Cene generalnih remonta motora -Opšta-

Verujem jer sve sto si ti kupio iz Indijske produkcije nije valjalo,glupo bi bilo da i glava motora valja.Prvo i najvaznije,indijci nista neznaju a mi smo najpametniji,e zato kod nas nista neradi a kod njih sve radi punim kapacitetom zadnjih 10 godina.Da im je svaki deo za bacanje kao sto ti radis dosad bi svaka njihova fabrika propala jer bi svet posle 2-3 godine izbegavao njihove proizvode,medjutim desava se obrnuto,oni napreduju a mi filozofiramo i tonemo.

Ima pesma Riblje Corbe"Kako je lepo biti glup"
 
A zasto bi onda i ventile kupovao,neko,Prvi Partizan,pa i oni su nasi i ne valjaju,zar ne,pa da bolji su indijski.Eto sad sam se setio,ako se ponovo zenim idem sigurno u Indiju da trazim zenu,bolje su one nego nase Srpkinje.
 
E a Indijke imaju onu greb,greb tačku na čelu. :osmeh: Indijski delovi su povoljni za kupovinu što se tiče budžeta(kod velike većine skromnog na žalost).Prošle godine prilikom remonta traktora nisam hteo ništa Indijsko iako imam povoljnosti kod nekoliko prodavaca delova već sam uzeo za nijansu skuplje varijante pa između ostalog i ojačane ventile Prvi Partizan.Videću kroz vreme da li sam prošao bolje ili gore.
 
A zasto bi onda i ventile kupovao,neko,Prvi Partizan,pa i oni su nasi i ne valjaju,zar ne,pa da bolji su indijski.Eto sad sam se setio,ako se ponovo zenim idem sigurno u Indiju da trazim zenu,bolje su one nego nase Srpkinje.

A mozak i on je neki mehaničar i majstor ovdje u Hr se sprdaju s tim dijelovima majstori .
I jedini ventili koji se ugrađuju su Srpski .
Indija ima najgore dijelove što god kupiš za godinu dve raskapaj.
Pogotovo capice šarafići i onda oni imaju kvalitetu matrijala to može samo glup čovjek da reče.
Trebo bi baš da poslikam podesivu vinticu kako se pomotala od kamena , prije toga pukla na onom spoju šta ide na rame hidrulika i skoro se cjepać prevrnuo.
 
Ono sto dodje u novim Indijskim traktorima je vjerovatno OK, ali dijelovi za IMT su katastrofa, bar vecina. E sad bog jedini zna ko to pravi, neki tipovi u nekoj lijevoj supi u nekoj vukojebini u Indiji, mali kosooki, strumfovi ili gremlini jbm li ga.Skorasnji primjer, uzimao cilindar hidraulike za 560, i probe radi stavimo samo jednu kariku unutar cilindra (sve novo RTD Srbija pise na kutiji, cuj Srbija), a ono zazor na sastavu karike 0mm.Pa kako ce ovo da radi kada se malo zagrije, pitam prodavca i on slijeze ramenima, rekoh ''vracaj dedinu sliku'' i ubacim moj stari klip.
Sve u svemu nije to svemirska tehnologija, i moze to napraviti da valja dooosta drzava na svijetu pa samim tim i Indija, ali je problem u ovim nasim govnarima sto uvoze, jer **greška zinulo za sto vecu zaradu pa onda porucuju dijelove od papira samo da sto manje kosta.
ps. imam ja alnaser na 539 Lucas Indija, dosao na novom traktoru, automat je mijenjan ali on sljaka bez greske evo 30 godina, i imam jedan isti takav nov, neofarban za rezervu. Dobio ga teca u BG na pijaci za 4 vrece kupusa:haha:, pa dao meni.
 
Ma to oni namjerno za imt rade loše dijelove.
Mudraci su oni zato ako imam izbor kupit srbijanski dio kupujem njega ako nema onda indiju ona je nužno zlo.
 
prvi put cujem za ovaj slucaj. jeste mijenjali uljnu pumpu? koliko si siguran u sat koji toliko pokazuje? preko 4 bara ne bi trebalo prec koliko sam ja upoznat sa tom materijom.
 
Tako meni 533 godinama pokazuje prvih 5 min dok se ne ugreje ceo krug na satu i posle sidje na normalu.Nista mu ne fali i niko ne zna koji je uzrok.
 
Sve ce to doci u normalu nakon kratkog vremena dok ne nalegne sve kako treba. Ako je motor IM 033 (IMT 533), IM 034 (IMT 555 ili Zadrugar) i IM 036 ( sestak iz kombajna ZMAJ 780), onda je za njih normalno da imaju nesto veci pritisak od M i DM familije motora, narocito posle generalne. Rodjaku je isto tako posle generalne pokazivao oko 6bar kada je hladan:ppozdrav:.
 
Zato što kad je hladan i ulje je tvrđe-gušće,a posle se ugreje i normalno malo razredi,i pumpa nemože da postigne toliki pritisak.Tako je podešen regulacioni ventil kojireguliše maksimalni pritisak.Na imt 533 i 555 taj ventil se nalazi spolja i lako se dođe do njega da se podesi.
 
Znam za ventil,postavljen je nov kada se to remontovalo i stelovan je ali nije bilo nista bolje.Verovatno je los,naravno indijski je.
 
Motor je m33. Pumpa je nova kao i sve unutra. Pokazuje 6bara na manometru (ruskom) jer mu je skala do 6bar a kada se prikači teleoptikov onda pokazuje 7,5-8bar.
Verujem da je zbog toga što ulje sae40. Još ću videti sutra da skinem uljne cevčice sa magistrala na bloku pa da verglam sa ručicom na ugašeno. Čisto da malko protera tuda ulje. Inače u tom motoru nije menjano ulje 8-10god. Mnogo mi to nešto. Samo se bojim da neću morati da opet skidam karter zbog uljne pumpe.
Sumnjam da će filter ulja tu dugo da izdrži.
 
Motor je m33. Pumpa je nova kao i sve unutra. Pokazuje 6bara na manometru (ruskom) jer mu je skala do 6bar a kada se prikači teleoptikov onda pokazuje 7,5-8bar.
Verujem da je zbog toga što ulje sae40. Još ću videti sutra da skinem uljne cevčice sa magistrala na bloku pa da verglam sa ručicom na ugašeno. Čisto da malko protera tuda ulje. Inače u tom motoru nije menjano ulje 8-10god. Mnogo mi to nešto. Samo se bojim da neću morati da opet skidam karter zbog uljne pumpe.
Sumnjam da će filter ulja tu dugo da izdrži.

Šta očekuješ od ulja koje nije menjano 8-10 godina.To više nije ulje već tovatna mast.
 
Nazad
Vrh