Cena suncokreta rod 2021

Ако је таква ситуација да не морате да вучете робу са стране и губите барем по' сата-сат на то, Питова претпоставка "пије воду", ал' ако већ имају намеру да затворе откупно место, зашто људски не кажу да ће радити до те и те године и свима лакше.
 
Moj plac se graniči sa Racinim otkupnim mestom ,bukvalno prođem kad idem u zadnje dvorište na 10 m od njih i nisam imao neku saradnjusa njima zadnjih 15 g.Neće raca zatvoriti jel mu je Lokve jedino mesto gde može da uzme soju tj i ako mu ne donesu ljudi kupi od ostalih otkupljivača i tu pretovara,već viđena rotacija među otkupljivačima.Kod njega je bio uvek besplatan lager i to je godinama bilo primamljivo ali cena je uvek bila nijansu manja ali ok ima ljudi koji su godinama čuvali i nije bilo problema .prošle g je bio neki zajeb kako sam čuo da je svima isplatio soju sa lagera na 55 bez prava na "žalbu".Tu je kod mnogo njegovih koperanata izazvalo revolt pa su ,mu okrenuli leđa.Ja znam bar nekoliko ljudi koji rade zajedno cc 1000 kj koji ne nose više kod njega.
 
Има тога и код нас - последњих неколико година, уместо до локалног силоса, носе људи робу пет-шест километара даље и то као по правилу, они који раде више земље. Шта је конкретан разлог (или више синтнијих), не знам, али примећујем ту појаву.
 
Mi vucemo robu i 20 km , to vec nije nikakva novina!

Nekad smo vukli i 50 km traktorima , ako od 5 odkupnih mesta radi samo 2 onda nemas izbor, teraj gde su uslovi malo bolji....
 
Има тога и код нас - последњих неколико година, уместо до локалног силоса, носе људи робу пет-шест километара даље и то као по правилу, они који раде више земље. Шта је конкретан разлог (или више синтнијих), не знам, али примећујем ту појаву.
15km
 
Ако је таква ситуација да не морате да вучете робу са стране и губите барем по' сата-сат на то, Питова претпоставка "пије воду", ал' ако већ имају намеру да затворе откупно место, зашто људски не кажу да ће радити до те и те године и свима лакше.
Vezano za Racino otkupno mesto kod nas, pre 3 god. nama je dao konacnu cenu suncokreta od 30 din dok u Mihajlovu, Torku, Zrenjaninu itd. okoncao je na 31,5 din. Zasto? Ko ce ga znati! Verovatno zato sto se dogovara sa drugim sa drugog otkupnog mesta kod nas, pa aj da vas kresnemo jer ionako nemate neki izbor.
Zrno soje mu ne nosim vec 5 godina a kolicina nije bas nikakva.
Ako ne uzima lager nigde ne pise da treba da me podceni prilikom prodaje sa lagera i da mi nudi neku cenu od nekoliko dinara manje nego sto je tog dana na berzi bez pdv-a. Izjasni se lepo ne uzimam lager ali ne postujem berzu ili ne uzimam lager jer necu, ali nista od pdv-a ali brate bar daj onu cenu koja je na berzi, ili uzmi lezarinu ali plati sa pdv-om onu cenu koja je tog dana prilikom prodaje na berzi.
Tako da soju teram za Jermenovce pa iako mi je preko ruke na nekih 5-6 km vise mi odgovara sistem rada. Jedino sto mi predstavlja problem je to kad je rod dobar i prilicno brzo se napune prikolice pa se gubi dosta vremena na transport, ali ne zalim se i vise sam za to da je rod odlican.
Cena psenice trenutno mu je 29 sa lagera jer eto ne uzima lager a kukuruza 25,5 do 16%.
Za ovogodisnju razliku u suncokretu jos nema nista a platio je akontnu 55 din.
 
Da li se zna konačna cena suncokreta? Čujem da je na dosta mesta doneta konačna cena 58-58,5 dinara sa 8%pdv-a. Da li je svuda tako ili se jos ne zna konacna cena?
 
Да, вуку одавде и код Веље, ал' првенствено мислим на то што уместо код Ћаке, вуку у Идвор.
Pa verovatno zato sto je kod bcm sakuljanima bolje uslovi, i obrnuto zivica da bolje uslove za ove nase iz idvora pa vuku do sakula....
 
Оно јес' - ретко кад сам нешто предав'о код Ћаке, а да није ту био и неки Идворац. :)
 
Ја сам добио аконтацију 55 и то је све за сад.
 
Nazad
Vrh