Cena Suncokreta 2011

Tačno ,bavimo se marginalnim stvarima.
Ako dobijem veću cenu ja ću im biti koperant a ko koga je*e ne interesuje me.
 
Ima toga sto kazete, ali mislim da polako i medju njima dolaze druga vremena. Naraslo se, svi imaju svoje, ne zna se, a naviklo se lagano, a tu ti poverenje dodje na kraju.
Sumnjam da medju njima moze da dodje do takve saradnje. A da se ja pitam, debelo bih pretreso poslovanje i jednih i drugih, a neke od njihovih privatizacija ponistio.
A vec kad caskamo o Dijamntu, zna li neko gde ulaze Dijamant ove kredite koje uzima? Uzeli su kredite od skoro 100 miliona eura. Jel se to negde vidi?
Kod nas je dijamant napravio ogroman hangar.
 
mislim da ako ne garantuju cenu ugovorom nista od koperacije a bogme morace da porade na davanju djubriva i semena ane da nas cepaju kao svinja masan dzak.
 
Kod nas su na velika zvona po zadrugama pricali da ce biti doplate jos pre mesec dana...sad svi cute kao piiiiip.....
 
E upravo mi to ide na k....
Moram za sopstvene pare da idem po zadrugama i molim.I onda mi još neki od računovođa kažu kako se uvek ja prvi bunim i tražim pare i podbunjujem druge.
 
Pa upravo je to i poenta, na kraju svi mi spadnemo na levo smetalo koje se zajebava sa nama kao taj tvoj racunovodja, a sve zato sto krupne stvari prolaze nekaznjeno, tj rade se kombinacije. Da je neko stisnuo Savu, pa da je neko privatizovao po zakonu ili iskontrolisao tu privatizaciju, da neko pita sta se radi sa kreditima i gde ide lova, kolike su stvarne investicije, nikad nijednom levaku ne bi palo na pamet da se zajebava sa nama. Posto toga nema, dobijemo racunovodju sa osnovnom skolom kao autoritet, koji sta ce drugo, jer mu samo to nivo svesti i dozvoljava, da po starom sumskom obicaju zajebava posten narod. I tako, mi se necemo zamajavati sa glupostima, nego ce da gledamo nasa posla oko sejalice, dok drzava propada.
 
juce me zvao predstavnik dijamanta,i pitao koliko am dobio za suncokret jer sam ja bio zadnji koji je prodao, i rekao je da ce mi se javiti, ima nesto da pricamo?izgleda da su poceli kampanju.
 
Mi smo preko otkupljivaca predavali za Dijamant. MK Komerc u Kikindi vec idplatio razliku od 31.5 do 34 dinara. Kad smo pitali naseg otkupljivaca hoce li Dijamant placati razliku receno nam je da doplate najverovatnije nece ni biti! Kaze sto puta ih je zvao i nemaju nameru da doplate! Imali vajde da ih licno kontaktiramo? Stvarno je totalno ludilo nastupilo! Kad god je u pitanju nasa zarada uvek neke komplikacije. Strasno! Javite se ako imate neka iskustva sa Dijamantom oko ove doplate!
 
Neznam dal si u nedostatku sa informacijama iz geografije ili .........
Sejese u srbiji itekako mnogo suncokreta , ove godine mozda i preko 50% povrsina je bilo u srbiji , jer srem i macva skoro da nisu ni imali suncokreta posejanog .
Ove godine se ceo stig zutio od suncokreta , Negotinska krajna je tradicionalni uzgaivac suncokreta i imaju ULJARICU NEGOTIN sta i kako neznam al funkcionisu .
U selu Batusa nedaleko od mene se tradicionalno odrzavaju Dani Suncokreta i u selu od 300 kuca ima tri otkupnamesta koja rade po 18 sati dnevno prijem robe a 24h odvoze robu . Silosi u Velikom Gradistu rade punom parom i prijem i prerada (mislim da im je zadnjivlasnik VIKTORIJA )
Monopolisti nas sve ubise , to je sigurno

Rale za suncokret si upravu. Ne znam procente. Ali ga svakako ima mnogo u nasem kraju. Pogotovu ove sezone. Mozda trecina sveukupnih povrsina. Mada mislim da ce se iduce sezone drasticno smanjiti. Samo vodi racuna, Branicevski okrug nije Srbija. Uljarica Negotin je u indirektnom vlasnistvu Viktorije (igraju kako oni sviraju),a fabrika ulja Dunavka nije nikad bila u Vlasnistvu Viktorije. Bila je u vlasnistvu Delte do pre neku godinu i tad je dostigla svoj vrhunac i radila punom parom. Trenutni vlasnik je Dragan Djuric-Zekstra Group, i u fazi je propadanja jer ispumpavaju kapital iz nje u vidu sacme(koju ne placaju) koja ide za Vet zavod Zemun koji je takodje u vlasnistvu gorepomenutog. Jos jedan klasican primer unistavanja visokoprofitabilnih fabrika. Izvinjavam se za offtopic, ali morao sam da prokomentarisem. Pozdrav
 
juce me zvao predstavnik dijamanta,i pitao koliko am dobio za suncokret jer sam ja bio zadnji koji je prodao, i rekao je da ce mi se javiti, ima nesto da pricamo?izgleda da su poceli kampanju.

Javiii se kad obavite taj razgovor bas me zanima sta se tamo desava. Od naseg otkuplivaca cujem samo da niko ne spominje nikakvu doplatu!
 
Da li je neko dobio vise od 31.5 din, neka se javi i kaze od koga, posto ovi moji ne znaju da je iko platio vise od 31.5
 
"Borac" Šurjan je predavao robu Dijamantu i svojim kooperantima je platio 32,5 akontacije.
 
Isao sam kod mojih u vezi sa cenom suncokreta, rekli su da ce videti, pa cemo razgovarati o korekciji cene. Hvala svima na informacijama
 
Rale za suncokret si upravu. Ne znam procente. Ali ga svakako ima mnogo u nasem kraju. Pogotovu ove sezone. Mozda trecina sveukupnih povrsina. Mada mislim da ce se iduce sezone drasticno smanjiti. Samo vodi racuna, Branicevski okrug nije Srbija. Uljarica Negotin je u indirektnom vlasnistvu Viktorije (igraju kako oni sviraju),a fabrika ulja Dunavka nije nikad bila u Vlasnistvu Viktorije. Bila je u vlasnistvu Delte do pre neku godinu i tad je dostigla svoj vrhunac i radila punom parom. Trenutni vlasnik je Dragan Djuric-Zekstra Group, i u fazi je propadanja jer ispumpavaju kapital iz nje u vidu sacme(koju ne placaju) koja ide za Vet zavod Zemun koji je takodje u vlasnistvu gorepomenutog. Jos jedan klasican primer unistavanja visokoprofitabilnih fabrika. Izvinjavam se za offtopic, ali morao sam da prokomentarisem. Pozdrav
A gde je branicevski region U Madjarskoj , Bugarskoj , Rumuniji , Hrvatskoj , Bosni , Crnoj gori Ili Makedoniji
 
Nazad
Vrh