Cena tovljenika na tržištu

Ako vam kaze morace da vas ubije

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Makso,ako si već aktivan u ovoj temi onda je fer da kažeš i koliko te izlaze tovljenici po kili.Ti si stalno prisutan ali sve kriješ. Da ti bude lakše,na Mitrosu trenutno na cenu od 180+pdv cena žive vage za dobre svinje je preko 150din.Zašto ti ne kažeš koliko su bili teški tovljenici i koliko izlazi kila žive vage bez obelodanjivanja imena kupca i drugih finansijskih detalja.
 
Makso,ako si već aktivan u ovoj temi onda je fer da kažeš i koliko te izlaze tovljenici po kili.Ti si stalno prisutan ali sve kriješ. Da ti bude lakše,na Mitrosu trenutno na cenu od 180+pdv cena žive vage za dobre svinje je preko 150din.Zašto ti ne kažeš koliko su bili teški tovljenici i koliko izlazi kila žive vage bez obelodanjivanja imena kupca i drugih finansijskih detalja.

Nema sta da se krije, na 160(pare na racun za 24h-48h) ali imao sam jake proseke od 125kg po turi(83dan tova) do 129kg (ja mislim da su bili 100dana ili 99dana tova) ali to je bilo kad je mitros skinuo na 180din.Sa kvalitetom robe sam zadovoljan ali sa cenom ne bas, da bi bila 170 bilo bi top.Ali mi smo takav narod i da bude cena 200din i to bi nam bilo malo i ne bi bili zadovoljni nego bi trazili 250din.
Ali sad ce mi biti ulaz dosta povoljan tako da se isplati i na 120+pdv da idu.
 
@Maxa : 83 dan tova??Da nije to malo preterano.Ja moje isporucim za 4 do 4.5meseca ali kilaza tu je na 110kg mozda jace jos koja kila ali nista specijalno.
 
Ништа онда остали завршавајте тов не трудите се даље. Ако се уклапа делтино прасе у 130 динара за товљеника са свињарством је готово на дужи временски период. Само држите за своје потребе.



Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ништа онда остали завршавајте тов не трудите се даље. Ако се уклапа делтино прасе у 130 динара за товљеника са свињарством је готово на дужи временски период. Само држите за своје потребе.



Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Covek gleda godišnji prosek, sta vam je. Nema veze sto cela tura ode u minus debeli.
 
To što piše za Dansku genetiku,vreme tova i konverziju hrane je sve tačno ali za takav tov morate imati velike kapacitete za tov i da budete u PDV-u.
 
Ништа онда остали завршавајте тов не трудите се даље. Ако се уклапа делтино прасе у 130 динара за товљеника са свињарством је готово на дужи временски период. Само држите за своје потребе.



Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Ako nam je ulazna cena sadasnja onda bi sa cenom od 120+pdv ne bi bili u minusu.
 
Ај' опет, ако каже да се уклапа са том ценом први ја па и остали испадају из игре. Знам врло добро шта може и како може. Имамо огледе и тест на послу. И данска генетика, аустријска, немачка и домаћа. Храна утиче на неких 75% резултата. Остало генетика. Услови, амбијент исти за све.
Ако се квалитетне свиње мало плате где су онда мањи произођачи и њихов хлеб. Има и друге добре генетике проверено само је ова највише извикана.
Знам исто тако које су потребе за храном и квалитет компоненти да би имао такву и приближну конверзију. Таблица хране има 20-так ставки. Спадне производња на пар великих произвођача и услужни тов. Велики произвођачи имају затворен круг производње и могу да планирају производњу.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ako nam je ulazna cena sadasnja onda bi sa cenom od 120+pdv ne bi bili u minusu.
Ako ne mogu da zaradim 3000din po komadu necu ni da smrdim i vucaram osoku
o riziku i zivcima da ne govorim
neko ce reci da na 1000kom po 1000din nije lose, lepa para...
mozda je lepa ako objekte dobijes dzaba i imas par crnaca koji te sluze za sitnu paru
ili mozda peres pare za neku lopuzu
zato nam i poljoprivreda ide u ku...rac, niko se ne buni, niko ne protestuje, postajemo zadovoljni pozitivnom nulom
 
Nema sta da se krije, na 160(pare na racun za 24h-48h) ali imao sam jake proseke od 125kg po turi(83dan tova) do 129kg (ja mislim da su bili 100dana ili 99dana tova) ali to je bilo kad je mitros skinuo na 180din.Sa kvalitetom robe sam zadovoljan ali sa cenom ne bas, da bi bila 170 bilo bi top.Ali mi smo takav narod i da bude cena 200din i to bi nam bilo malo i ne bi bili zadovoljni nego bi trazili 250din.
Ali sad ce mi biti ulaz dosta povoljan tako da se isplati i na 120+pdv da idu.
Kazes da ne dajes svinje mitrosu a stalno samo njega pominjes pa mi kod tebe vise nista nije jasno

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Imaju samo dva kupca u Srbiji koji mogu da plate odma odnosno za dva tri dana ,da preuzmu odjednom vecu kolicinu i na tu kolicinu plate vecu cenu a to su Matijevic i zz Trlic
 
Nazad
Vrh