Cena Suncokreta rod 2017

Pukla je baza na forumu, ima vise tema gde tako otvara stranice. Treba kontaktirati nekog od administratora da to pogleda.
 
Ja sam siguran u jedno da bar 50 % robe nece ici lokalnim otkupljivacima a profitirace otkupno mesto u Jermenovcima koje je bilo izuzetno korektno ove godine.
Raca i Recolta su stali na 36 din,Bivša zadruga se hvalila da je najjača sa cenom od 36,20. Imao sam ponudu u žetvi 38 din nisam hteo da bih ispao korektan a ispao sam magarac .Čak mi je i osnovna cena smanjena za 2% da bi bio jednak sa svima.Tj gazdinstvo u PDV je dobilo cenu + 10% pdv-a 36 din.Ists stvar je bila i sa pšenicom i sa sojom. Jedina je razlika što je Raca soju isplatio 52 a Recolta 49 din za zadrugu ne znam.Molio bi članove koji su nosili Raci u drugim otkupnim mestima da napišu koliko je platio suncokret ,nije korektno ako pravi razliku.
 
Ja sam siguran u jedno da bar 50 % robe nece ici lokalnim otkupljivacima a profitirace otkupno mesto u Jermenovcima koje je bilo izuzetno korektno ove godine.
Raca i Recolta su stali na 36 din,Bivša zadruga se hvalila da je najjača sa cenom od 36,20. Imao sam ponudu u žetvi 38 din nisam hteo da bih ispao korektan a ispao sam magarac .Čak mi je i osnovna cena smanjena za 2% da bi bio jednak sa svima.Tj gazdinstvo u PDV je dobilo cenu + 10% pdv-a 36 din.Ists stvar je bila i sa pšenicom i sa sojom. Jedina je razlika što je Raca soju isplatio 52 a Recolta 49 din za zadrugu ne znam.Molio bi članove koji su nosili Raci u drugim otkupnim mestima da napišu koliko je platio suncokret ,nije korektno ako pravi razliku.

Ne mora da znaci Gorane da ce dosta njih napustiti ova dva otkupna mesta koje si napominjao, ljudi su cudo pa se nadaju boljem sledece godine.
Jedino oni koji su svesni toga da je cista pljacka na delu sa otkupne strane, dok vecina i ne znaju ili ne veruju da na drugim mestima je bilo boljih cena.
Ja sam u Maju puko prilikom prodaja soje i vise nisam im nosio ni zrno. Uzeli mi dinar na kg a prodao sam mu 100 t.
Sad na suncokretu 2 din ko od sale. Dok mogu da se nosim time da nemam zaduzenja po zadrugama, ne sisam ih 2% u buducnosti. Nosim tamo gde mislim da najbolje prolazim.
 
U pravu si, ali niko ti ne garantuje konacnu cenu pri prijemu nego svi isplacuju akontativno.
 
U Crepaji Vitamix klas najbolje platio oko 39.3.
Ja poceo saradnju sa drugom firmom i vrlo konfuzno sve bilo kao na pijaci.Ono sto je obecano i nije bas ispostovano.
Videcu kako ce biti sa kukuruzom koji mi je na lageru u dve firme .Od iduce odnosno ove godine probacemo da menjamo koncepciju .
 
A jbg,nisam sve,al dobar deo odneo u napredak...bio kod njih zaduzen za psenicu pa posto je nisam imao ove godine,podbacio rod,dug prebacim na suncokret..

- - - - - - - - - -

Dogodine cemo videti,mislim da necu kod njih vise terati...al za zaduzenje su bili maksimalno korektni,i meni povoljniji,bude tu i bez lagera,pa mu na kraju dodje na isto...videcemo,otom potom..
 
Nazad
Vrh