Cene junadi i gotovih bikova

Junad tovarena po 1.85-1.9. Hahahahahahaha tu sam prestao čitati.
 
Otkupljuju klanice koje izvoze i moraju da plate 252 din za kg zive mere minimalne tezine 600 kg pa onda klanice potrazuju od drzave 26 din po kg zive mere
 
Maksimalan broj po jednom gazdinstvu do 100 kom ko je nan pdv.do 200 kom ko je u pdv i do 500 kom od privrednog subjekta ,otkup traje od 5 septembra do 30 oktobra
 
И кланице које не извозе. Морају да плате нето 226 динара, што је ~1,93 евра, и још да се бакћу са папирологијом и чекају паре. Зашто би то радили кад плаћају много мање? :)
 
To je samo za široke narodne mase,kako se ulaže u stočare.A šta slepac sa par komada dobije.
 
Srem iz Šida i Pavlovic iz Ćuprije to su klanice koje izvoze kolju za Tursku i Kinu krenulo je klanje pre dve nedelje .klanica otkupljuje uslovi su da je bik tezi od 600 kg .minimalna cena 252 din koju klanica placa seljaku u dogovorenom roku .maksimalan broj napisao sam gore.klanica potrazuje od drzave 26 din po kg .otkup traje od 5 septembra ja sam bar tako razumeo
 
Srem iz Šida i Pavlovic iz Ćuprije to su klanice koje izvoze kolju za Tursku i Kinu krenulo je klanje pre dve nedelje .klanica otkupljuje uslovi su da je bik tezi od 600 kg .minimalna cena 252 din koju klanica placa seljaku u dogovorenom roku .maksimalan broj napisao sam gore.klanica potrazuje od drzave 26 din po kg .otkup traje od 5 septembra ja sam bar tako razumeo
Neki kontakt tel možda?
 
Srem iz Šida i Pavlovic iz Ćuprije to su klanice koje izvoze kolju za Tursku i Kinu krenulo je klanje pre dve nedelje .klanica otkupljuje uslovi su da je bik tezi od 600 kg .minimalna cena 252 din koju klanica placa seljaku u dogovorenom roku .maksimalan broj napisao sam gore.klanica potrazuje od drzave 26 din po kg .otkup traje od 5 septembra ja sam bar tako razumeo
Pozdrav ! koliko grla je najmanji broj moze ? Junica moze ili samo bik ide ?
 
Kod lokalnog prodavca stočne hrane stoji br telefona za otkup stoke.Čim traže to je dobro.Ali su kod nas ljudi navikli samo da daju lokalnim monopolistima jer se mere.Ja sam u 90% slučajeva trgovao od jutore.
 
Kod lokalnog prodavca stočne hrane stoji br telefona za otkup stoke.Čim traže to je dobro.Ali su kod nas ljudi navikli samo da daju lokalnim monopolistima jer se mere.Ja sam u 90% slučajeva trgovao od jutore.
Nije problem dati nekome sa strane,ali retko koji daje pare na vagi, a pritom nemas nikakvu garanciju da ces dobiti povratni papir za subvenciju...
 
Odakle da će biti 35k? Imaš pravo na 15k (po sadašnjem pravilniku).

Nama koji smo predali u avgustu što neko ovde reče budža Marjanova.

A biće budža i kad stigne nova tura oko nove godine, samo se ne zna čija.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Koliko sam ja upućen, to je bio neki predlog pre ovog što su doneli i važi od 5.9. do kraja oktobra. Da klanice isplate 252 din pa će im država vratiti 26. I onda dok se svi ugrade..Nema šanse da na ovo daju još 20k.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Izgleda da predlog nije prosao kod klanica nisu ludi ko seljaci da cekaju kad ce drzava da im vrati 26 din pa se pokusava da preradi uredba na 20000 po biku da dobiju seljaci pa kad dobiju a klanice da plate 1.65 e za bika tu pricu vrti ona bitanga od novinara iz grupe agroprofit.
 
Nazad
Vrh