Cena suncokreta 2022.

Pa ajde poradite na tome da se odredi neki paritet suncokret/ulje i da nas isplate u ulju, a ne da cekamo novembar da nam objave konacnu cenu i opet nas za,,ebu, ulje cemo lako skladistiti i prodati kad nam bude trebalo para...
Ма какво уље биљна мрс је лова. 90год се биљна мрс возила на Косово калимеросима на шлепере.
 
Znam jednog coveka, kupio malu presu i ulje prodaje za mislim 160 dinara, glat sve proda i jako je zadovoljan zaradom, suncokret nesto svog i od par ljudi sto drze goveda dobije a njima daje sacmu suncokretovu, sad pocinje i kupovati on suncokret. Nije to neka kolicina, par vagona mislim
 
Dakle od svega toga cemu smo se nadali iz nekih prica od pre 2 meseca ispostavi se ipak da cemo dobiti ono sto je Dragce ponudio prijatelju za stolom!
Gde je ta cena od famoznih 110 - 115 din za suncokret i 45 din za psenicu?
42,5 smo dobili za pšenicu,termalno..za uljanu repicu su davali termalno 100 dinara pasmo se zeznuli nismo dali pa dobili 85...a za suncokret niko nije davo što ti kažeš te cene 110 i 115,,al znam da su direktori uljara imali sastanak početkom maja i da su se dogovorili da cena bude 100 dinara e sad šta se dogodilo na tržištu luda kuća,što da nam daju tih 100 kad vide i oni da mogu jeftinije da kupe od tih 100 dinara al neko moje mišljenje da će biti 75 do 80.
 
42,5 smo dobili za pšenicu,termalno..za uljanu repicu su davali termalno 100 dinara pasmo se zeznuli nismo dali pa dobili 85...a za suncokret niko nije davo što ti kažeš te cene 110 i 115,,al znam da su direktori uljara imali sastanak početkom maja i da su se dogovorili da cena bude 100 dinara e sad šta se dogodilo na tržištu luda kuća,što da nam daju tih 100 kad vide i oni da mogu jeftinije da kupe od tih 100 dinara al neko moje mišljenje da će biti 75 do 80.
daj Boze al tesko da moze biti skuplji od repice
 
Jel' istina da je Viktorija izašla sa 40 akontno za suncokret, tako pišu u viber grupi inicijative.
 
Oće oće, nema od toga ništa, dobro su oni to izračunali, suncukreta nasejano nikad više i neki prosečan rod za ovu godinu na nivou države od 2t po ha njima taman a nije roba za čuvanje kod kuće ali no.
 
I ja sam cuo da ce biti OKO 70din sto uopste nije lose.
70 din uz platu nije loše. Bez plate je malo. :D

Šalu na stranu, nije loše nije ni dobro. Što kaže Aca šta sve treba i po kojim cenama kupiti na jesen za nastavak proizvodnje, malo je. Suncokret je kod mene ove godine bio odličan, ali i njega su presekle one vreline u julu, i neće biti neki prinos kako je s početka izgledalo.
 
Ja sam juce licno video ponudu koju je primio zadrugar za suncokret da njemu nude na 480€ I to za nekih 100vagona su mu dali ponudu
 
U aprilu suncokret 100-110 din. U julu puštaš priču da je 60 din. U septembru se nadješ na pola i svima dobro. Koje su to fore. Daj bože da se prevrne i ministarstvo i kompletno stanje u poljoprivredi ovim protestima. Samo jako i složno. Energija postoji a čim je energije može lako biti i oluje nad Srbijom. Da se pročistimo.
 
Nazad
Vrh