Cena suncokreta rod 2021

Ne može,tj nema veze sa ugovorok kod skladištara.Zoveš regionalnog promotera kažeš mu naručio sam to,to i to ,uzme ti podatke ,on to napiše i pošalje ti ugovor sa kodom.Kad uzmeš seme od trgovca on skenira kao dobavljač i kad dožeš kući uđeš na sajt sipsyngenta i pratiš uputstvo.Skeniraš svoje kodove i sve se poklopi tj znaju šta treba da imaš i toliko možeš ,iskeniraš i kraj.Čekaš pare
Ne kapiram sta skenira trgovac? Taj ugovor sto mi je poslao promoter?
 
Ja sam danas bats to sve radio... psovao sam im sve na svetu. Ne zbog mene nego klasicna namestaljka da mnogi odustanu od tih para. Kako ce moj komsija koji ima 70 godina to sve da odradi... nikako!
Klasicna glupost. Da su stvarno hteli mogli su da skinu cenu za tih famoznih 800 dinara i da budu darezljivi prema poljoprivrednicima....
 
Meni je dobavljač prošle godine uplatio i deo takvih para, za seme suncokrera koje sam razduživao preko merkantilnog. Doduše mislim u novembru, ali eto i to se desilo.
 
Ne kapiram sta skenira trgovac? Taj ugovor sto mi je poslao promoter?
Ne ima kod na dnu vreće zalepljen crvenom nalepnicom,to skenira prvo dobavljač.
Ti kad doneseš seme kući prvo skeniraš kod iz ugovora i on te prepozna,zatim skeniraš iste te kodove na dnu vreće.
Prvo kad otvoriš aplikaciju i skeniraš kod sa ugovora pisaće ti da recimo imaš 10 vreća verifikovano 0.
Sve smo mi to platili ,po meni prate ko koristi koje seme,mi smo ranije dovlačili iz RO i samo da prođe ovo sra## opet ćemo.
 
Proveri to mislim da važi do 1.4.
E sad moguće ugovore kod promotera da moraš do kraja feb. Mene je dobavljač zvao u feb i insistirao da se javom promoteru što hitnije. Tako sam uradio i onako ležerno sam čekao pon. da to uradim nisam ni skontao da sam ušao u mart mesec. Obračunalu su punu cenu iako piše na ugovoru da je od 1.3 do 15. 3 valjda 100 din manje.
 
U teoriji ko je dobar sa dobavljačem moze i više kodova da odradi..... Jer ovo retko ko zna 😬
 
Kodovi su vezani za ugovor. Koliko na ugovoru imate porudžbina, toliko morate I kodova uneti, jer ukoliko fali jedna vreća, tj kod, nista od novaca. Barem je kod mene bio slučaj da na vreci fali kod, pa cimaj ove iz Syngente. Tako da su oni rešavali, i podnosili zahtev, jer nisam mogao online da završim zbog jednog koda. Ali teška glupost, mogli su odmah dati popust prilikom kupovine i kraj.
 
Kodovi su vezani za ugovor. Koliko na ugovoru imate porudžbina, toliko morate I kodova uneti, jer ukoliko fali jedna vreća, tj kod, nista od novaca. Barem je kod mene bio slučaj da na vreci fali kod, pa cimaj ove iz Syngente. Tako da su oni rešavali, i podnosili zahtev, jer nisam mogao online da završim zbog jednog koda. Ali teška glupost, mogli su odmah dati popust prilikom kupovine i kraj.

U toj akciji i kupac i dobavljač dobiju pare, moglo se sigurno naći nešto jednostavnije.
Jesi probao sa hemijom to?
 
Evo upravo se cuo sa promoterom,moze i sad da se odradi ugovor i dobije povrat. Zovite i rešavajte

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Ja sam poslao kjuar kodove pre 20 dana i vise al para jos nema nije ni bitno ,u pitanju je kukuruz ,jedini razlog ako odustanem od syngente je zbog ti gluposti ,menadzer je bio revnostan i dosao u novembru da pise ugovore a doneo ih je tek neki dan ,seme je stiglo u januaru pa sam ugovore dobio mejlom itd uz sve pizdenje u kakvoj je guzvi al poznajem ga i razimem njega ali ne razumem kompaniju ,na sve znanje u poljoprivredi ja moram biti i hakler da bi dobio popust tako da ovo je poslednja godina syngente na mojim njivama
 
Nazad
Vrh