Cena tovljenika na tržištu

Pre dva dana burazer natovario za klanicu Đurđević 50kom,99kg,180din.
Pare za desetak dana.
 
Danas mukom pogodio svinje na 183,6 dinara. Da iskoristim priliku da nikada gore nije bilo. Delta za pare odmah prodaje po 170 + PDV a Mađari dovoze u klanicu na 180 + PDV stim da na kilažu merenih u Mađarskoj priznaju 3% kalo Što mu je 180 - 3% = 174,6 dinra
 
Gde nadje 3, 6 dinara :osmeh:?? Kod nas niko ne kupuje svinje, nezainteresovani...KAzu tek posle 20 novembra nadaju se da ce tepmeratura biti u minusu pa klanje moze da pocne :)
 
Ja prodajem svinje po ceni od 170 + PDV(8%). Inače svaki poljoprivredni proizvod u sebi sadrži PDV koji kupci imaju kao odbitnu stavku, ali oni neće da vam to kažu, pa tako tehnički svinj ih koštaju još manje.
 
Da naravno. Sva roba od poljoprivrednika nosi PDv ako poljoprivrednik nijeobveznik PDV-a roba nosi PDV u iznosu od 8%, ako je poljoprivrednik sa obavezom obračunavanja i plaćanja PDV-a onda je to iznos od 10%.
Čini mi se da se to najbolje vidi kod otkupljivača kukuruza Almex jer kod njih je cena izražena bez PDV-a pa ima dve stope 8 i 10%.
 
Ja sam moje pogodio da teram na 120 do 150 kg na cenu od 200 din kojem ovih dana .. kaldrmasima( zive u zgradama ), a znaju ni sta valja . nece dakupuju na akcijama brazilsko meso .. koji voli svinjske specijalitete ..
 
Komsija prodao njegove po 160din nekom Mosi, valjda tovari za Sabacku klanicu ili Sind . Kaze zvao sve zive niko nije hteo da dodje ni da ih pogleda .
 
Sad zvao skoro sve klanice 160din za sad ali ne tovare a od nedelje neznaju cenu.Ako ovako hoce da unaprede stocarstvo na provom su putu,kad se niko od seljaka ne buni........mozemo mi da hranimo svinje iz ljubavi ali dokle.....
 
Dok ljubav bukti, svinje ce se gajiti. Kazu 160 din/kg. Neko ugrabi i 170 din.
 
Danas zvao mesaru Petkovic -Paracin i ponovo me odlaze za nedelju dana. Jos kada mi je rekao cenu od 150-160 din::jako_besan::. Imam jos 8 kom. od toga 5 zenskih, probracu neke da ostavim za priplod, nesto ce na komad da ode u selu i u p.... m....u. Ma rekao sam vise nikad da ne tovim, ali imam viska zitarica,pa rekoh ajde, ali povecacemo broj krmaca, to mi je sigurnija varijanta.
 
Nazad
Vrh