Cena suncokreta rod 2012. g.

DIMIC AGRAR u Bavanistu od danas suncokret, rod 2012 JUS, placa 45,00 dinara za akontnu cenu ili 50,00 dinara za konacnu cenu. Isplata je ODMAH.
 
Kod nas se uglavnom ćuti o ceni,akontacija od 44 do 46 din.Danas na radio Far-u iz Alibunara reklama "Maber komerc, Alibunar 51 akontaciono".
 
kako sam cuo da firme koje rade izvoz nece davati vecu cenu od one koja se formira na nasem trzistu, sto znaci da neci biti naduvavanja cena i da ce ova cena sto se navodno stvorila medju narodom (rekla kazala) biti malo manja nego sto mi prizeljkujemo...

steta sto ce mo i ovog puta biti manje placeni od okruzenja, koje je toboze mnogo prati, a nama nema bas nikakvog znacaja...
 
Taj Dimic je do sada menjao cene barem 5 puta,i uvek mu je konacna drugacija...Ajde valjda ce ova biti konacna i do kraja otkupa da ljudi ne pitaju svaki cas,koliko placa,jel se menjala cena,itd...
 
Ne konacna sto uljare izadju u Oktobru, vec cista kupoprodaja, to je cena za tu robu na taj dan-
 
I sta sad ko mu je juce predao taj dobija 50 a ovi od danas 51,5.On je takva sranja vec pravio pa par god nije imao ni jednog koperanta.
Evo i meni stigla SMS poruka malo pre da placa 51,5.
 
Ta kako da ne, nema nista vise od 50 i koji dinar, o 60 mozemo da sanjamo....
Ja kazem sta se prica,a cim se prica...Gde ima dima ima i vatre,samo je problem ko ce smeti da se isprsi i izadje sa vecom cenom...Rod ce kreirati cenu ali ni oni nisu optimisticni zato se i spominje ta cena,malo robe puno riba a treba se raditi cele jeseni i zime-proizvodnja ne sme da trpi!
 
Zadnja informacija ,jedno otkupno mesto kod nas 52 .Ne znam da li je akontacija ili konačno.
 
Mislim da veci proizvodjaci mogu traziti od otkupljivaca da im se tolerise vlaga do 11 i necistoca do 4%,ja nisam veliki proizvodnjac ali cu opet traziti jer doslo je nasih 5 minuta!
 
Nazad
Vrh