Cena tovljenika na tržištu

Svi se duvaju da imaju konverziju kod tovljenika 2,3-2,5,a nikom se ne isplati da tovio_Oo_Oo_Oo_O
Proizvodjacka cena je 135din kg,prodajem na 170 din ,prosecna cena,budu zimi i 160,a leti 180din
I sa svim klanicarima sa kojima sam razgovarao imaju stalne dobavljace koji uglavnom imaju zagarantovanu cenu....
 
mi verovatno ne zivimo u istim drzavama jer je kod nas ta cena 160-170 od pre par meseci a dotle 120-125 bilo duzi period tako da vi koji imate racuna i zarade na svinjama -sretno i da vam cena uvek bude dobra🍻
 
Svinje su imale cenu 2011,u avgustu,ako se ne varam,235 dinara,od 2012 do 2019 su retki periodi sa cenama od 170 dinara,to se vrti od 115 do 150 ,eventualno 160 dinara,imao sam 10 krmaca,tovio,i sve sto mogu da kazem je da bez prooosecne cene od 170-180 dinara nije vredno tova,e price o tome "ja imam svoje krmace i prasad" nisu bas tako bajkovite,ima i tu kikseva,i to prase odbijeno od rmace kosta,a ko sw zadovoljava sa 2000-3000 dinara po tovljeniku,samo neka tovi,videcete cenu prasadi kada se oprase krmace koja su dobila mlada gazdinstva ove jeseni,na povrat,koji je za krmace iznosio i 100 procenata,znaci po 20 i vise krmaca po gazdinstvu za dzabaka,bice prasadi kao sodera,a kada se doticni pobune kad cena padne,sledi obrazlozenje:"dobili ste krmace za dz,dosta vam je i 200 din za kg prasadi,samo jos malo,dok ze zavrti prasenje.

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Sutra utovar kod mene po 160din velikom lokalcu, i evo ako ovo cita covek po imenu Časar Dora iz mesta Male Pijace, nek mi se javi u pp ili ako ga neko zna poslali su mi greškom njegovo rešenje za subvencije na 303 tovljenijka...
 
Kod nas najveći problem oko cene se i pravi takvim situacijama kad se posle jedne da tako kažem dobre sezone sa dobrim cenama ubace neke novajlije sa dobrim kapitalom ili velikim subvencijama koji se napale na dobru laku i sigurnu zaradu a koji do tada nisu nikad imali više od 2-3 krmače pa kad se svaka šupa napuni prasićima i tovljenicima cena se sroza do dna što primora i one koji taj posao rade decenijama da batale isti pa se sledeće godine napravi praznina cene krenu u nebo a obori prazni pa ajd jovo nanovo sve iz početka i tako sve u krug.Mislim da bi situacija bila mnogo bolja kad bi svako radio ono što najbolje zna i ono u šta je ulagao celog života a ne da leti za onim što je trenutno u trendu i samo jedno drugome pravi konkurenciju bez potrebe
 
Montoya svaka ti je NJEGOŠEVA!!!!!!
Nši stari su imali sreću da do 90ih je bilo stabilno!!!!
Npr moji su radili za VU KARADJORDJEVO i inputi i cena su imali odnos u %
A postojala je i minimalna cena tipa 130din
I otkup je uvek bio redovan, tako da su mogli da uzimaju hranu za više svinja nego što je ugovoreno!!!!!


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Није потребно пуно да се увезе како би се оборила цена. И после се купи квалитетна сировина(свежа) за продају свежег меса. Прерада је већ нешто друго. Е ту сви лове у мутном. Довољно је да велики кланичари одложе куповину товљеника и поремећај је моменталан. Исто тако сигурно сте се срели кад накупци траже свиње и кад треба напунити камион или квоту цена оде горе и по 20 динара. Е то је непостојање плана производње, понуде и потражње. Велики маркети да не набрајам имена траже свеже месо у полуткама да су униформне(једнаке килаже). То само може фармске свиње да испуне и мањи товљачи ту немају шта да траже. Опет поремећај.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Zaista,mnogo krmaca je sad stiglo u okolinu.u susedno selo, kako cujem,skoro 200.povracaj je bio 90% za iznos bez pdva.uslov je bio da se uzme 27 krmaca po gazdinstvu.
 
Dok sam radio u NEOPLANTA dnevno su klali 400 svinja, a isto tako dnevno su izvozili 800polutki
A svo smeće iz uvoza i prinudna klanja sa farme to je išlo u preradu
Pa vi jedite PIPI I GUDI
A od piletine samo iznošene koke iz BiH i to zaklane svaki dan šleperi dovlačili frigo kontejnere
A o čuvenom PANGASIUS somu nebih još pričao
Ja sam radio na RJ RATARSTVO ali sam svakodnevno išao u fabriku i vodili su me po pogonima,
Prestao sam da jedem u menzi

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Ja radio u maxiju 3 meseca, i za taj kratki period sam video šta se radi po tim mesarama u diskontima...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
150,00 динара + пдв или 160,00 динара. Цена од прошлог понедељка.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh