tih koka ali ih ne mozemo racunati u ozbiljne prodavce konzum jaja. Oni lupe koji dinar za sebe i zadovoljni su, ali daleko je to od pravog drzanja koka nosilja i njihova racunica se ne uklapa u pravu proizvodnju jaja i od toga je dosla sva ova diskusija. Ovaj forum sluzi za razmenu znanja i iskustava i ne mozemo niti zelimo nekome da uskratimo da iznese svoje misljenje i iskustvo, normalno sve u granicama pristojnosti i pravila ovog nam foruma.
 
Poslednja izmena:
i njihova racunica se ne uklapa u pravu proizvodnju jaja
Кад смо код рачунице: ако у Србији 100.000 домаћинстава произведе дневно по 5 јаја то је на годишњем нивоу 182.500.000 ком. Мора да је Динкић, када је први пут дошао на власт, имао ово на уму кад је рекао: једна кокошка - кућни љубимац, две кокошке - фарма (то је рекао у контексту наплате пореза). Једино не знам шта је ако су кокошка и певац, то је вероватно мислио да прецизира неком уредбом :osmeh:
 
Moramo napraviti razliku izmedju ljudi koji da tako kazem "svastare" pa izmedju ostalog drze i koju desetinu koka po dvoristu i onih koji se time profesionalno bave. "Svastari" sigurno imaju manje troskove za ishranu tih koka ali ih ne mozemo racunati u ozbiljne prodavce konzum jaja. Oni lupe koji dinar za sebe i zadovoljni su, ali daleko je to od pravog drzanja koka nosilja i njihova racunica se ne uklapa u pravu proizvodnju jaja i od toga je dosla sva ova diskusija. Ovaj forum sluzi za razmenu znanja i iskustava i ne mozemo niti zelimo nekome da uskratimo da iznese svoje misljenje i iskustvo, normalno sve u granicama pristojnosti i pravila ovog nam foruma.

Racunaju cenu jaja samo dok nose kokoske.
U cetvrtak na pijaci u Bogaticu prodao 100 komada po 15 ,100 sitnijih po 13,i kod kuce jos 200 po 14.Inace vec mesec dana prodam skoro sve sto imam kod kuce po 14.
 
Ne moraš da crtaš,navikli se ljudi na tvoje pisanje.
Vebra je izneo lepu računicu i ne vidim u čemu je problem osim što neki ne žele sami sebi da priznaju da rade sa gubitkom ili na nuli ili pak sa nekom minimalnom zaradom koja ne pokriva verovatno ni cigarete za taj dan.

Па проблем је у томе што се нису договорили око методологије па је спор миш мишица.. Вебрина рачуница је најкомплетнија од некомплетних .. амортизација ни објекта ни опреме није урачуната као ни скалирање набавних трошкова са количином тако да ни његова рачуница није комплетна ... шта ми значи било која цена ако није речено јел то на 100г у апотеци или на шлепер на кућну адресу ?? :sta:
 
O kojoj isplativosti se tu priča :sta:Pa u većini slučajeva i uzgajivačima nosilja je jedina zarada ako uspeju da što pre prodaju iznošene koke i to ako ne računaju neke stvari koje ulaze u proizvodnju,a kamoli kada je reč o domaćim <<<<<neznam kojom se matematikom služe pojedini ali ako su oni zadovoljni i ja sam samo nemoj da ostalima prodaju pamet da je isplativa proivodnja sa cenom od8 ili 10 din.::samo bes::
 
ljudi da li zna neko sta sve treba od dokumentacije da bi mogao da prodajem jaja na pijacama i prodavnicama na veliko?

- - - - - - - - - -

???????????????????
 
Ne znam imam li pravo da komentarisem.Ja sam amater,u neku ruku svastara,ne zivim od zivinarstva ali zasad sam zadovoljna.Imam 59 koka nosilja u kavezu,prodajem jaja po 14 dinara,trenutno nose po 52-53 jaja dnevno.Racunala sam 31 decembra zaradu i evo:36 000 koke (koje su pronele tek za dva meseca),9000 polovan kavez to je 45000 dinara.Za 9 meseci od zarade sam vratila ulozeno i pokrila minus za ta dva meseca i ostalo mi 4000 dinara.Bez neke velike matamatike,mesecno dam 9000 za koncentrat,prodam jaja i dobijem 21 000.To mi je dnevno 700 dinara,sto pokriva neke dnevne troskove (cigarete,hleb...)Imam i koze i drzala sam krmacu i 14 praseta ali to ukidam jer je neisplativo totalno.Samo dva praseta ostavljam za svoje potrebe.
 
Imam kompletnu opremu za koke nosilje sto podrazumeva kaveze za 2500 nosilja koji su smesteni u objekat,po standardu samo sto nemam koke nosilje pitanje je da li je neko spreman za saradnju
 
evo da se i ja malo ubacim..... 2oo koka isa braun. cena hrane koja zadovoljava sve potrebe koka koju sam pravim je oko 45 do 48 dinara a sve u zavisnisti od variranja cena komponenti. a klasu prodajem po 13 a s po 15 u beogradu u centru grada na pijaci. prodaja malo usporila zbog prethodnog posta a videcemo kako ce biti... mislim da u tim jeftinim smesama za koncentrate nema dovoljno metabolicke energije,i onda se dobija sitnije jaje a koka brzo zavrsava svoj ciklus nosivosti.. Vidim iz prethodnih postova da se spominju neke pristojne zarade,ali bih zamolio ucesnike da uracunaju amortizaciju,svoj rad i da se preracunaju da li im ostaje dovoljno novca ......od zarade....za ulaganje u novo jato za sledeci ciklus proizvodnje.
 
Jak je to obim proizvodnje i zarada kad "bude za cigare".Mozda ostane jaja za kucu da se ne kupuju,i to nije lose kao neka uzgredna delatnost,ali daleko je to od posla i isplativosti.
 
Jelena gde zivite konkretno u Beogradu ??

- - - - - - - - - -

Koliko je neki najeftiniji koncentrat za koke nosilje ??
 
Kolika je cena guščijih jaja imam dve guske pa počele da nose i hoću da znam za koliko sam svaki dan bogatiji :osmeh:

Izvinjavam se za off.
 
Poslednja izmena:
Cena jaja u mom komsiluku 6 dinara!!!!!!!!Svaka cast uvozniku odakle ih dotera za tako male pare!Kupuje sirotinja ko zna kakva jaja,koliko stara i kako proizvedena.Imamo sir od 200 dinara koji je napravljen bez imalo mleka i jaja koja kostaju 6 dinara.E pa sreca moja sto nemam mnogo koka pa ne brinem toliko za prodaju a i sreca sto imam koke i svinje i koze pa ne moram da jedem uvoznu "zdravu" hranu.
 
Nazad
Vrh