Cena tovljenika na tržištu

Ja sam do prosle godine imao svinje,oko 15 komada u turnusu. Znaci mali sitni proizvodjac,cisto malo iz dosade. Prestao sam zato sto mi je uginula krmaca,a prasici skocili na 200-300 din. Sad hocu ponovo da ostavim 1-2 krmace i da imam oko 50-ak tovljenika godisnje,ALI me zabrinjava ova otkupna cena.
Sta drugo reci osim vise nego sramota,a ta prica tzv strucnjako o malom procentu mesa nasih tovljenika ne pije vode jer ih vecina odgajivaca hrani bolje nego sopstvenu decu. Te ovaj premix,te onaj premix,te sacma,suncokret...,samo za dve hranilice sam dao 200 e. Tako da kupovina socijalnog mira preko nasih svinja (izmedju ostalog) im nece jos dugo potrajati. Znam ljudi se malo smire kad dobiju subvencije,ali to sve ne moze da kupi nesto drugo sto ovde debelo ne stima. Znam par velikih odgajivaca sa preko 100 tovljenika u turnusu koji su bili za "konac od vesala".
Pitam se samo DOKLE ce da seru razni ministri zajedno sa tadicem (namerno sam mu napisao prezime malim slovom jer bolje ne zasluzuje) i onim anemicnim cvetkovicem (i njemu) kako raste standard. Bojim se da nas uskoro ceka retro sudbine iz '93. jer su svi u kreditima i toliko malo fali da sve pukne ::jako_besan::
 
nemoj tako prijatelju, pa zar nisi čuo da je srbija izašla iz krize. reče nam to predsednik vlade. pa nije on jadničak kriv što ja nisam našao boljeg kupca za svinje, nego što sam dao 1,5kg svinjetine za 1/jedan/ litar nafte. ali nema veze bar sam imao sreće da prodam žito po 11,oo din. jeste da ću malo da čekam novac ali, platiće valjda ljudi.
 
Preko seljaka se uvek kupovao socijalni mir, pa i sada.
Tako ce uvek biti. Ne znam ko je lud da pomisli da ce bilo koja vlast
da se rasplace kad cuje da je seljak gladan.
Pa da nije nas ne bi u Bg meso u radnjama bilo 3 evra i manje.
Samo udruzivanjem je moguce napraviti sistem koji je sposoban da se
odupre ucenama i sikaniranju.

Ali da vas pitam. Koliko vas jes spremno da u znak protesta uradi bilo sta ?
 
level3 je napisao(la):
Ali da vas pitam. Koliko vas jes spremno da u znak protesta uradi bilo sta ?

Evo ja za pocetak vise necu ni za kog glasati jedino kada niko ne izdje na izbore u ovoj zemlji ce biti drugacije.
 
jer ako bi se mali vecno pomagali, svi ce postati mali, niko nece isplivati. Znaci ako neko tovi 500kom u turnusu ajde njemu da pomognemo, ako neko tovi 10000kom njemu pomoc ne treba, taj vec zna sta radi, a onog sto tovi 10kom ajde da zaposlimo kod ovog sto tovi par hiljada i da radi za postenu platu itd...
Inace davno mi je kum rekao, nesto tipa: "kad se neko davi i trazi pomoc od tebe, ti mu samo pomozi da se sto brze udavi" verovatnoca da ga spasis je manja, nego da on povuce i tebe sa sobom...



Za ime Boga , da li Ti vide sta si napisao, covece..
Mislis li Ti da bogati treba da se jos vise bogate, a na racun Naroda? Kazem Naroda, jer za mene je i seljak i onaj u gradu, ali bez posla u istoj kategoriji, onoj koja je drasticno osiromasila , a zarad bogacenja ovih politickih oligarha i njihovih tajkuna. Mislim da si izlupetao GLUPOSTI kojih se i sam stidis. Zar da unistimo hiljade i hiljade domacinstava, (koje su se nalednim pravom , sticale vekovima unazad) zarad stvaranja novog drustvenog uredjenja, u kojem nece biti Srpskog seljaka, domacina, onog koji proizvodi za svoje potrebe, kolko mu treba, do iduce godine, A visak da prodaje po trzisnim cenama. Ili Ti mislis da i oni registruju svoja domacinstva (kao tajkuni) po raznoraznim ostrvima i tamo placaju porez, a ovde da ostvaruju zaradu? I mislis li Ti da je malo nasem seljaku subvencija po 500 Evrica? A , da oligarsima dajemo i po hiljadu, a samo na osnovu toga sto su izlicitirali najvisu zakupninu od lokalne samouprave, koju po pravilu i ne placaju? A onaj ko ima tri Ha, da sa njim postupimo kako kaze Tvoj kum?
Citao sam pomno ovo sto si napisao, i mogu se zakleti da imamo na forumu skoro identican post, od jednog meni znanog clana, koji ima identican nacin razmisljanja kao Ti...
Naravno , destruktivan...
 
Cena Ovde kod nas 85 din. kg.
Do pre dve godine sam imao uvek turu od 30 do 35 za April Maj i puko sam ko zvecka dve godine za redom.
Onda sam prodao prasad za 110 din kg i resio sam se krmaca, tako da sad imam jednu i 5 prasica.
Nikad vise, dok ne vidim isplativu cenu (i to bar 2 god. u kontinuitetu) necu ih vise drzati, gadno je to biti u govnu svaki dan a oni te oderu. Za sopstvene potrebe DA a za njih :nono:
 
Samo jedna replika

Ovo je nepotreban komentar, sem ako poznajes coveka, ali bi rekao da imas velike predrasude!

Brate, pa ti si na ovom forumu potpuni anonimus.Nista ne znamo o tebi detaljno.Valjda si me razumeo sta sam hteo da ti sugerisem.Profil ti je prazan.

Evo ja za pocetak vise necu ni za kog glasati jedino kada niko ne izdje na izbore u ovoj zemlji ce biti drugacije.

Brate rodjeni, nastace anarhija a to je gore od ovih sadasnjih.Tek tada ce biti muke ako niko ne bude vodio drzavu.U sustini sto je jos gore od toga, ostali bi ovi na vlasti i dalje.

Ali da vas pitam. Koliko vas jes spremno da u znak protesta uradi bilo sta ?

Uh, to je tesko pitanje,priznajem.Kako dokazati da smo i mi seljaci, paori, deo ovog drustva. Da i mi treba da zivimo dostojno jednog coveka.Da je pameti u drzavi ziveli bi u Raju na zemlji.Nasa Srbija je toliko bogata drzava,svega imamo pocev od zemlje,suma, kvalitetne sirovine i dr.Samo da je vise pameti i svega bi za svakoga bilo.Definitivno nalazimo se u velikim i strasnim mukama kako-sta.Ali kako to biva, ovo je samo pocetak porodjajnih muka.Sta nas ceka,ne smem ni da pomislim.Boze pomozi.

Karalic svaka cast,upucen si u politicka zbivanja.I treba znati sta se desava,ali kako sada mi trenutno da to menjamo.Drzava je pukla kao zvecka,vestacki se odrzava situacija,skrivaju se istine,za koji mesec mozda i pre saznacemo malverzacije, ali tada ce biti kasno za promene.Jednostavno smo sada nemocni.


Peet hocu nesto ovde da ti kazem.NE DAJ SE.Nisi jedini, boricemo se zajedno do pobede nasih prava.

Ups kanda sam izasao iz teme, ali moram sve to reci.Izvinite :ppozdrav:
 
Kengur je napisao(la):
Brate rodjeni, nastace anarhija a to je gore od ovih sadasnjih.Tek tada ce biti muke ako niko ne bude vodio drzavu.U sustini sto je jos gore od toga, ostali bi ovi na vlasti i dalje.

Anarhiju je u ovom momentu privlegija vlasti i gospode politicara, prosto receno rade sta hoce jer im se moze. A narod jede g..... Karalic je u pravu ja toveci svinje necu da zidam zamkove i da se obogatim vec samo da dopunim jadni budzet u koji su nas ovi anarhisti uvalili, njih treba najuriti govnjavom motkom, ako ne verujete pitajte lika iz Karalicevog avatara kod njega u drzavi bar ima reda.

No u prvu si vratimo se na temu, odnosno cenu tovljenika :ppozdrav:
 
Kengur je napisao(la):
Znaci bio si i u tim vodama.Koliko si ti ucario na tudjoj muci ?

Pa na tvojoj muci se neko bas obogatio,sestoro svinja 400 kila.Jedino da ti sve uzmu.
Uzmi radi nesto ,a nemoj samo kukati.Koliko glup covek treba da bude da sprema svinje za prodaju u prolece,izuzev mozda 2 godine u poslednjih 20 koliko ja pamtim nije se moglo izvuci ulog.Na svinjama jedino moze sigurno nesto da se zaradi u julu i avgustu,sve ostalo je vrlo malo ili nista,a od Nove godine do 1. maja je siguran gubitak.

Evo ja kao lopov da ti to kazem kad nece predsednik vlade da te nazove telefonom.

Kod mene u profilu ne pise nista,sad se i ne moram muciti da pisem ti si napisao da sam lopov.
E pa nisam,ja sam covek koji radi sve sto donosi zaradu i lep zivot mojoj porodici,a nije neposteno,i koji ne sedi pred prodavnicom uvece,pije pivo i palamudi o visokoj politici.
 
E moj Karalicu, jadan je taj srpski seljak, kojem je draza milostinja od rada. Ako je za tebe, unistenje dati nekome posao, umesto mu pomagati novcano, jer zaboga pre sto godina je nasledio 4kj, onda te ja zalim. Onda bi ja voleo da unistim svog tecu sto zivi preko puta mene, ako bi to znacilo njegovo zaposljene, po tebi unistenje, evo boze unisti ga!
Ali da ne skrecemo previse s teme, ima ovde mnogo vrednih ljudi, s perspektiivom, koji rade i napreduju, mozda kukaju u sebi, ali bar su dostojanstveni...
Ja se licno bavim iskljucivo ratarstvom, svinje drzim iz hobija. Neke ljude s foruma sam kontaktirao, ali nazalost nismo zavrsili posao jer u tom trenutku nisu imali sta mi je trebalo. Ovih dana mi s farme stizu nazimice durok i posto necu drzati 100-200 tovljenika nije me briga koja ce biti cena, bitno je da budem domacin kako ti kazes, i da za svakoga bude meze i rakije, ali da znam da sam to zaradio!
Inace spas za poljoprivredu je u ukidanju subvencija. Jer veliki sad svoje proizvode kalkulisu toliko da pokriju troskove proizvodnje, a zive od subvencija. Kad ih ne bude bilo, bice borba za cenu, ali borba onih koji mogu da menjaju stvari, i onda ces Karalicu i ti ziveti od svog rada i onoga sto si proizveo, nece drugi morati da ti zaradjuje za zivot!
 
Xsale
Kada je to tako dobro islo zasto i dalje ne radis posao preuzimaca.Verovatno si nekoga dobro ojadio,kao ovi mene pre 2 godine.Sta da ti radim, sam si otkrio sa cime si se bavio.Meni su tada prispeli trebalo je finansija,i prostora pa se tako moralo desiti.Ja sam samo sa tim tekstom hteo da opisem na koji nacin ide sve ::lose::
Imao sam dobru nameru, ali vidim da neko zivi u zabludi da se umislja kako ce biti sve OK.Citajte malo novine,slusajte vesti i videce te sta se zbiva i kako je.

Kod mene u profilu ne pise nista,sad se i ne moram muciti da pisem ti si napisao da sam lopov.

Kao prvo nisam te tako nazvao,a sam si opisao postupak trgovine, kako je bilo a i bice u buduce definitivno.
Vecina nas ima neke podatke o sebi u profilu,mislim da je to red posto je tako trebalo da se upise prilikom prijave.Ponasas se kao igrac iz senke kada ljudi ne znaju nista o tebi.
 
To je odličan predlog.Trebalo bi da svi koji nemaju upisanu tačnu lokaciju upišu istu jer samim tim deluju ozbiljnije nego ovako gde ne piše ništa ili pišu neke gluposti i nebuloze,ko će takvom članu poverovati u vezi nekog saveta i uopšte ga smatrati za ozbiljnog i ravnopravnog.Ne treba se stideti mesta odakle si.Selo kakvo je takvo je ali je moje. :cao:
 
Odakle znam kakve su ti svinje,kako da ti kazem koliko kostaju.Extra roba 100-105 (pietren i sl.) Ostalo 90.
 
xsale je napisao(la):
Odakle znam kakve su ti svinje,kako da ti kazem koliko kostaju.Extra roba 100-105 (pietren i sl.) Ostalo 90.
Pa kakve svinje mogu u sremu da budu EXTRA,nisu gejacki mravojedi :haha:(sala)
 
lacarac je napisao(la):
xsale je napisao(la):
Odakle znam kakve su ti svinje,kako da ti kazem koliko kostaju.Extra roba 100-105 (pietren i sl.) Ostalo 90.
Pa kakve svinje mogu u sremu da budu EXTRA,nisu gejacki mravojedi :haha:(sala)

E onda su 90 dindzi,mravojedi su 105
sm005.gif
 
Salim se prijatelju ugovorio sam utovar po 100 din. kod Zivka,radim sa njim vec dugo pare 6-ti dan
samo opet reko da cujem da nije se sta promenilo
 
@Xsale Prosle godine sam na 50 kom zaradio oko 5000 eura (tvoja izjava)
A jeli Sale ne mozes i meni srediti da prodam svinje po 154 din. ( tvoja matematika) da zaradim i ja nesto. Zanimljivo je to kad od 50 komada svi imaju 130 kg. i to nije valjda da za 120 dana (tvoja izjava).Rekao si 1 sat dnevno, 120 dana.
Ulaz ti je po jednoj svinji ako stavis na papiru sve oko 9000 do 10000 din i to sa tvojom sojnom sacmom od 20% na 100 kg koncentrata i plus sve ostalo. Jedna svinja sa kvalitenim koncentratom pojede za 6 meseci izmedju 300 i 350 kg. koncentrata. Dakle prodao si po 154 kg. kad je bilo to? gde? zar samo ti po ovoj ceni?
Aj sada realno od tih 50 kom. nijedna nije stigla do 130 kg. za sest meseci a ne za 120 dana, moglo je max. stici do 110 kg. a sto si ih duze drzao posle 6 meseci sve vise stete po tebi. Cena znam da je bila max. 135 i to samo oko dve nedelje. Znaci ubuduce vise matematike a ne samo neke izjave, jer ima jos ljudi koji drze svinje i znaju za onu bednu zaradu u svinjogojstvu. Pozz. :ppozdrav:
 
Tema lepo napreduje ka pročišćavanju.

@Xsale
Kritikovanje kolege Matića nije poželjno, jer te je lepo upozorio šta ti fali u profilu.
 
Eto, tako lepo sada smo jedni drugima otkrili sta mislimo i kako planiramo da prebrodimo krizu, malo se kritikovali,stvarno nisam imao zle namere.Stvarno nije bilo mesto na ovom mestu da se o tome priča, ali naterali ste me.Neću više,obećavam.Ali samo do sledeće prilike.
Ovim putem zahvaljujem svima koji su mi otkrili Kamen mudrosti, otvorili oči savetima kako-šta da uradim u određenim prilikama, ::svaka cast::

DA li ima neka tema na forumu koja se bavi temom koju sam ja sve vreme GONIO.
Ako neko zna neka napiše,tamo bi nastavio prepucavanja, ipak je ovo mesto za cenovnik žive stoke.

Izmirenje, izvinjenje i :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh