Cene junadi i gotovih bikova

To je to, repovi iz predhodnih pravilnika sto se vuku kao 180 dana i ne starije od 24 meseca. Tako se pojavila kad je bilo za 20000 din, ne sme manja prosecna tezina od 500 kg.
 
Lekovi i vakcine 30 eura po komadu , hrane 2 tone gotove hrane i 5 rol bala slame nesto u prostirku dok su mali a vecunu pojedu , nisam imao uginuca i vecih intervencija sreca spasao sam sve sto sam mogao. Cena hrane je diskutabilna jer sam kupio sve jesenas po nizim cenama tako da je i zarada diskutabilna.
 
Da bez lucerke ceo tov , naravno da su bolji rezultati sa lucerkom ali moram kako moram radim sam i ne mogu sve da stignem . Kod nas se gasi tov junadi veci tovljaci po 100 kom godisnje i oni su definitivno odustali , znaci ljudi koji imaju puno svoje zemlje nove stale i svu potrebnu mehanizaciju izlaze iz ovog posla . Tovljaci do 10 20 grla odavno su stali nesto zbog starosti nesto zbog racunice u sustini ugasice nam veterinarsku ambulantu nema racunu da je drze zbog po kojeg psa i kokoske
 
Lekovi i vakcine 30 eura po komadu , hrane 2 tone gotove hrane i 5 rol bala slame nesto u prostirku dok su mali a vecunu pojedu , nisam imao uginuca i vecih intervencija sreca spasao sam sve sto sam mogao. Cena hrane je diskutabilna jer sam kupio sve jesenas po nizim cenama tako da je i zarada diskutabilna.
Svaka cast na prirastu i konverziji. 4 kg koncentrata za kg prirasta !!! I od kabaste hrane samo slama.
Sigurno je bila ekstra genetika i jos bolja hrana. Nek izadje na 1100 e ukupno po grlu, ipak je dobra zarada.
Ja tu konverziju ni u ludilu nemam.
 
Proslu turu bikova trebali prodati u junu 2020 godine. Blokiralo sve i prodali ih u 4 decembra iste godine. Prosjek 792 kg po cijeni od 3.5KM po kg. Nismo na njima imali nista. Sad sam u januaru ubacio novu turu ako ne bude i ove godine nista nazalost prekidamo. Sad se pominje cijena negdje oko 4.2KM ali sve je to rekla kazala. Vjerovatno prelazak na muzna grla. Jer nesto se mora raditi.
 
Nazad
Vrh