Cene junadi i gotovih bikova

imam jednog crno belog bika i 2 holstajna daje mi 1.75 . jel dobro to ?
 
Pa ja ne znam kako dobijate cenu od 2e i vise. Kod nas ne prelazi 1,9e poslednjih 5 godina sigurno. Jos ovu turu cu isporuciti lokalnom mesaru jer smo ugovorili datum odnosenja,ali vidim da cu se za sledecu turu baciti u potragu za novim mesarom.
 
Prodate dve jalove krave, prva 700 kg po 1.4e, druga 610 kg po 1.2e . Mislim da sa ulaznom cenom teladi od preko 550e je dosta upitna racunica.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Samo prazna nadanja, bar se meni cini.
Ja pet bikova( ekstra) dao na 238 dinara ( 4 dinara manje u onosu na prosli put zbog pada evra, navodno).
A cenu mesa u mesarama ne verujem da su smanjili...
Racunao sam da klanicari zarade za par dana najmanje 400 eura po biku, pri ceni od 700 dinara za junece meso.
 
Denis izvini ali odgaivaci ne kupuju oni prodaju ,odnjih ne zavisi cena a trebalo bi. Cena od 2e je misaona recenica proveri kod klanjcara ,nakupca ,siptara.
 
Od kako je uvedena valuta u evrima mi smo za to vreme samo jednom prodali bikove po 2,15e i jednom po 2e. I sad mi nekako cena od 1,9e postala normalna,ne nadam se poskupljenju...
 
Apsolutno se slazem sa kolegom Dobricanin,cena od 1.9-1.95 je standard zadnjih godina

A komentar za prilog od gore je taj da nije samo problem sto je sve manje teladi vec i taj sto je najmanje kvalitetne teladi za tov.... govedrstvo je kod nas puklo skroz,u mom kraju je posebno katastrofa
 
Nazad
Vrh