Cene komponenti za stočnu hranu

Svi su podigli cenu supera na ovu susu za sada samo Sano nije promenio cenu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Svi su podigli cenu supera na ovu susu za sada samo Sano nije promenio cenu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Na njih susa ne utice:osmeh:.Ove godine ce upravo kvalitet hranjiva doci do izrazaja.Sve sto je kvalitetno (zdravo)ce poskupeti.Oni sto se bave epruvetama i hemijom ce profitirati.Mleko bi naravno trebalo poskupeti,ali eto sanse za sinteticko,tj vestacko mleko i dalje unistenje stocarstva.To navodim kao primer.Inace kod sojine pogace ima jako puno prevara.Nije sve u ceni.Treba odraditi analizu.Mozda se udruziti u izradi iste.Naravno da se analiza ne isplati na jednom ili par dzakova.Ubacuje se u pogacu sve i svasta.Cast izuzecima,ali opet ono sto je najskuplje ne mora znaciti i kvalitetno.
 
Sojina pogača za 58 dinara?Ako je soja na berzi oko 55 dinara sa pdv.Kakva je uopšte računica proterati soju kroz mašine.Kod mene se kreće cena od 65 do 70 dinara za kilogram.Ispod toga neradim radije ću zrno soje prodati.Sto kaže član SAMA verovatno se mulja nešto u pogači a nemora ni skupa pogača da znaci kvalitet.
 
Boze mili,kuda ide ova drzava.Zar je sve ovde najskuplje.
Sojina sacma vp cena bez prevoza je oko 65-70 din.Mp cena je oko 75-80 din.
A u Bosni preko reke Drine,na pumpi je dizel 105 dinara,a sojina sacma na benzinskoj pumpi je 2000 dinara-40 kg.NON GMO.
 
Mala bara puna krokodila,treba svi da zarade,ja kupujem patent 20% i stavim 80kg kukuruza,nemam ni soju ostavljenu kuci ni jecam... Tako da kad izracunam sta sve treba da kupim ovo mi izadje sasvim ok.
 
Ma I ja isto tako,kupujem Sano Piggi i Premium,nema nista soje, samo kukuruza ubacim (a cena kukuruza 17din) +stocno brasno, I ne petljam se sa sojom i ostalom.
 
HranaProdukt podigao cenu svih vrsta premiksa i to cca 70%.Kakvo je stanje sa drugim proizvodjacima?Izgovor je drasticno poskupljenje nekih sastojaka premiksa.Zna li neko o cemu je rec?
 
Havarija pocetkom novembra u bayer fabrici.Nedostatak odredjenih vitamina I samim tim skok cene odredjenih sastojaka premiksa.Sve se to uvozi I cen vrtoglavo rastu.

https://www.nutraingredients.com/Ar...upply-of-vitamins-A-E-and-several-carotenoids

Amino S I amino SP hrane produkt su poskupeli za oko 100 din po vrecici od 5 kg, I to je oko 20-25%.Mali premiksi od 1 kg su otisli dosta,skoro tih 70%,ali njih niko I ne koristi.
Patent je imao 3 poskupljenja zadnjih mesec dana.Recimo oko 50-60 din za nekuvrecicu premiksa,npr indy tov od 3kg
Gebi stoji,manje-vise,al ce I on da skoci.
I ostali su digli cene,sto je I normalno.
Jedino je pad cene sojine sacme,tj zrna soje amortizovao da superi ne idu cenom gore.
 
Patent u TT veletrgovini još ima staru cenu
Indy tov 3900din Premijum 43xxdin sačma 66din
Da li neko koristi Patentov master? mislim da je 15 kg 1700din
 
Nazad
Vrh