Cena suncokreta 2022.

Tako ce i biti
 
Pa ce onda tamo posle nove godine biti “veeeeelika” nestasica suncokretovog ulja i prodavace ulje po 400 din litar. Jako dobro lopovska uigrana ekipa
 
Silos u susednom selu gde planiram da predam predvidja od 60 do 80 din,kod mene u selu na jednom mestu 55 do 80,a na drugom mestu isto u selu kod mene 58 do 78. Kod nas je posejano blizu 40 posto povrsina pod suncokretom.
 
Prvi put sejem suncokret ove godine pa ne znam kako se inace cena krece kasnije u toku godine i koliko moze da se cuva ali u zetvi se izgleda sprema sranje.. Ako bude moralo odmah da se prodaje trgovci i uljare ce najvise da zarade jer cena ulja sigurno nece da padne i opet ce sve krajnji potrosaci da plate papreno a koliko cemo mi da zaradimo (ako ista zaradimo) pitanje je.. Ja se licno ne brinem mnogo, nisam mnogo ulozio i njive nikad nisu videle suncokret pa to ne izgleda tako lose ali ko je ulozio full i rodi mu 2 tone sa 50 dinara moze da ide da kupi kanapce.. Na zalost ali trenutno tako izgleda koliko sam ja uspeo da ispratim desavanja..
 
Suncokret koliko znam ne može na lager, on se odmah prodaje...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Možeš ti njega da lageruješ ali da je baš suv i čist, ali kome posle da ga prodaš...

Čini mi se iz priče da su Spajići jedne godine lagerovali kod kuće suncokret. Ako vide post Spajki ili Milan, mogu nešto više reći...
 
Moje razmišljanje je da ako vam neko ponudi 78-80 dinara, odmah prodajte, nisam siguran da će preći 60 dinara, ozbiljno.
 
I ja sam cuo nesto tako, tačnije 58 din kg, nadamo se da je to laz i da ce biti skuplji, otkupljivacke fore, kao ne treba nikom
 
Nazad
Vrh