Cene komponenti za stočnu hranu

Probaj Almex 013306500 ili Jabuka 0132317701.Unapred se izvinjavam,nemam nameru da ih reklamiram,nsao sam ih na guglu.
 
Koja je cena sojine i suncokretove sačme kod vas? Kod mene sojina sačma je od 45 do 49 din a suncokretove 37. Mislim da je cena suncokretove sačme prilično visoka, kakvo je stanje kod vas?
 
u Loznici suncokret 35 a u Prnjavoru Liramiks pakovanje po 32.5, pre desetak dana mozda i vise, skoro nisam kupovao, premiks panta(ingberg) 100din za telad i juned 1kg(5kg pakovanje), cini mi se da mi rekose da je sojina sacma preko 50dinara ali ne kupujem posto im dajem pecenu soju
 
Dali su negde posle onog ministrovog reklamnog uvoza spale cene sojine sacme , svuda u svetu sem kod nas zrno soje skuplje nego sacma . U prevodu trbalo bi ovako da izgleda ako je soja 33 din kg sojina sacma ne bi trebalo da prelazi 28din kg.
 
Dobo dosli u Srbiju zemlju paradoksa! Prvo kupi soju po 34 iscedi iz nje ulje(zbog cega je i kupio), a onda sacmu prodaje po 53-54. Meni ce izaci u susret pa ce mi dati tonu po pedeset. Kad ga nisam pljunuo izmedju ociju kad je rekao. Cim dodjem do prvih para, kupujem presu da je cedim sam za svoje potrebe.
 
Neznam kako se tebi surdonja pokazao tov sa sojinom pogacom ali po mom misljenju sojina sacma sto se tice tova zauzima ubedljivo prvo mesto .
 
Slazem se u potpunosti sto se tice kvaliteta, ali cena je po meni totalno nerealna. Za mene je 50-54 dinara za kg sacme puno. Vidim da na nekim otkupnim mestima moze da se kompenzuje soja za sacmu, ali kod mene toga nema. Vidim da su pariteti u razmeni znatno povoljniji, nego pri kupovini za kes.
 
Dali su negde posle onog ministrovog reklamnog uvoza spale cene sojine sacme , svuda u svetu sem kod nas zrno soje skuplje nego sacma . U prevodu trbalo bi ovako da izgleda ako je soja 33 din kg sojina sacma ne bi trebalo da prelazi 28din kg.
kod mene nekih 10-tak dana posle te najave skocila cena za 1 din sad je 48,00 /kg na vrecu(40kg) mada je na drugom mestu bila 46,00 sad neznam cenu ali mi se nije svidjala ta sacma
 
Kod nas je pogaca = 46.25 din/kg
a sacma je = 48.75 din/kg


Dosta koristim pogacu,ne vidim neku njenu losu stranu.
 
Nema vise ni pravih koncentrata.Sve je to puno kojekakvih aditiva koji vezuju vodu za misice.Kad prestanemo sa tim tzv koncentratima,utrosak vode se prepolovi.Mnogi misle da je u pitanju SO,al verujte da nije.Mozete osoliti prekrupu,a oni nece toliko unositi vode.
 
Sojinu sacmu je skoro nemoguce kupiti bez pdv-a koji je 18% i zato njena cena drasticno skace. Ako se jos i prepakiva na 10 i 5 kg cena ide jos gore. Papirna vreca od 10 kg kosta u nabavci 15,0 din od 5 kg 12,0 din.
 
zato tovare manje u vrece da naplate ambalazu. neki dan se otvorila prodavnica inberg-ova cini mi se i ja kupio 10 kg sojine s. (510,00) da vidim kakva je(najsitnije samleveno dosad sto sam video )ima malo ljuske od suncokreta(to se vidi) izmerio sam kuci ima 9825 gr zajedno sa vrecom
 
Ne mogu svi da kupe komponente na dzak. Neki prave smese samo 100 kg, onda receptura kaze da idu komponente po 5-10 kg kako koja. Ja kada prepakujem moram naplatiti vrecu i ruke.
 
Kod mene u selu jedna fabrika stočne hrane prodaje sojinu sačmu pakovanje od 10 kg za 500 dinara, a premiks za tovljenike 370 dinara pakovanje od 3 kg i to ide na 100kg hrane.
 
@sremac88

Cena za soj. sacmu je OK, za premiks ne znam jel ne znam proizvodjaca. Sta jos se dodaje pored sojine sacme i premiksa, normalno i prekrupe?
 
Na njihovoj ambalaži piše da za tu količinu premiksa ide 70 kg prekrupe, 10 kg ječma i 20 kg sojine sačme.Proizvođač je LiraMix iz Iriga.Svinje jeko lepo napreduju sa takvom recepturom, za procenat mesa videćemo za mesec dana.
 
Nazad
Vrh