Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ја сам схватио да човек тражи 1/4 власништва на будућој соларној електрани (вредност 2 мил.€ а он нуди локацију и рачуна је као 1/4 инвестиције).
 
Vrlo bistar covek. Tako sam i ja shvatio. Ne razumem sto bi to neko radio, kada za manje novca moze kupiti lokaciju, a nisam ubedjen da solarna elektrana u nasoj klimi je rentabilna preterano.
 
Vrsacki vinpgradi odose za 4.600.000e. Kad se to podeli sa 2000ha dodje se do cene od 2300e po hektaru. A gde su zasadi, mehanizacija,podrumi itd itd...bar nije otišlo u strane ruke...
 
Isto sam sada to primetio u dnevniku. Onda se pitam zasto je bilo potrebno 3 neuspesne licitacije? Ocigledno je to ipak bunar od firme cim tako niko nije bio zainteresovan.
 
Ta zemlja u Vrsackim vinogradima kao zemlja ne vredi mnogo sami pesak skoro jedino zasadi kada bi se oko njih ljudski poradilo 2002g.smo kao gusteri u Beloj Crkvi isli na ispomoc u Vrsacke vinograde na berbu i onda sam video neljudsko ponasanje prema radnicima kao u logoru nije ni cudo sto su propali davno je njih trebalo prodati.
 
Draskovic je i krenuo da se razvija iz Vrsca bivsi Kondvik gde je bio direktor do privatizacije kada ga je kupio.radi to i dalje ali nisu neke plate ne verujem ni da ce da se pretrgne sa platama u vinogradima a da vrede sigurno vrede,samo to je sve losa teska zemlja koja i nije za drugo osim za vinograde,bitno je da ne propadne takva firma ma ko da je vlasnik.
 
KO Horgoš, 8,3 KJ, iz tri celine, dve su u neposrednoj blizini, jedna pored druge, a i treća je blizu, isplaćeno 6.150 jevreja. Da smo zdravo.

Prosečno, 740 jevreja po kj, njive i livade 4. klase. 6,4 kj njive, resto livade.
 
Nazad
Vrh