Cena tovljenika na tržištu

Kengur kada se kreće?
Ljudi ko je ovde LUD?Svi oni koji početkom meseca stave lepe pare u džep idu i štrajkuju već danima, a mi koji hranimo celu državu(za džabe) ćutimo i trpimo dalje!Moramo da otvorimo usta ali ne samo na ovom forumu,nego na pravom mestu kao što Kengur kaže!
 
Danas mi neko rece da je cuo da su uvezli svinjetinu iz bugarske i grce ali da se to krije i da zbog toga pada cena....
Zna li neko nesto o tome?Neka napise na cetu da ne odemo u off ovde

Cena od 100din je jadna,pa tu se radi sa debelim minusom
 
pietro je napisao(la):
Moramo da otvorimo usta ali ne samo na ovom forumu,nego na pravom mestu kao što Kengur kaže!
pa rekoh vam jos pre neki dan ... pricati i psovati popa u potoku ..nema nista od toga .. organizovat se i blokirati sve zivo .. svak u svom gradu ..komletna blokada svih gradova .. pa da vidis . da li ce da uvoze i da nas prave bednima i jadnima.....
 
crni gruja je napisao(la):
pietro je napisao(la):
Moramo da otvorimo usta ali ne samo na ovom forumu,nego na pravom mestu kao što Kengur kaže!
pa rekoh vam jos pre neki dan ... pricati i psovati popa u potoku ..nema nista od toga .. organizovat se i blokirati sve zivo .. svak u svom gradu ..komletna blokada svih gradova .. pa da vidis . da li ce da uvoze i da nas prave bednima i jadnima.....
ljudi krajne vreme jdase organizujemoi udružimo
 
crni gruja je napisao(la):
pietro je napisao(la):
Moramo da otvorimo usta ali ne samo na ovom forumu,nego na pravom mestu kao što Kengur kaže!
pa rekoh vam jos pre neki dan ... pricati i psovati popa u potoku ..nema nista od toga .. organizovat se i blokirati sve zivo .. svak u svom gradu ..komletna blokada svih gradova .. pa da vidis . da li ce da uvoze i da nas prave bednima i jadnima.....
ljudi krajne vreme jdase organizujemoi udružimo
Post je spojen: [time]недеља, 13. фебруар 2011. 07:27:52 CST[/time]
_________________________________________________
Kengur je napisao(la):
Ako nekome das jeftino taj ce sigurno metnuti u kobaje.... blje ti dok je jos 'ladno turi to u crevo i ne brini... :ppozdrav:
Jasm jednog prošle nedelje samle i evo sad je 60 kila u pušnici a kako kažu uvek je više dana u godini nego kobasica ali džabe im nedam nek oni malo nihove političare iz beogradu malo stave u pušnicu pa nek nih malo grickaju
Post je spojen: [time]недеља, 13. фебруар 2011. 07:36:35 CST[/time]
_________________________________________________
Kengur je napisao(la):
http://www.b92.rs/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=02&dd=11&nav_category=9&nav_id=492325

Evo linka pic... im materina... ima da ih pokokamo ko zecove samo da dodje vreme za to... jedva cekam... palim za Beli grad i pravim nerede... dosta je bilo vala... kakvi monopolisti... jbte ::lose:: :udri: :nono:
Čekamte u Pazovi pa da zajedno nastavimo do Beograda
 
Jedino sto ti na koje mislis ne jedu dzabe,vec je za njih poprilicno skupo.Pare ostaju kod preradjivaca (citaj lopova),koje bi drzava trebalo da pritisne za kvalitet i ispravnost,ali i za porez na dobit.Ako je tacno sto neko napisa da kilo mesa kasapina kosta 180 dinara,pitanje je sta se desava do 550 dinara koliko je meso u kasapnici u Bogaticu.
Koliko bi trebali da plate porez mesari bilo bi para i za ucitelje i pandure koji bi sa vecim platama podigli promet,pa bi sa povecanom potraznjom poskupele i nase svinje.Ovaj sistem odgovara samo mesarima,radi malo prodaj skupo,a sve sto zaradis ostane tebi,samo malo das inspektorima i lepo svima.

Drzava po meni samo tako i moze da se izvuce ako seljaku dozvoli da zaradi,posto ludi seljak ne ide na more i ne provodi se niti steka pare u banku,vec kupuje traktore, prikolice, frizidere djubriva,zida zgrade,znaci zaposljava i fabrike i ljude na selu.
Jedini je problem sto niko (Cepter,Miskovic) nece da kupe IMT koji radi i puno vredi,vec im treba upropasten,pa da uzmu dzabe zemljiste,a firmu da ugase.

Sad Miskovic hoce ozbiljno da ulozi u poljoprivredu.Samo se plasim da ce pokupovati zemlju od banaka,koja je zaplenjena i to naravno po bagatelnim cenama.Onda smo ugasili.
 
http://www.vesti-online.com/Vesti/E...ske-obmane-u-2010-Gaje-svinje-zaradili-dugove
Paor meso daje budzašto nakupcima ili deli rodbini, otkupna cena mleka je nikakva, poljoprivredne penzije mesecima kasne, a kad krenu državne isplate, padne cena evra.

Teška situacija u poljoprivrednoj proizvodnji i na području Sremskog okruga, jednog od najrazvijenijih u Srbiji, kada je ova grana u pitanju, od seljaka je napravila depresivnog člana ovog društva. Priče listom liče jedna na drugu, kao štampane preko indiga. Mnogo je problema, rešenja malo, tako da mnogi ne vide izlaz iz ovog ćorsokaka, besparice, pravog beznađa.
 
Da Bog da bilo kako ti kazes druze,
Ja sam se u potpunosti opredelio za govedarstvo,ali bilo bi lepo zbog drugih ljudi,da se ne pate vise za dzaba :ppozdrav:
 
Petar 90 je napisao(la):
danas cena pala na 90din,,jadno i zalosno ::lose:: ::lose::

Auuuu 90 dinara?? Ja sam maločas plato po 120 dinara, dva komada u proseku su merili po 160kg... I plus su me zavrnuli samo tako, rekao sam da ih ne hrani danas pošto odmah koljem ali oni trpali hrane :zli: Tako i treba, ko će kome ako ne svoj svome, i to mi neki prijatelj. ::lose::
 
Nazad
Vrh