Cene generalnih remonta motora -Opšta-

na jednom odmoja dva 539. se cuje neko lupanje u motoru (koji je generalno radjen pre 5 godina..). Majstor kaze zamena lezajeva i obrada radilice?

Koliko bi za delove tu otislo? hvala
 
Tuz moze da lupa i gares na klipu ..U svakom slucaju prvo skini glavi i vidi stanje gore.Ionako ako vadis klipove moras je skidati..
 
Koliko li kosta glava motora za imt 542? Promenio mi je zvuk odnosno u toku rada cuje se kao da klapce i kada se gasi cuje se neko sistanje iz auspuha. Ne gubi antifriz. Moze da se desi i neki ventil ali cisto sumnjam. Kada pali isto pusi plav dim dok se ne zagreje snagu ima normalnu mozda malo slabije vuce ali ne drasticno.
 
ako nisi. provjeri dizne. od njih zna da bude plav dim dok je ladan.
 
Taj motor nema gumice ventila.

Nije ti skupo da uradis glavu komplet ako je do nje.
Ventili prvi partizan 1400din svi(mozes ako treba i pojacane ista cena),vodjice 700 din sve,dihtung glave 400 din,ravnanje 1000din i frezovanje siceva za nove ventile i ubacivanje vodjica 1500 din.
To je cela operacija pa sad sam racunaj.:osmeh:

Na samoj glavi vise nemas sta da remontujes osim dizni ako zelis ili treba ili klackalica ako je neka pukla(desi se ali je jako retko)
 
Hvala ljudi na informacijama. U sredu ga rasturam, pa cu videti vec sta je. U svakom slucaju odradicu glavu komplet i dizne pa cemo videti kako se ponasa.
 
Skinuo sam veceras glavu motora. Epilog da su sicevi na trecem klipu skroz unisteni, sto dovodi do zakljucka da je negde pustao vodu ili je pukla glava ili dihtum popustio. Uglavnom ako nije pukla glava zamenicu ta dva sica a ako jeste moracu da kupim drugu. Kazu da sada imaju samo neke indijske. Kakve li su one i kolika je cena? Ovde kod nas ima cena je negde oko 115 evra sa ventilima.
 
Poslednja izmena:
Tako tako su te indijske nekad znaju i neispravne biti koliko ce durat neznam.
Rakovice više nema tako da i nemaš izbora baš
 
Po meni su neke indijske glave dobre, ja sam ugradio sebi jednu jos 2011 i nema nikakvih problema. Doduse, birao sam u radnji od nekoliko..
Postoje domace glave za taj motor, ima neka livnica u Vrscu ili Kikindi koja to radi jako dobro..
 
Kod mene je indijska glava na 542 evo 4 godina i radi bez problema kupljena u Kacu kod Pantelica tada je bila oko 125-130e puna posti je pukla u sezoni,a nasa(imr) je tada morala par dana da se ceka dok se naruci pa dok stigne i jebg nuzno zlo koje i nije toliko zlo koliko ljudi pricaju!
 
Kupio sam pre par godina navodno Indijsku glavu Karan za 542.Kolega mi reče da to nije Indijska već Turska.Traktor više neradi kao što je radio,ima drugačiji zvuk i pomalo više dima na auspuhu.Kolega je imao iste probleme na 539 i kad je zamenio za Vršačku problemi su nestali.Kaže da na ovoj Turskoj nisu lepo odrađene komore za sagorevanje.
 
Koliko sam pricao sa majstorom problem kod indijskih je u duzini ventila jer nije kod svih duzina ista i onda mora da se nosi nova glava na obradu siceva i da se zameni nekim ojacanim ventilima i onda je to ok. Sve zavisi od glave do glave neke su dobre a neke nisu milimetri su u pitanju. Kada nije dobra kaze da motor mnogo lose radi i slabo pali. Moja je definitivno pukla.
 
Zamenjena glava novom indijskom, za sada radi lepo i pali videcemo kako ce se ponasati u brazdi. Sve me kostalo oko 125 evra bez ruke i nista nije trebalo da se prepravlja na glavi.
 
Normalno jer sve indijske glave su OK,bar sam njih ugradio mnogo,samo zavrnem i gotovo.Svaka masinska radionica i dan danas tvrdi da one nevaljaju i da moraju kod njih na skracivanja i prepravke jer sta zna neki indijski gigant koji proizvede milione glava godisnje,ipak je nas covek strucan.:osmeh:

Drago mi je da si se odlucio za ispravnu varijantu,neka dugo sluzi.
 
Ja kad sam ju montirao prvo sam bacio opruge nove u kantu za smeće kao da su mala deca motala i pretvrde.
 
Nazad
Vrh