Cena Suncokreta rod 2014.g.

I meni je tako javljeno, dakle konacna cena 29,16
Celih 16 para doplate na akontaciju u mom slucaju.
Imamo posla sa lazovima,nema ni onih obecanih, mizernih 250e+pdv.

29.16 to je od pocetka bila akontna cena u MK comercu...znali su oni i dali znaci konacnu odmah...doplata 0 dinara..banda...
 
Recite mi koliko vremenski protice od predaje do ispate suncokreta Viktoriji ili njenim saradnicima?
 
Koliko je sigurna informacija o konacnoj ceni????Sad sam bio u MK...pa ne znaju konacnu i dalje???Kaze da ne bi trebalo da bude ispod 250+pdv kako je dogovoreno posredstvom ministarstva poljop....sta je sada istina nemam pojma...ako bude ispod cemu onda taj dogovor posredstvom drzave kao garanta.
 
Jedan kod nas hoce da izadje sa konacnom cenom od 29 dinara mislim da su sa viktorijom saradjivali
 
Kako ce de drzava da reaguje kad su njihovi koperanti u pitanju.

Ne znam kako ce reagovati ali treba podsetiti novine tipa Blic,B92,poslati im mail...oni jedva cekaju takve vesti sa senzacionalnim naslovima....DRZAVA U SARADNJI SA TAJKUNIMA PREVARILA I POKRALA PAORE...verujte mi da ne bi bilo bezazleno posto se svi bore za lepe vesti med i mleko,zaustavljanje korupcije u svim sferama,napredak i slicno
 
Bolece ih uvo sta se pise u Blicu i sta se prica na B92.Ni za ugovore za repu nisu reagovali ama bas ni malo,a pricalo se na B92 o tom problemu.U secerani kazu "da li vas mi teramo da nam predate repu,gde imate bolje slobodno nosite".Potpuno ista prica je i sa suncokretom.
 
Bezobrazluk. Kao do sada nisu znali koja ce biti cena pa nisu hteli da nam isplate manje. Nisu se udostojili ni bednih 30 din da isplate. O ocekivanih 35 da ni ne pricam. Nije mi jasno samo kojim kalkulacijama su se sluzili kad su dosli do te cene. Ovo je jos jedno opipavanje pulsa i omalovazavanje zdravog razuma, pa ako prodje spremaju nam se jos crnji dani, a sve u cilju da bi seljak bio sto vise osiromasen pa u trenutku kada zemlja bude ponudjena na prodaju nema da bude konkurentan raznim arapima, todoricima, miskovicima, matijevicima i ostaloj bandi. Sve ovo je vidjeno kod fabrika koje su dovodjene do bankrotstva i stecaja pa onda za jeftine pare ili bez para davane tajkunima. Tao nam se i sa zemljom sprema. Ubij se predsednice vlade sa svim tvojim hvalospevima i lazima kojima zasipas ovaj narod. Gej parada, vojna parada, Beograd na vodi sve ti je vaznije od zivota ovog naroda.
 
Danas mi je Victoria group isplatila doplatu od 2.15 din/kg ,ukupno 29.15 din/kg ( toliko o onim 250 evra/tona,sto su proletos pricali )
:zli:
 
Zasto gospodin vucic cuti kad viktoriju drze demokrate,sto ne reaguje bar da isplate ono sto su obecali u vreme setve sigurnih 250€ plus pdv.
Sve ce on da pohvata ali kad se budu pogasila nasa domacinstva.Evro je bio 1,17 kad smo predavali sada je 1,20.
Pusana a neko ubira lepe plodove nase.Sve ce on da proceslja ali riba ne smrdi od repa nego od glave.
 
Otkud sad da je negde konacna 29 a negde 30 i 31, jel to sad pusteno na volju lokalnim otkupljivacima da isplate onoliko koliko se oni uklapaju.
 
Nazad
Vrh