Cena suncokreta 2022.

Ko se opece i u hladno duva, al nikad ne reci nikad.
Zato sad idu na to da i isplate robu da dodatno namame ljude jer vide da su provaljeni i da to vise nije nikom zanimljivo, jer je terminska postala sinonim za lusiju cenu u otkupu!
 
Ja mislim da ako ne bude neke pljacke organizovane, sa se generalno hrana trazi u svetu, i da suncokret ce biti oko 70, psenica i kukuruz oko 30 din. Na rodnu godinu ovo nisu lose cene, i pored poskupljenja svega.
 
Samo 700€ uljana repica. Neuklapamo se mnogo buba pojela

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Rastopi se, ja sam jedne godine pozurio sa setvom psenice, nisam zaorao map nego kasnije ga bacio sa prvom prihranom krajem februara i bilo samo tako zito.
 
Otkud takvo razmisljanje Fendt ?.
Jedne godine je bio pioneerov promotor, stavljao je kolega u kutije u sijacicu petrokemijiju 15icu i kad se ovrsio suncokret uzeo je ajd mi kazemo arsov/stihaca, ono s cim se basca uradi, i na 8 do 10cm dubine smo nasli nerastopljeno umjetno gnojivo. Godina je bila kisna. Prinos je bio normalan ali zato sto je zemlja imala zalihu otprije. E sad kako tko hoce
 
Bolje baci na celu sirinu, npk ostaje u trakama, na jesen kad sejes zito te trake se poznaju...
Jbg trazi se model za ustedom posle ove jebacine sa djubrivima a ujedno i pretrpljene katostrofalne suse! Nisam ja obradjivao zemlju u Tovarisevo 😂
Za suncokret zaorati 200kg/kj 3x16 ruske je mama, ali pod brazdu a ne sad na oranje.

Ta 16 ica u redovima ti se nece ni otopiti a kamoli usvojit al dobro svatko radi kako misli da je najbolje
Ruska ce se otopiti samo tako, dok se koren razvije kako treba i biljka postane alava bice taman. Ulagac ce ici malo dublje nego obicajno za ureu 5+5, bar na 10cm da ga pustimo od semena.
 
Nazad
Vrh