Cene junadi i gotovih bikova

Izašla je izmenjena uredba za subvencije u otkupu/prodaji junadi. Katastrofa...
potpuno je pogrešno sto nas proizvodjace navodno subvencionisu preko klnicara :)
Sada klanicar treba da isplati 1,93€ da bi mi dobili 26 din/kg...
 
a ako ne placa 1.93? ili MORA da plati tu cenu?


Sto implicira, mi smo imali extra profit. Pa sada cekamo sledeci.

Matijević je rekao da je cena od 2,15 evra po kilogramu „dobra”, ali da će problem biti to što će moći da je iskoriste, verovatno samo mali, a ne i veliki proizvođači jer je otkup ograničen.

Mukice, nece moci da zarade.
 
a ako ne placa 1.93? ili MORA da plati tu cenu?


Sto implicira, mi smo imali extra profit. Pa sada cekamo sledeci.

Matijević je rekao da je cena od 2,15 evra po kilogramu „dobra”, ali da će problem biti to što će moći da je iskoriste, verovatno samo mali, a ne i veliki proizvođači jer je otkup ograničen.

Mukice, nece moci da zarade.


Podsetimo, zahtev za ostvarivanje prava na finansijsku podršku podnosi se Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede do 5. novembra tekuće godine

Je li to znaci da i mi koji smo polovinom avgusta predali, imamo pravo na to?
 
Koja je cena teladi u tom slučaju ? I da li i dalje guraju koliko glava prodaješ toliko i kupuješ od njega? Ne odgovara mi ta varijanta jer uvek imamo od svojih krava li je tele pa se samo dopuni kupovinom do kapaciteta boksa, al ajd da pitam..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pa zackoljica je u tome sto ako neces da uzmes telad od njega on nece da uzme bikove od tebe

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kod nas za čistu simentalku junicu od 570 kila nemož dobiti više od 1.4 eura za kilogram.
 
Ja sam prodao pre 20-tak dana Novopazarcima po 1.55e merila 530kg.
Jel realizovao ko prodaju bikova po ovoj novoj uredbi, ili je to samo prica za malu decu?
 
Meni za bika nisu hteli da daju više od 1.5, naravno da im nisam dao. Izgovor im je bio da nisu prinudjeni da plate više!
 
Nazad
Vrh