Cena tovljenika na tržištu

Nije nikakav problem obeležiti svinje, a sem toga to je i naša zakonska obaveza. Država je i dala tih 1000 dinra po grlu kako bi uvela u legalne tokove promet svinja. Ta mera je trebala imati za efekat da danas u Srbiji 99% svinja bude u legalnim tokovima, međutim ni to izgleda nije dovoljno jer znam da u našem okrugu mnogi prodaju bez papira, čak i veći proizvođači ne konkurišu pod izgovorom "nema ništa od toga". Jeste da isplata kasni, ali pre ili kasnije novac legne na račun, a to je mnogo lepa para jer sam svinje tovio za prosečno 1000 dinara nekada više nekada manje, a ovo mu dođe kao još jedna utovljena.

Nemoj da zaboravis da si jednog I dao veterinaru za obelezavanje I pasose (na 20 komada), bar su takve cene kod mene sto mu dodje da nisi dobio nista. Znaci das odmah, pa cekas da ti drzava nekad mozda vrati. Zasto od gotovog da pravim veresiju! Trudim se da uglavnom sve prodam bez papira uz solarnu isplatu. Onog preganja kad ce mi uplatiti pare I prikupljanje papira mi je preko glave. Jos bi mi samo falilo da upadnem i u PDV zbog obrta novca na racunu.
Inace sutra tovarim 10-12 komada (Koliko stane u prikolicu) po 180, tezine 120-130kg.
 
Nemoj da zaboravis da si jednog I dao veterinaru za obelezavanje I pasose (na 20 komada), bar su takve cene kod mene sto mu dodje da nisi dobio nista. Znaci das odmah, pa cekas da ti drzava nekad mozda vrati. Zasto od gotovog da pravim veresiju! Trudim se da uglavnom sve prodam bez papira uz solarnu isplatu. Onog preganja kad ce mi uplatiti pare I prikupljanje papira mi je preko glave. Jos bi mi samo falilo da upadnem i u PDV zbog obrta novca na racunu.
Inace sutra tovarim 10-12 komada (Koliko stane u prikolicu) po 180, tezine 120-130kg.
Cena po grlu za obeležavanje je ćini mi se 78 dinara i taksa. Za 50 kom platio sam 4150 din a utovar je oko 2100 za 14 - 15 kom sa transportnim uverenjem bez dezinfekcije. izgleda da vas tamo deru. Prijavite ih Veterinarskoj inspekciji, ako ih ne prijavite, onda treba više da vam uzimaju. :bravo:
 
Juče natovareno Đurđeviću 180rsd pare za 15 dana.Sofija i Dejan Nikolić(Trlić) 175 solarno ali slabo tovare
Je l` placaju tacno za 15 dana ili dugovlace? Ja sam bio nesto u dogovor sa Nedeljkovicem I rekao je da placa za 20dana ali nije ni to sigurno jer juri mesare pa kad mu oni plate onda ce i on meni,ali do kraja nisam dao njemu svinje.
 
Je l` placaju tacno za 15 dana ili dugovlace? Ja sam bio nesto u dogovor sa Nedeljkovicem I rekao je da placa za 20dana ali nije ni to sigurno jer juri mesare pa kad mu oni plate onda ce i on meni,ali do kraja nisam dao njemu svinje.[

Данас тј. 17-ти дан од утовара легле паре на рачун од Ђурђевића .
 
Jutros u Jagodini nikad gora ponuda a ni potraznja.Nikad manju pijacu nisam video.
U ponudi je bilo mozda ukupno 12 tovljenika. Prodalo se 10-tak po 190 pojedinacnim kupcima.
 
Nazad
Vrh