Cena tovljenika na tržištu

Evo nek meni da gosn djurdjevic tu recepturu koncetrat i prase 98din... po kilu... Ja ću da tovim mojih oko 200 prasadi i kupiću još 200kom... Iako je cena 110 120din.. Ma ajde zajebancija... ☝️☝️☝️
 
Ne mogu oni nas manje baš tako lako eliminisati,tovićemo kad nam bude odgovaralo.A oni ako hoće da tove bez zarade onda slobodno napred.Na ove cene žitarica idemo na prodaju žitarica,kad bude loša cena žitarica onda ćemo toviti.
Pa tako funkcioniše već godinama,jer preradjivači sa svojim farma prave haos na tržištu.Kad je ponuda loša,onda krene cena da skače dok se ne zasiti tržište,do tad mnogi pomisle da će da uhvate cenu.

To što Djurdjević priča tovljače ne treba da zanima,jer je tovljenik nama gotov proizvod,a ne kao njemu sirovina.I to pije vodu kad je proces potpuno zatvoren,krmača-prase-tovljenik-"kobasice" uz sopstvenu hranu.

I to samo ako se igra na veliko,ako se juri genetika i trista nekih drugih ludorija.Što je u Srbiji malom čoveku neostvarivo.

Tovljenik sa subvencijom ne sme da bude ispod 300din,a to se neće dogoditi nikada.
 
Pre neki dan kod lokalnog mesara 115. Čujem u Mošorinu tovare po 100 dinara...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh