Cena suncokreta 2016

Pa jel ima neki zvanican dokument o ceni u Dijamantu?Svasta citam a nista ne znam.
 
Juce u Agro danu.... Cena suncokreta u Dijamantu 34 plus PDV. Zvao sam Dijamant, ali se niko ne javlja.

- - - - - - - - - -

Dobio sam Dijamant. Konacna cena je 34 dinara sa PDV.
 
Evo sada javljaju na Agroinfo konacna cena Dijamant 34 bez PDV nadoknade.Ovo je nezabelezeno u mojoj 35 godisnjoj karijeri.Pitanje sta je sad istina?Unosi veliki nemir i nejasnocu medju proizvodjace,kako ja da objasnim koperantu da televizija ne otkupljuje suncokret ali zato plasira neproverene informacije.
 
Znači cena suncokreta ko je prodao za Dijamant je sa 8% pdv 36,72din/kg a sa 10%pdv 37,40din/kg
 
Citam i slusam i probam da budem iole pametan ali dve kontra stvari pa ne znam koja je prava informacija,izgleda jebe me maternji jezik pa ne razumem bas serbski.Dobro je kolega napisao svi mediji trube o ceni 34 bez pdv nadoknade
 
Ovdje ti je 2,2 kn/kg sa 2% primjesa i 44% ulja , to tesko da neko ima tako da je manje. Jos treba uracunati i troskove silosa onda je jos manje.
 
Danas bio na obracunu , 6% vlage 42 % uljnost 3,8% primjese i dobijem kad se preracuna po internet kalkulatoru 33 dinara bez pdv-a na ruke po kg koliko sam dovezao na vagu silosa, 1,5% je kalo cim dodjes u dvoriste to skidaju plus sve ostalo. Koliko vidim toliko je i kod vas:osmeh:.
 
Sta ti je evropa,napredak...KOlike si subvencije imao na taj suncokret?

To niko ziv nezna , ne placaju te po kulturi vec po povrsini , ove godine su smanjili , takodje i da li se bavis stocarstvom, itd. kvotu mlijeka su mnozili sa povrsinom pa uvecavali , kratko receno to ni ministar ne zna,mislim da je od oko 200E pa na vise po ha.
 
Nazad
Vrh