Cena tovljenika na tržištu

Ako pogledas ovako stvari onda nikad neces napuniti objekte.

Zadnju turu kad sam ubacio u tov, cena prasadi bila 300 i 310+pdv=330-341din/kg za 25kg, a cena tovljenika bila 140din i ja da bih pravio racunicu onda sigurno ne bih ubacio u tov nego cekao bi cenu da padnu prasad( a ustvari prasad otisla gore) kad su stigli za prodaju otisli 170-175+pdv.
Nemoj gledati trenutno stanje, nego ubaci i nemoj da stavis na papir, samo nek se vrte ture ovako ako sedis i gledas neces vise ubaciti a ovi sa vlasti necete vuci za ruke da pokrenes proizvodnju.
 
Bas to... Ko ima svoju hranu, barem da ima vise tura godišnje, da se vrti. Ko izbaci skroz, taj tesko se vraca. Jer treba kes za ponovni ulaz.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nema veze što treba keš,baš zbog toga sam uzeo državni subvencionisani kredit na 1200000 din sa 3% kamate da se vrati u tri šestomesečne rate i besplatno osiguranje prasadi.
Prodao pre mesec dana 125 kom po 165+PDV i prodao danas još 15 kom po 170 din.
 
Ma imao sam 10 godina, mislim da necu skoro ni ubaciti.. kad se pogleda unazad 3 godine ili 0 ili blagi minus... necu dzaba da radim, a rizik veliki.. oduzeli nam pravo na preci zakup jer imamo 15ha svoje zemlje, dok je toga bilo jos sam i znao zasto drzim ovo ovako je glupost...
 
Ma imao sam 10 godina, mislim da necu skoro ni ubaciti.. kad se pogleda unazad 3 godine ili 0 ili blagi minus... necu dzaba da radim, a rizik veliki.. oduzeli nam pravo na preci zakup jer imamo 15ha svoje zemlje, dok je toga bilo jos sam i znao zasto drzim ovo ovako je glupost...
Do 2015_2016 smo imali uvek 15_20 krmača, i bar 80 tovljenika po turnusu
Po ovim cenama nije mi zanimljivo
Drži stari 2_4 krmače i 10_15 u tovu moć navike

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
A opet calov kolega ima nesto manje od 100 krmaca i samo prasice do 25kg prodaje tovljacima. I nesto mi se ne čini da ce da smanjuje.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Најисплативије је имати затворен круг од крмаче-прасе-товљеник. Тако математика каже. Све остало је коцка са ценом прасади и ценом товљеника. Једно прасе мене кошта око 2500 динара(крмача+храна за прасе). Ко ради на велики број крмача и има своју храну цена прасета је још мања.
Рачуница каже цена животиње + храна коју поједе х 1.3=<цена товљеника. Али свако има своју рачуницу, у Бајши један велики товљач(покојни) је рекао: нек улажем сваке године у свиње, не морам да имам зараду сваке године али сваке 3-4 године је цена већа од просека. А ја имам пуне свињце ето како опстајем и ширим се.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Poslednja izmena:
Најисплативије је имати затворен круг од крмаче-прасе-товљеник. Тако математика каже. Све остало је коцка са ценом прасади и ценом товљеника. Једно прасе мене кошта око 2500 динара(крмача+храна за прасе). Ко ради на велики број крмача и има своју храну цена прасета је још мања.
Рачуница каже цена животиње + храна коју поједе х 1.3=<цена товљеника. Али свако има своју рачуницу, у Бајши један велики товљач(покојни) је рекао: нек улажем сваке године у свиње, не морам да имам зараду сваке године али сваке 3-4 године је цена већа од просека. А ја имам пуне свињце ето како опстајем и ширим се.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
druze ajde malo pojasni tu racunicu 'zatvorenog kruga' koja je to cena tovljenika koja tebe kosta hrana i prase.Ja sam drzao cistu rasu duroka i nikako nisam mogao da se uklopim kako god okrenem kosta me oko 17000 po glavi
 
Колико те кошта 100 кг хране за тов, за крмаче и за прасад. Колико ти један товљеник поједе од рођења до утовара. Колико дана траје тов. Трошкови струје воде, терапије животиња. Све то 17000 динара је пуно. Требало би да се креће од 13000 до 14300. Колико прасади по крмачи одхрањено и колико товљеника утоварено.
Број утоварених товљеника : број крмача х 2.1-2.3 ( број прашења једне крмаче у години). Добијеш 21 - 23 товљеника годишње по крмачи( ако одхрани 10 товљеника) што је веома добар резултат и има зараде.
Ја знам за ову рачуницу, али као што сам написао свако има своју рачуницу шта се исплати а шта не. Нажалост прошло је време обртања пара на товљеницима где се за уложени 1 динар добијала 2 динара. Најреалније за уложени 1 динар добијеш 1.3 динара. Ту имаш и ти зараду и неко ће моћи да купи товљеника од тебе. Неће питати колико кошта. Знамо сви шта је довело до тога увоз свега и свачега и нестабилност сточног фонда и плана узгоја свиња. Кад је добра цена припусти се све што може и и из това се вадиле свиње и маторе крмаче. Па цена мало падне, мало се крмаче лошије опрасе и ту рачуна нема. И ја не би држао свиње да немам иоле квалитетну генетику(немачки ландрас) одхране од 12-15 прасади и ту је рачуница.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Kome je 20e po tovjeniku malo taj ne treba ni da tovi,
A sto se tice ovih krmaca sljivarki sto ih kod mene u kraju ima pun ku.... to je tek posebna prica,al svako ima svoju racunicu,
Kod mene sve kategorije jedu gotove smese i opet ima zarade
 
Meni je malo i ne tovim!!!
Zašto si ostrašćen????
Ni za 30e neću!!!!!!!
A junad ni za 250e
Jednostavno svako ima svoje računice!


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Sapatnik da ako kazes da kosta 13000 -14300 po komadu a prodas svince i dobijes 12000 -12500 koliko je bilo do skoro kakva je tu racunica? Drzao sam i godinu dve na 'leru' u nadi bice bolje ali to bolje nikad da mi dodje tako da sam ja izasao iz te price do daljnjeg
 
Ако желите овим да се бавите и видите неки интерес решење је у континуитету производње. 2018- лето и јесен у суседном селу су 2 дугогодишња товљача све покрчили у дворишту оставили само пар крмача. Кажу нема рачуна само ратарство да не улазим у детаље. 01.12 продајем товљенике просек 150 кг 145 динара, провлачим се кроз иглене уши и опет товим. 2019 су своја м.да појели што нису имали да продају кад је цена била 165-175 динара. Ако прекинете производњу треба вам 18 месеци да се повратите. Док то урадите прошла бака са колачима. Као што сам рекао свако има рачуницу.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh