Cene junadi i gotovih bikova

Za ovo trenutno imamo ponudu 2.7
54c933344d4c35af4f115b4f40ed79c8.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Citat sa sastnka stocara i ministarke.

Са овог састанка упућен је апел товљачима јунади да одбију купце који за њихову квалитетну јунад нуде 2,8-2,9 евра/кг живе мере, јер је цена у малопродаји израчуната по могућој откупној цени од 3,5-3,6 евра/кг.

I hajde nek sad njoj neko objasni da klanice drze monopol. Ko sad njoj moze da objasni da stoka nisu zitarice i da ne mozes da se kockas kako hoces.
 
Aj mani me kad sede zajedno svaki dan, to ovaj Keco forsira svoju pricu ima covek 200 krava sistem krava tele pa je dobio subvenciju za krave koje se ne muzu u zemlji gde se uvozi mleko jer ga nema dovoljno, nabili krave od 1000 kg na jasle pa ce da zarade na teletu a u sustini muze subvencije
 
Klanice nude 2,8 2,85 e pokusavaju da obore cenu cuo sam neku pricu da kinezima drzava duguje neku lovu pa umesto para ide govedina i da ce da obore cenu ispod 2,7 e da sto manje daju para
 
Ja slao slike čoveku, a on onda tatu zvao, covek nudio 2.85 na neviđeno, kaze za 2.8 ima bikova koliko hoce

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Mašala! Koliko su bili u tovu?
Naši još na jaslama ušli u 14.mesec tova, onaj nudio prvo 2.85 pa na kraju 2.8 i otac nije dao

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Хвала, колеге!

Телад су отељена отприлике у другој половини јула 2021. Код мене су долазила негде у првој половини августа, можда неко и касније, са 15-20 дана. Сва телад су из околине од локалних произвођача млека, куповано једно, два телета, како од кога, онда са две-три недеље прелазе код мене и крећу прво са вештачки млеком. Значи код мене су били укупно 17 месеци.
 
Nazad
Vrh