Cena tovljenika na tržištu

Sestra i zet prodali jednog "prekobrojnog" tovljenika, tu je, oko 150 kg, u susedno selo, po 300 din./kg, isplata u 2 rate...
Prva rata odmah, a druga po isporuci, tj preuzimanju, za 15-20 dana, kad malo zahladi i krene svinjokolj...
 
Sestra i zet prodali jednog "prekobrojnog" tovljenika, tu je, oko 150 kg, u susedno selo, po 300 din./kg, isplata u 2 rate...
Prva rata odmah, a druga po isporuci, tj preuzimanju, za 15-20 dana, kad malo zahladi i krene svinjokolj...
Tako i ovde, jos i skuplje, ima oglasa po 350 dinara slicna kilaza
 
Ja sam dogovorio jednu turu prošle nedelje sa komšijom mesarom po 260. Za sledeću turu ćemo videti, ali svinja nema jer me zvao Mića iz Jarka, kaže može utovar, nema više gužve :D

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Mislim da petkom unistitelji srpskog stocarstva (klanicari) formiraju cene. Tako da bi trebalo sutra da se znaju tacne cene,za sledecu nedelju.
 
Kod nas traže 400, i čujem ima kaparisanja....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Ne znam gde mu je računica, tome kupcu što je kaparisao...
U susednom selu ima veliki tovljač svinja koji veliki deo svojih tovljenika kolje i ima radnike koji odrade...
Pravi i prerađevine i prodaje i na veliko i na malo...
Juče pitah pošto prodaje polutke, veli, po 450 dinara..
Tako da, živa vaga kod Vas 400, a ovaj " moj" prodaje polutke po 450..
Friško zaklani tovljenici, nije nikakvo smrznuto, Brazilsko-Argentinsko...
 
Свака част ако то успе да наплати. Овде код мене биће борба за наплату. Поједини ме питају за продају и као платили би по класама, као да сам наиван. А не знају да сам оставио јулско прашење за продају . Биће таман у првој класи, или да траже на другом месту по њиховим условима.
 
Majka je bolesna i ne jede svinjsko više, samo piletinu i to kuvanu...
Rekoh, svinče mi je previše da kupim za mene samoga, pa me neko podsetio za ovoga što ima tovljenike da pitam za polutke i cenu, te tako dođoh do cene...
Jedna polutka bi mi bila i previše, al' ajd'...
Treba biti i realan, da se ne prođe u trgovini kao sa prošlogodišnjim kukuruzom, jedan veli kada ga upitaše da proda a on će: čekam cenu, čekam cenu, a cena tada bila 40 dinara, odjedared hop, pade cena, trenutno bi se radovao da bude i 20 al' nije...
Ostalo mu kukuruza , ne zna šta će, a u dugovima do guše...
Tako da, želim Vam da prodate po najvišoj ceni koju možete da postignete... 😃
P.S. Molio bih kolegu @Sapatnik da mi objasni šta mu to znači "borba za naplatu", u kom kontekstu ?
U dva posta veli, "biće borba za naplatu"...
Ne razumem šta to znači...
 
Nazad
Vrh