Cena tovljenika na tržištu

Zna li neko novu cenu svinja?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja utovario ove nedelje jednu turu po 280 sa pdv. A bice i oko nove godine tura ali ne znam da li cekati posle ng ili pre.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne bih da crno slutim, ali mislim da će većina ljudi koji su se nosili mišlju da pazare tovljenika, ipak odustati od te ideje, iz sijaset razloga, pa i cene...
Danas mi kolega s posla opet nudi "bravca", veli , tu je oko 160 kg, po 350 dinara, a prošle sedmice je tražio 400 i nije hteo da čuje za niže...
Daj da trgujemo, pa daj da trgujemo...
Svojevremeno , prije 2 godine mu prodadoh tritikal po znatno nižoj ceni nego na pijaci, uz to mu i nosio u autu svaki dan po 100 kg dok nisam odneo 1.5 tona...
Nisam zlopamtilo, ali su izgleda ljudi oko mene kratke pameti...
Rekoh, druže, ne treba mi, prodaj gde hoćeš...
A vidim i da se bliži 1. Januar, a neke veće potražnje nema...
I po selima Donjega Srema kroz koja prolazim na putu od kuće do posla, vise table po ulici, "prodajem bravca" - prodajem krmaču za klanje...
I tako stoje i stoje danima...
Ne komentarišem cenu, da li je malo ili puno, ali će mnogi shvatiti da su se zaj*****bali po pitanju trgovine...
Još jedna stvar, ako će nekom biti od koristi i informacija da je ovde cena uslužnog klanja 25 dinara po kg žive mere...
 
Ovde kod nas sve suprotno. Traze se tovljenici. Cena na komad 320-350, mesari placaju 300 , krmace 280. Uzrok jake cene nedostatak svinja, a kod ljudi jos uvek ima volje da prave disnator.
 
280 din pare na ruke kupuje neki mesar iz Futoga nosi po 5 kom verovatno bez papira, brat prodao jednog po 300 komsiji i to je to
280 sa 8 posto pdv neki maksimum trenutno na otkupu od klanica i trgovaca
 
Ovde tražili 400 i kaparisanja letela na sve strane po priči. Posle te iste svinje nudili po 350, a vidim da su svinje još uvek u svinjcima....
Neznam kolika je cena sada, ali znam da u susednom selu može da se nađe po 280-300....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ja na komad vec dve nedelje prodajem po 290 dinara i prodao sam vecinu sto su bili preko 120 kg. Malo niza cena al i stari kupci, pa kad mogu ovim klanicarima i nakupcima prodavati zasto ne bi i redovnim ljudima po minimalno vecoj ceni. A pre toga sam stavio pred 29. novembar u novine sa cenom po 300 dinara i zvao me jedan da me nagrdi sto obaram cenu :LOL: A nisam ni prodao nista onda, sve neki stari komunisti, oni bi da im i zakoljem u polutke, malo morgen.
 
Nazad
Vrh