Cena tovljenika na tržištu

jwb7mcd.jpeg
P3926eD.jpeg

4sata kuvanja(mlado je inace se kuva i 6h 7h)
Kozice,butkica ovo ono
Nitratna so i tako to
Ispade ovo
Ukus odlican
Ovde je tema u vezi cene tovljenika na trzistu
 
Neko pise po f da je matijevic uvezao 6000 t mesa dal je istina bem ga
Kojcic je jutros natovario 40 kom 235 din ugovoreno nesto ranije po 243 pa odlagao utovar i jutros natovareno
Mica iz Jarka 225 din isto ranije dogovoreno pa odlagan utovar itd inace ga drugar pitao za cenu inace stalno mu daje kaze 210. Sta se desava bem ga
 
Ovde je tema u vezi cene tovljenika na trzistu
evo ovako onda,prosla nedelja

u nedelju dana razlike,tacnije 8 dana-2 utovara razlika po 40din na otkupu

ovo sto sam ti sad napisao ne pomaze ni tebi,ni onom sto je prodao jeftinije a ni onom skuplje
oscilacije su bas velike a zbog cega,niko ne zna

robe nema
 
Ja sam u ponedeljak natovario 10 komada, prosek 145kg. Po 255 din/kg. Loše sam procenio prosek :D
Za sledeću nedelju stiže veća tura, a za cenu ćemo videti.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
I za sl nedelju ce ostati cena 220 i pdv
Ja sam pre 14-15 dana dao dobar deo na 240 i pdv, ostali mi sad jos nesto tu preko 200kom
 
Ovo u vezi oscilacija sa cenom i problematikom pada htedoh reci da ....bez udruzenja koja su sad aktivna kao radna grupa koja je u mogucnosti sastancenja sa minisrarkom i premijerkom,nema nista od samo prepiske po forumima. Trebalo bi ovo sve sto sad pisete izneti udruzenjima koja su aktivna i podrzati ih i u svojim zahtevima pa tek onda izneti problematiku uvoza smece robe i ispitati dal po zakonu dovoze i uvoze meso i kojeg kvaliteta i ko je pregledo uvoz i pratio tok robe do marketa.

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
 
Ovo u vezi oscilacija sa cenom i problematikom pada htedoh reci da ....bez udruzenja koja su sad aktivna kao radna grupa koja je u mogucnosti sastancenja sa minisrarkom i premijerkom,nema nista od samo prepiske po forumima. Trebalo bi ovo sve sto sad pisete izneti udruzenjima koja su aktivna i podrzati ih i u svojim zahtevima pa tek onda izneti problematiku uvoza smece robe i ispitati dal po zakonu dovoze i uvoze meso i kojeg kvaliteta i ko je pregledo uvoz i pratio tok robe do marketa.

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Mislim da uvoznici ne čine nikakav prekršaj uvozom mesa jer rade u skladu sa našim propisima i zakonima. Gledaju svoj interes a i mi bi da smo na njihovom mestu.
 
Mislim da uvoznici ne čine nikakav prekršaj uvozom mesa jer rade u skladu sa našim propisima i zakonima. Gledaju svoj interes a i mi bi da smo na njihovom mestu.
Pa zato i služe udruženja da pritiskaju min.i vladu da se zakoni ne prave za mešetare već proizvođače.
Samo su svinjarska udruženja uspavana u poslednje vreme i ne odazivaju se na pozive ostalih jer sad iskreno i nemaju motiv da se nešto bune.
 
Pa zato i služe udruženja da pritiskaju min.i vladu da se zakoni ne prave za mešetare već proizvođače.
Samo su svinjarska udruženja uspavana u poslednje vreme i ne odazivaju se na pozive ostalih jer sad iskreno i nemaju motiv da se nešto bune.
Mislim da su svinje iz uvoza da se izrazim malo masnije od domaćih. Ako se razumemo.
 
Prase 25 kg puta 550 din 13750 plus prevoz 250 din izadje 14000 din
Tripto 91 din plus kukuruz 17,3 din plus zakiseljivac 0,5 kg izadje kilo hrane 33,4 din da pojede okvirno 270 kg za 100 kg prirasta 9100 din trosak hrane dobijes tovljenika 125 kg
14000 prase plus 9100 hrana izadje 23100 din osnovni trosak za tovljenika 125 kg cena kostanja 185 dina e sad tu ima jos troskovi lekova, uginuca ako ima, malo skuplje hrane u startu grover, pasos voda struja, to se sve dodaje na cenu od prilike 10 din po kili tovljenika, i ostaje jos subvencija kao deo zarade kad dobijes.
Mislim da je i to jedan od razloga navale na prasad svi bi da tove da se rese jeftinog kukuruza provuku na brzinu kroz svinje a sta ce biti na kraju videcemo
 
Čuo sam neku priču da je Djurdjevic uvezao polutke iz Španije . Zanimljivo je sledeće- prevoz je čekao dok nisu poklali dovoljan broj svinja.
To su uveli spanci, hladnjače kad dodju ulaze u krug klanice, vozaci predaju pasos i čekaju da se uradi utovar robe nema mrdanja jer su ih ovi nasi ispalili porucili robu hladnjače stigle onda ovi nasi nasli jeftinije i preusmere hladnjače
 
Ova cena prasadi icice jos gore naspram ove cene.
Rezervacija u delti za jun 620+pdv avansno da se uplacuje na bazi 25kg, do pre par dana bio je ceo maj slobodan danas je vec rezervisan ceo
Dis je pre samo uvoz prasadi iz danske radio pa je tovio, sad je uzeo sve sa delte 5000-6000kom i tu je nestasica
Ove ostale farme za maj mrka kapa nista
 
Ova cena prasadi icice jos gore naspram ove cene.
Rezervacija u delti za jun 620+pdv avansno da se uplacuje na bazi 25kg, do pre par dana bio je ceo maj slobodan danas je vec rezervisan ceo
Dis je pre samo uvoz prasadi iz danske radio pa je tovio, sad je uzeo sve sa delte 5000-6000kom i tu je nestasica
Ove ostale farme za maj mrka kapa nista
Da li si ti ugovorio prasad
 
Nazad
Vrh