Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Предност има комшија са већом дужином међе. Мислим да је 2 године рок за жалбу.
 
Jedno pitanje o pravu prece kupovine od komsija, recimo Pera ima njivu izmedju Mike i Zike, i proda tu njivu Miki, a nije ni pitao Ziku, da li Zika ima prava da ospori ugovor ili ne?
I ako da, da li ima neki vremenski okvir da to uradi?
Ako ti nije ponudio a prodao je imas pravo da osporis kupoprodaju. Procedura je tuzba osnovnom sudu na teritoriji opstine na kojoj je zemlja uz uplatu iznosa procenjene vrednosti zemlje na racun suda. Rok za tuzbu je dve godine od datuma kupoprodaje ukoliko ti nije poslao preporuceno pismo. Ako jeste onda je 15 dana. Angazuj advokata , on treba da ti sastavi tuzbu i objasnice ti pojedinosti.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Ako ti nije ponudio a prodao je imas pravo da osporis kupoprodaju. Procedura je tuzba osnovnom sudu na teritoriji opstine na kojoj je zemlja uz uplatu iznosa procenjene vrednosti zemlje na racun suda. Rok za tuzbu je dve godine od datuma kupoprodaje ukoliko ti nije poslao preporuceno pismo. Ako jeste onda je 15 dana. Angazuj advokata , on treba da ti sastavi tuzbu i objasnice ti pojedinosti.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
A jel može vlasnik da odustane od prodaje ? Vlasnik da je hteo da mu ponudi zemljište uradio bi tako. Lično nikada ne bih nekom pravio problem oko prodaje.
 
A jel može vlasnik da odustane od prodaje ? Vlasnik da je hteo da mu ponudi zemljište uradio bi tako. Lično nikada ne bih nekom pravio problem oko prodaje.
Kao komsija imas zakonsko pravo prece kupovine. Posle potpisivanja kupoprodajnog ugovora ukoliko je kupoprodajna cena isplacena u celosti vlasnik ne moze da odustane ako komsija hoce da se umesa putem procedure koju sam opisao. Ne znam sta bi se desilo ako bi vlasnik hteo da odustane ukoliko prvi kupac nije isplatio zemlju a drugi komsija se umesa.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Druze kada sam napisao relano za cenu, mislio sam da se po toj ceni trguje, za dobru zemlju su ljudi placali 10 000 e po kj.
Jos nisam cuo da je neko preko toga platio kod nas, a da ne pricam o ceni od 15 000 kj koja je nerealna.
Ja moju zemlju ne prodajem, tako da nema cenu.
Ne mozes porediti cene u jagodini i ovde kod nas, ni cene zemlje, ni stanova gde kupuju poznanici ( ns, bg i pancevo)....
Prijatelju ja nisam ni uporedjivao cene kod tebe-u tvom kraju sa cenama kod mene,jer to je suludo imass krajeva u Srbiji gde se zemlja prodaje i po 20-30 evra po aru a mozda i za manje...
Ja sam uporedjivao cene kod mene pree nekoliko godina i sada...i kazem ti da sve zivo sto se tice nekretnina poskupelo zato nemoj da te cudi ako i za zemlju traze vlasnici duplu cenu u odnosu na onu cenu pre 5-6 godina...
Vec sam ti opisao moj slucaj gde sam pre 5-6 godina placao zemlju 100 evra ar selo na 4 km od centra Jagodine,a u tom centru Jagodine novogradnja tada bila 600 evra stanovi,sada novogradnja 1400 evra a ovde bi neko zemlju da mu prodam po onoj ceni od pre 5-6 god koliko sam ja platio... Zato i ja kazem i ja bi da kupim stan po onoj ceni od pre 5-6 god ali NEMA TOO VISE....
 
Poznajete li nekoga ko je kupio zemlju na taj način preko tužbe ili je to samo slovo na papiru?
Ja mislim da je too mrtvo slovo na papiru ili kao sto rece jedan pravnik ZAKONI SU KOD NAS LEPO NAPISANI ALI NIKO IH NE POSTUJE.
Sve je korumpirano i sve moze, a moze i da ne moze ,sve zavisi koliko si jak finansijski da podplatis,na kojoj si funkciji polozaju i u kojoj si stranci ,da li imas nekoga itd itddd...
Jevreji imaju jednu poslovicu :SA KONJA SE NE TRKAJ I SA BOGATOG SE NE TUZI.
 
Nije mrtvo slovo. Eno naš komšija je izgubio sud pre jedno 15-20 godina. Kupio njivu a nije pitao komšiju. Komšija napao ugovor i dobio. A bilo je još slučajeva.
Mi smo sad nedavno dobili ponudu da kupimo zemlju pored nas a šogor je sa druge strane te njive. Nama tu i tamo odgovara, šogoru najviše odgovara (po svim aršinima) a ovom trećem ne vidim kako može da odgovara i najmanje pravo da kupi ima, pa je ipak kupio. Da smo šogor ili mi kupili, mi bi izmenjali neke parcele gde smo takođe komšije međutim, eto, ovaj je uleteo, nabio nerealnu cenu u ugovor, dodao i da je njiva u zakupu i kupio. Da napadnemo, mi nećemo a šogoru je advokat reko da nema šanse da dobije. Mi našega nismo ni pitali ali verujem da bi ga dobili ko hebem ti. Ali neka....
 
Prijatelju ja nisam ni uporedjivao cene kod tebe-u tvom kraju sa cenama kod mene,jer to je suludo imass krajeva u Srbiji gde se zemlja prodaje i po 20-30 evra po aru a mozda i za manje...
Ja sam uporedjivao cene kod mene pree nekoliko godina i sada...i kazem ti da sve zivo sto se tice nekretnina poskupelo zato nemoj da te cudi ako i za zemlju traze vlasnici duplu cenu u odnosu na onu cenu pre 5-6 godina...
Vec sam ti opisao moj slucaj gde sam pre 5-6 godina placao zemlju 100 evra ar selo na 4 km od centra Jagodine,a u tom centru Jagodine novogradnja tada bila 600 evra stanovi,sada novogradnja 1400 evra a ovde bi neko zemlju da mu prodam po onoj ceni od pre 5-6 god koliko sam ja platio... Zato i ja kazem i ja bi da kupim stan po onoj ceni od pre 5-6 god ali NEMA TOO VISE....
To sto je sve poskupelo ne znaci da ce neko platiti 15 000 e kj zemlje, mozda po neki izuzetak neki notar, advokat, lekar, politicar, pravi poljoprivrednik nema sanse na ove cene.
Kada pricam o ceni necega, mislim pre svega na cene u nazad godinu dana po kojoj se trgovalo za lepu zemlju. To sto neko trazi to nema veze sa mozgom, trazim i ja za kukuruz 30 din i za beli luk 3 evra, pa nema trgovine po toj ceni...
 
To sto je sve poskupelo ne znaci da ce neko platiti 15 000 e kj zemlje, mozda po neki izuzetak neki notar, advokat, lekar, politicar, pravi poljoprivrednik nema sanse na ove cene.
Kada pricam o ceni necega, mislim pre svega na cene u nazad godinu dana po kojoj se trgovalo za lepu zemlju. To sto neko trazi to nema veze sa mozgom, trazim i ja za kukuruz 30 din i za beli luk 3 evra, pa nema trgovine po toj ceni...
I ja se cudim ko kupuje i odakle placa stanove u malom gradicu kakva je Jagodina po 1400 evra kvadrat a do pre samo 2-3 godine je bilo 600-700 evra...Sada ti treba za manji dvosoban stan 80-90 hiljade evra ...ali cene ne padaju i stanovi se prodaju...
i nije to samo u Jagodinu kako sam cuo i u drugim gradovima bar za 50 posto su skocile cene nekretnina. ..TAKO I DA ZEMLJA MORA DA PRATI TAJ RAST CENA(bar je tako bilo do sada)
Ne vidim da narod izasao na ulice da se BUNI i da protestuje sto su nabili tolike cene za sve zivo sto je poskupelo...
Sto dovodi do zakljucka AKO JA I TI NEMAMO DA KUPIMO I AKO NAMA SKUPO, IMA KO IMA I KOME NIJE SKUPO I KO KUPUJE
 
Jesi li siguran da se stanovi prodaju? Ako imaš nekog u agenciji bliskog raspitaj se. U Novom Sadu na top lokaciji više ne može da se proda za 2500e po kvadratu. Niko se ni ne raspituje već mesecima.
 
Sve ti to ide kakva je potraznja,za stanove uvek imas potraznju,ako zelis prodati stavis manju cenu,a mozes lupiti cenu pa cekas nekog da se upeca mozes i to ali pitanje koliko ces cekati.za ns 2500u centru nabijene cene jer imas adice ili petrovaradin gde se cene krecu od 1400-2200 tako i sa zemljom. Uvek ima kome je hitnije da proda pa da realniju cenu

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Jesi li siguran da se stanovi prodaju? Ako imaš nekog u agenciji bliskog raspitaj se. U Novom Sadu na top lokaciji više ne može da se proda za 2500e po kvadratu. Niko se ni ne raspituje već mesecima.
Vazno je da su oni koknuli duplo vece cene u odnosu na samo pre 2-3 godine,sad i da spuste 100 evra po kvadratu too je nistaa,jer povecali za 700 (od 600-700 na 1400)...
Ali najveca fora da i dalje drze iste cene koje vidim u izlogu agencija i po oglasima...
Ja bi voleo da bude tacno too sto ti pricas ,ali da ne bude STO JE BABI MILO TO JOJ SE I SNILO.

Secam se da je u mom selu (4km od centra grada) kada prelazila marka u evro bilo 100 maraka 1 ar zemlje a stanovi bili 500 maraka kvadrat,kada dosao evro stanovi otisli na 500 evra kvadrat ali i zemlja otisla na 100 evra ar.
Sada ovo stanje je bez ikakve logike...
Izgleda da sam napravio zivotnu gresku sto sam pre nekoliko godina kupovao zemlju...
 
Hvala kolege na informacijama, nisam ja od tih koji bi osporavali ugovor i tako kupovali zemlju, cak sam i iz nekih zakupa izlazio a imao vazeci ugovor na duzi rok, cija zemlja nek radi sa njom sta mu je volja, hteo sam da cujem misljenja oko te situacije sa 2 komsije, ima mi smisla da komsija sa vecom njivom ima prednost
 
Да ли је предност већа површина или већа дужина међе нисам сигуран.
 
Nazad
Vrh