Cena tovljenika na tržištu

Ja sam mom kolegi pričao o teoriji da mogu svinje poskupeti u nedobo, a on mi rekao da to nikad nije i neće biti.
 
Da ali za Mitros treba reći da je to cena na liniji klanja tj za tople polutke i to ako je mesnatost 56 % (većina to verotno zna) ali za one koji ne znaju (tople polutke su polutke svinje bez bubrega i sala i to obično iznosi od 70 -78 % žive vage svinje i to kad se izačuna ispada skoro isto kao i svi što plaćaju, a još ako svinje nemaju 56% mišićne mase cena ide dole ...
 
Poslednja izmena:
Da ali za Mitros treba reći da je to cena na liniji klanja tj za tople polutke i to ako je radman 56 % (većina to verotno zna) ali za one koji ne znaju (tople polutke su polutke svinje bez bubrega i sala i to obično iznosi od 70 -78 % žive vage svinje i to kad se izačuna ispada skoro isto kao i svi što plaćaju, a još ako svinje nemaju 56% mišićne mase cena ide dole ...
Ja sam im nosio i mesnatost mi je bila 54 % izasle su svinje 144 + pdv. Gresis za radman, radman svinje iznosi od 78% do 83 % svinje od 100 do 120 kg.
 
Nazad
Vrh