Cena tovljenika na tržištu

Legla hiljadarka subvencije za tovne svinje od prosle godine.

Inače juče dogovorio utovar sledeće nedelje 200+PDV pare 10 dana
 
Juce sa cuo da i kod nas placaju 200 din/kg.
Nek ostane jos dve-tri nedelje ta cena da ja predam moje svinje :osmeh:.

A za oktobar cemo da vidimo ja bi bio zadovoljan i sa 180.
 
Konacno sunce da sjane i nama stocarima, cujem da su svuda cene u porastu, samo sto ja do avgusta-septembra necu imati tovljenika...
 
Nikola kaže da će Sofija u subotu tovariti u Laćarku po 210 din/kg i da su zadnji utovar plaćali 200 din
Po svoj prilici da je malo nestašica svinja i da će cena ići gore ako opet ne puste uvoz .......
 
Kod nas 200 dinara,ja sam danas utovario moje po 208,a pazarene su pre dve nedelje po 220.Nisu hteli ni to da plate,ali sam ih nekako ubedio.
 
Bas te.Danas su hteli da uzmu po 205,kao zato sto sam ugovorio pre inace bi bilo 200.Pre par dana sam pristao i na 210 ,ajde reko ne mora po 220 i nekako se nadjemo na 208.Da su samo malo zatezali polupao bi im i kamion i auto i ne bi ni tovarili svinje.I ovako mi je bilo za malo.Burazera ispalili nisu mu ni uzeli,a on ima samo dvoje,eto kakvi su to smradovi.U pitanju su dzukci koji kupuju za Rada sa Uba
 
Danas sam prodao dva tovljenika (imaju do 110 kg po komadu) đuture za 300 evra a kupio sam krmaču suprasnu ima do 200 kg i treći put je suprasna,mirna i dobra za 28 000 dinara.Mislim da sam dobro radio.
 
E ovde ne može da se proda po toj ceni.170 naj više ili bar ja ne mogu da prodam za više ! Mesare još uvek plaćaju po 150 dinara od fizčkih lica i to moraš da ih moliš da uzmu baš od tebe.Čitam vaše postove i neverujem koja je razlika u ceni na 100-tinak kilometara u prečniku...
 
danas kod nas tovario nedeljkovic to je cudo kod nas nikad nije dolazio neznam sta se desava izgleda nema svinja nisam pitao posto zurio sam
 
Nazad
Vrh