Cena višnje 2019 godina

Kod nas pala sa 30 na 25 a i retko ko da otkupljuje.
 
Pre neki dan sednem na fergusona koji je 70 i neko godiste sav razvaljen ali jos cvrkuce i krenem malo da istanjiram napravi se dzungla od ove silne kise i vrlo brzo mi skazaljka za pritisak ulja dodje do crvene pa ga malo odmaram nemoze drukcije i dok je bila pauza nailazi crn oblak od strane Kragujevca a ovaj moj Dzon Vejn u 9 deceniji se uznemirio jer nevreme samo sto nije krenulo a onda ja pokusam da mu objasnim DA AKO CRKNE TRAKTOR MOZEMO SAMO DA IDEMO NA KOVINSKI MOST jer da odemo u banku i da kupimo drugi NAVUCICEMO IZVRSITELJE NA VRAT ako uzmemo pare od zelenasa jos gore bunar neizbezan a vidim da on slabo RAZAZNAJE O CEMU JA NJEMU GOVORIM i ja odlucim da mu pustim
video zapis i da snimim njegovu reakciju pa i da probam da nesto izvucem iz njega kako i sta on razmislja I DALI VERUJE ali on gleda i nikakvu reakciju ni osmeh ni gorcinu ni nervozu KAO DA SEBICNO SKRIVA U SEBI SVOJ NACIN RAZMISLJANJA.Ja ga upitah VERUJES LI TI OVOM COVEKU VERUJES LI DA CE OVAJ COVEK DA NAS VASKRSNE a on nervozno ,ljutito vidi se da je starina vidno uznemiren ali ne zeli da se otvori da olaksa dusu KAO KADA COVEK DOZIVI TROVANJE I TREBALO BI DA SE IZVRSI DETOKSIKACIJA ORGANIZMA ALI ON NE ZELI DA SARADJUJE.Konfuzan je i neodredjen ranije je imao svoje stavove kojew je zdusno branio a sada kao malo dete kome mama i tata stalno obecavaju igracke i slatkise i uvek ga slazu I STA RECI VISNJA 25 DINARA rece ja da ce da padne sa 30 na 25 ALI SE NISAM GRAMATICKI IZRAZIO KVALITETNO
 
Dzervin otkupljuje samo prvu klasu, cena 50 din. Ne otkupljuju crvljivu i ne dozrelu visnju !
 
Dogodine ce sva visnja biti organska niko je nece ni prskati ni djubriti,a crvi ce biti dokaz da su bez pesticida...pa ugovorite na vreme trziste za organsku visnju molim vas...
P.S.Nemoj slucajno gajbe da fale!!!

Ovo ni Turci nisu radili srpskim kmetovima!
 
Poslednja izmena:
Dogodine ce sva visnja biti organska niko je nece ni prskati ni djubriti,a crvi ce biti dokaz da su bez pesticida...pa ugovorite na vreme trziste za organsku visnju molim vas...
P.S.Nemoj slucajno gajbe da fale!!!

Ovo ni Turci nisu radili srpskim kmetovima!


Odlicna ideja, ne prskaj ne djubri, ne obradjuj! Samo pokosi pred branje da berace ne pojedu zmije i kukaj na cenu od 25 dinara!


Ko je prskao, djubrio, radio, prodao je visnju u prvu klasu od 50 do 70 dinara. Nemojte da radite pa kukajte na cenu... Cena visnje (prve klase) je odlicna s obzirom koliko se krecu cene ostalog voca...
 
ZA GORSKOG CARA Vrlo dobro znas da ne postoji cena 70 dinara i da je prva klasa sticena 50 a druga klasa je bila 30 a mislim da mi neko rece da je spustena na 25 dinara i ONO STO JE NAJVAZNIJE OD 10 GODINA U VISNJARSTVU BUDU SOLIDNE 2 GODINE A OVO OSTALO JE CABAR,tako da na ovu opasku ja cu odraditi sve kvalitetno i kako treba i zbog toga cu biti adekvatno nagradjen a ovi lezilebovici sto ne ulazu nista ima da slajfuju u mestu.Od toga nema nista jedino ko moze da opepeli su VELIKI PROIZVODJACI KOJI IMA TRESAC I KOJI JE POVEZAN DIREKTNO SA FABRIKOM ZNACI NE IDE PREKO POSREDNIKA NEKE OTKUPNE STANICE i druga opcija za zaradu je da vlasnik visnjara poseduje KRUPNE MADJARSKE SORTE ILI NASU SUMADIJKU a svi manji proizvodjaci oblacinke jedino sta mogu da profitiraju je SECER NA NERVNOJ BAZI ILI CIR NA DVANESTOPALACNOM CREVU
 
mornar-u ne uspevam da rastumacim sta si napisao. Ako vam je poljprivreda kao i pismenost, boga mi crno vam se pise.

Da razjasnimo jednu vrlo vaznu stvar. Ovo nije posao pod prisilom, nego se radi dobrovoljno! Ako ne mozete sebi da napravite neku solidnu racunicu u ovome batalite i radite nesto drugo, nemojte da kukate!
Seljacima je kukanje karakterna osobina, kukali su kad je visnja bila 120 dinara.

Ako vam ne odgovara vocarstvo idite kod stranog investitora za 300 evra, tamo se ne dobija secer i cir na dvanaestopalacnom crevu. . . .
 
GORSKI CAR-Hoces da kazes da su ljudi na jugu Srbije glupi i da ne znaju da gaje visnju i da nista ne ulazu?!
Izvini molim te,ovde se oblacinka gaji 50 godina!
A cena visnje ovde je 30din,sve ide po toj ceni.
Potrebno je izvrsiti rejonizaciju poljoprivrede i stimulisati one regione u zavisnosti sta je najpovoljnije gajiti.
Drugo ne moze cena na jednom kraju zemlje biti 60 a na drugom 30.To drzava treba da regulise.
Ti izgleda imas neke druge izvore prihoda cim na tebe ne utice katastrofalna cena visnje,sljive,jabuke...ovo ti dodje kao cvece u dvoristu gajis ga da bi ga gledao a ne zaradio od njega?!
Ja sam u prethodnom postu ono napisao zato sto je seljak ovde na jugu toliko iscrpljen losom cenom visnje ne jedne godine nego vise od 5 godina da jednostavno vise nema sredstava za dalju proizvodnju!
Ovde ima puno ljudi kojima je gajenje visnje jedino zanimanje,celo imanje je pod visnjom i od toga izdrzavaju porodice,to je tragedija!
 
ZA GORSKOG CARA Ne gajim ja visnju Gorski ja gajim samo KOMERCIJALNE VOCNE VRSTE godinama jer bi bilo greota na ovakvom podneblju SRPSKE KALIFORNIJE gubiti vreme na nekomercijalne stvari ,i da ti drug kaze sto se obrade tice trebalo bi da vidis kako izgleda moj vinograd,jabukar ili jagode koja je to SVEMIRSKA DIMENZIJA a ovo sto ti radis u sljivama pustis korovcinu a onda isprskas total po korovu i nazivas sebe profesionalcem KOJI NESTO ULAZE u poljoprivredu a vrhunac na ovim temama gde se odvija totalna golgota ti OBJASNJAVAS KAKO PRONALAZIS MATEMATIKU U SLJIVAMA I VISNJAMA ,nema tu matematike moj Gorski mozda tesis i sam sebe RADI SAMOPOUZDANJA I ADRENALINA ali ISTINA JE OKRUTNA GORKA I NEMILOSRDNA.Nikako da USAGLASIMO STAVOVE jednom kao narod i da se slozimo u necemu do juce si ovog coveka gore nazivao da je bot sto je gajio neki OPTIMIZAM pred pocetak berbe A SA OVOM PRICOM SADA NEKO CE DA ZAKLJUCI DA SI TI BOT jer radis nesto slicno.Ja znam da nisi samo malo volis da udaris kontru ali si dobar lik inace.PS JESI TRESO VISNJU MANUELNO ILI SI NAPRAVIO MOBU I DALI CENIS DA BI OVA VOCNA VRSTA MOGLA DA IMA OZBILJNU PERSPEKTIVU U SRBIJI TJ DALI BI IPAK TREBALO OZBILJNO ULAGATI U NOVE ZASADE VELIKI POZZ ZA TEBE I POZ ZA SVE VISNJARE
 
Kakva vasa cena od 50, 60,70...Aleksandrovac to nije video godinama, i ne samo to, ovde vec par godina u nazad borba za gajbice, posle par dana uvek se otkup obustavlja, pa narod ne zna ni sta ce ni gde sa visnjom, tako da je i ovih 30 dinara cist ćar. Ove godine pogodite- opet otkup OBUSTAVLJEN!!! Razlog, visnje su prskane pesticida zabranjenim u EU, ali je te iste pesticide NASE MINISTARSTVO dozvolilo i oni su bili u slobodnoj prodaji.
Ko ce za ovo odgovarati, ko ce narodu da nadoknadi uzaludan rad i izgubljene zarade???
KOOOO, DOKLE VISE SPRDNJA SA NADODOM, BANDO JEDNA!!!!
Isto ovo ocekuje i malinare...
 
ZA GORSKOG CARA Ne gajim ja visnju Gorski ja gajim samo KOMERCIJALNE VOCNE VRSTE godinama jer bi bilo greota na ovakvom podneblju SRPSKE KALIFORNIJE gubiti vreme na nekomercijalne stvari ,i da ti drug kaze sto se obrade tice trebalo bi da vidis kako izgleda moj vinograd,jabukar ili jagode koja je to SVEMIRSKA DIMENZIJA a ovo sto ti radis u sljivama pustis korovcinu a onda isprskas total po korovu i nazivas sebe profesionalcem KOJI NESTO ULAZE u poljoprivredu a vrhunac na ovim temama gde se odvija totalna golgota ti OBJASNJAVAS KAKO PRONALAZIS MATEMATIKU U SLJIVAMA I VISNJAMA ,nema tu matematike moj Gorski mozda tesis i sam sebe RADI SAMOPOUZDANJA I ADRENALINA ali ISTINA JE OKRUTNA GORKA I NEMILOSRDNA.Nikako da USAGLASIMO STAVOVE jednom kao narod i da se slozimo u necemu do juce si ovog coveka gore nazivao da je bot sto je gajio neki OPTIMIZAM pred pocetak berbe A SA OVOM PRICOM SADA NEKO CE DA ZAKLJUCI DA SI TI BOT jer radis nesto slicno.Ja znam da nisi samo malo volis da udaris kontru ali si dobar lik inace.PS JESI TRESO VISNJU MANUELNO ILI SI NAPRAVIO MOBU I DALI CENIS DA BI OVA VOCNA VRSTA MOGLA DA IMA OZBILJNU PERSPEKTIVU U SRBIJI TJ DALI BI IPAK TREBALO OZBILJNO ULAGATI U NOVE ZASADE VELIKI POZZ ZA TEBE I POZ ZA SVE VISNJARE

Nisam imao prilike da vidim slike te tvoje "svemirske dimenzije" nikad ih nisi postavljao na forum. Mozda zato da ti ih neko ne urekne :haha: ili ih ljubomorno cuvas :osmeh: Ja sam postavljao slike iz svih svojih vocnjaka, bilo da su sljive, kajsije, jagode, maline itd, nekad ima trave nekad ne sve je to poljoprivreda...

Kad smo kod sljive korova i totala, i to je vrsta agrotehnike. Ako je cena sljive 18 dinara, proizvodna cena ne sme da mi predje 8din po kilu inace necu da je radim! S obzirom da mi je sljiva tek na 5 mestu po izvoru prihoda odlicno je i radim, bolje je radim neko seljaci koji zive od nje i sto svake godine kukaju na cenu...


Ne bavim se visnjom i ne pada mi na pamet (i ako je kod mene visnjarski kraj) evo komsa zavrsava branje sa 50 i kusur hektara kaze komso od juce ide po 70din prva klasa, druga pala na 25...


@mornaru

Znas i sam da nisam BOT ppp daleko bilo. Samo hocu da kazem neke realne cinjenice. Da li je normalno da neko ko gaji industrijsku vocku kao sto je visnja( a pritom to mu je i jedini izvor prihoda), misli da moze da se opstane u 21 veku bez masinske berbe i minimum 10ha zasada, pa nema sanse znas i sam...

- - - - - - - - - -

GORSKI CAR-Hoces da kazes da su ljudi na jugu Srbije glupi i da ne znaju da gaje visnju i da nista ne ulazu?!
Izvini molim te,ovde se oblacinka gaji 50 godina!
A cena visnje ovde je 30din,sve ide po toj ceni.
Potrebno je izvrsiti rejonizaciju poljoprivrede i stimulisati one regione u zavisnosti sta je najpovoljnije gajiti.
Drugo ne moze cena na jednom kraju zemlje biti 60 a na drugom 30.To drzava treba da regulise.
Ti izgleda imas neke druge izvore prihoda cim na tebe ne utice katastrofalna cena visnje,sljive,jabuke...ovo ti dodje kao cvece u dvoristu gajis ga da bi ga gledao a ne zaradio od njega?!
Ja sam u prethodnom postu ono napisao zato sto je seljak ovde na jugu toliko iscrpljen losom cenom visnje ne jedne godine nego vise od 5 godina da jednostavno vise nema sredstava za dalju proizvodnju!
Ovde ima puno ljudi kojima je gajenje visnje jedino zanimanje,celo imanje je pod visnjom i od toga izdrzavaju porodice,to je tragedija!

Ko je rekao da ste glupi i da se nista ne ulaze? Sam si napisao nemojte da radite i ulazete, to je bio moj odgovor na tvoje pisanje, ni jednom recenicom nisam pomenuo bilo koji region srbije!

Cena visnje je kod vas 30 dinara, pa to je super, druga klasa je kod mene 25din sta ste vi u gorem polozaju?

Kod stimulisanja drzave u vocarstvo jug srbije je bio najvise stimulisan. To mogu i da ti dokumentujem... U cemu je onda problem?

Sta drzava da regulise? Komunizam ne postoji vec 30 godina, trziste je otvoreno! Jel te neko primorava da je prodas u svoje selo, transportuj je tamo gde vise placaju...

Na ovo moram da se nasmejem :haha: Gajim voce iz zezanja ZINAT komsijama, cena me uopste ne pogadja :haha:

Super je sto rade visnju i od toga izdrzavaju porodice, zamisli da su primorani da je beru kod drugog ili da su nezaposleni to je jos veca tragedija...
 
Poslednja izmena:
Nema svrhe pojeftiniti proizvodnju. Kolko god da je sniziš, oni će još više sniziti otkup.
U evropi sve više ljudi, više se jede, a oni bajke o viškovima.
Smišljena pljačka da se i ovo što je ostalo sitnih poljoprivrednika utera u fabrike da rade za 250 evra i sa ovom bedom što skpe od poljoprivrede nekako prežive.
 
Sta se desava sa sumadinkom? Treba i ona da se bere...

zemo, izgleda da tanka prica. video na fb da je neki Bojan prodavao gajbe 5kg 300 din. cim je to objavio pitanje da l je bilo otkupa za nju.

MORNAR
SAMO SLOGA SRBINA SPASAVA, al izgleda da taj scenario necemo skoro gledati. svako gleda svoje **greška, ti i ja i svi ostali, zato ce nam tako i biti, a zelenasi ce da trljaju ruke.
 
Nesto ne vidim ovde na jugu protivgradne mreze,kap po kap,hladnjace proizvodjaca-to se mnogo cesce vidja po severnijim delovima Srbije.Odakle ovde nekom 15hilj. evra za protivgradne mreze?
Drugo sto rece Brka45 sta to sve vredi,Vojvodjanima i pored toga propade onolika jabuka-sve otislo u industrijsku po 3din.
Od visnje su ziveli mnogi,ali od toga vise nema nista,ostaje samo ili u fabriku za 250e ili preko grane!

Gde je logika da krompir bude 30din,isto kao visnja,a jabuka 3din?!-dugogodisnje kulture sa ogromnim ulaganjima.
Drzava ne treba da odredjuje cene vec da razbije monopole i da ne dozvoli mesetarenja i manipulacije sa klasama.
Ovde na jugu nikad nije visnja otkupljivana u dve klase,samo ove i prosle godine-to otvara prostor za kamione,avione-uzmem u jednom selu kao drugu klasu pa preprodam u drugom selu kao prvu!!!
Bez jedinstva nista,jase seljaka ko stigne!
 
Poslednja izmena:
zemo, izgleda da tanka prica. video na fb da je neki Bojan prodavao gajbe 5kg 300 din. cim je to objavio pitanje da l je bilo otkupa za nju.

MORNAR
SAMO SLOGA SRBINA SPASAVA, al izgleda da taj scenario necemo skoro gledati. svako gleda svoje **greška, ti i ja i svi ostali, zato ce nam tako i biti, a zelenasi ce da trljaju ruke.

Ja sam na kvantasu u Cacku prodavao sumadinku po ceni od 70 prvi dan do 45 din. na kraju. Nema otkupa a i kolicine su male da bi mi se isplatilo da vozim za Smederevo gde je zadnja cena navodno bila 80.
 
Srbija je uvek bila poljoprivredna zemlja i uvek smo imali veliki potencijal u ovoj oblasti.Poljoprivrednici su vredni i sposobni ljudi koji znaju svoj posao i vise nego dobro znaci ne nedostaje im strucnost ni volja ni nista a opet nesto nedostaje da bi se kvalitetno razvijali i napredovali u ovoj grani privrede.U Sumadiji i Podunavskom regionu je 90 posto traktora od 70 do 77 godista nema se novca za ono najosnovnije a da ne pricam o modernim tehnologijama protivgradnim mrezama,savremenim traktorima,hladnjacama sistemima kap po kap i da ne nabrajam dalje zato sto je cela konstrukcija tako napravljena da svi uzmu svoj deo kolaca osim proizvodjaca i naftna industrija i apoteke i fabrike vestackih djubriva i otkupljivaci i hladnjacari SAMO PROIZVODJACA NEMA NIGDE gorcine je previse preliva na sve strane gledao sam pre mesec dana kako mleko na otkupu koje je 10 dinara i proizvodjaci prosipaju pa sam gledao visnju od 25 do 30 a sada je aktuelna breskva Marija Luci i Kaldezi koje su na kvantasu oko 25 dinara ,bice zanimljivo i sa sljivom a videcemo za jabuku.Sve to ne predstavlja nikakvo cudjenje samim proizvodjacima koji su navikli da zive u drzavi koju vode kriminalci i olosi ali zacudjuju cudni komentari naseg naroda i nacini kako se izvuci iz brloga iz septicke jame a vec sada vidjam svakodnevno vocare koji napustaju razradjena domacinstva koja poseduju ogromno iskustvo i kontinuitet u ovoj oblasti i dizu ruke od svega i odlaze negde da rade negde gde ce imati sigurnu i stabilnu platu i gde ce moci nesto da planiraju.Ovde se golgota nastavlja i si guran sam da ce ACA biti taj koji ce poslednji ovde da ugasi svetlo ali to gasenje nece biti tako skoro MISLIM DA CE ON VLADATI JOS DUGO VREMENA ima ogromnu podrsku gradjana Srbije koji veruju Aci KOJI DOMACINSKI VODI ALI CEMO SACEKATI KAO BOLESNIK KOJI UMIRE NA APARATIMA DA ACA UGASI APARATE I DA ZAVRSIMO vise sa ovom agonijom umorni su gradjani vise od svega I KOLIKO GOD DA SMO LOSI NISMO ZASLUZILI OVAKAV KRAJ
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh