Cena Suncokreta 2011

Premalo u odnosu na prošlu godinu.Od čoveka iz Dijamanta čujem da je recimo Mići Almex plaćeno 35 dinara ali za 600 vagona.Tako da i cena od 32-33 dinara prema nama proizvođačima i nije loša.
 
danas cuo da su neke zadruge isplatile 35 u stvari od coveka koji je vlasnik.za micu ide cena+rabat+marza pa koliko to ispada malo vise od 35 dali je to sa pdv, dobili su 12% marze otkupljivaci
 
Poslednja izmena:
Znam ja zemo sve to ali pogledaj za odnos ječam -pivo.Pre se sejalo hiljade hektara ječma radi piva ,a sada kod mene nema ni par hektara za stoku.Pivo nisam primetio da nestaje.Praviće se ulje od kukuruza i teraj dalje.
 
mi smo se dogovorili da tržišnoj inspekciji prijavimo svaku zadrugu,otkupljivača...itd koja neće da prizna razliku
preporučujem i vama
 
Kloki možete se vi slikati sa takvom retorikom.Svaka firma ima pravo da odredi svoju cenu.Tebe niko ne tera da nosiš kod Žike ako Mika plaća više a Jova manje.
Kada bude država a NE Viktorija odlučivala kolika će biti zaštićena cena onda će biti od vašeg posla nešto a do tada samo nada.

---------- Poruka napisana u 22:15 ---------- Prethodna poruka je at 22:13 ----------

Dejane Otkupljivači koji imaju ispod 1000 vagona imaju 8 % a oni preko 12%.

Tako da je Mića dobio 8% .Ima i rastur,transport, trošak prijema skladištenje....bla bla ali opet više zaradi nego mi.
 
Juče su bili kod mene i ostalih većih poljoprivrednika ljudi iz Dijamanta i traže da više ne idemo suncokret preko zadruga i firmi već direktno na njih.Svašta sam od njih čuo ,a mnogo toga i nije za iznošenje na forumu.
 
Slobodno iznesi,čega se plašiš?
Bar da znamo sa kakvom bagrom sarađujujemo.

---------- Poruka napisana u 08:49 ---------- Prethodna poruka je at 08:42 ----------

Baš me zanima šta nam komšija Todorić nudi,verovatno ga ovi naši Peconiji, Viktorijanci i ostali nagazili.
Pa sada traži alternativu otkupa jer sadašnje zadruge su pod direktnom dirigentskom palicom nekoliko moćnika u državi.
 
Pa u globalu su pričali o procentima koje mi kao poljoprivrednici gubimo predavajući robu preko zadruga i sličnih firmi.O paritetima u zameni za robu koju oni daju njima ,a mi to debelo više plaćamo.Reklo se par reči i o semenu koje se davalo za džabe ,a niko ga od nas nije tako dobio...
Ne znam ni dali da verujem u sve što sam čuo?
 
Imaju li tih "nekoliko" procenata broj 2,5,15 % ili...?
Šta misliš zašto su ispeglali Racu?
Nakupi se tu dosta više nego što mi i mislimo.
 
Još malo, pa su manipulativni troškovi veći od cene suncokreta.Tj ,više zarade odkupljivači ,nego proizvođači.
 
Opet kažem da ne bi bio red da iznosim cifre.Doće oni i do svih vas sa svojim ponudama.Oni hoće da recimo ako imate objekat kao članovi Kiraji sami tu kipujete svoj i recimo drugarov suncokret i onda zovete njih.Oni utovare i odvezu ,a vi dobijete i do 10% veću cenu nego recimo da ste ga predali u zadruzi.Po njihovoj priči oni bi da svako domaćinstvo to radi.Interesantno je što se priča širi i na pšenicu i kukuruz!!!
 
Ima tu rešenja par za pojedince,udruživanje i direktna trgovina.
Samo ako ne daju dobre garancije ljudi neće prihvatiti.
Velika je problem da se napravi i otkupno mesto (zadružno) jer kakav nam mentalitet neko će se polakomiti.

---------- Poruka napisana u 09:08 ---------- Prethodna poruka je at 09:07 ----------

Diklofen pošalji broj nekog od njih na pp.
 
Kloki možete se vi slikati sa takvom retorikom.Svaka firma ima pravo da odredi svoju cenu.Tebe niko ne tera da nosiš kod Žike ako Mika plaća više a Jova manje.
Kada bude država a NE Viktorija odlučivala kolika će biti zaštićena cena onda će biti od vašeg posla nešto a do tada samo nada.

---------- Poruka napisana u 22:15 ---------- Prethodna poruka je at 22:13 ----------

Dejane Otkupljivači koji imaju ispod 1000 vagona imaju 8 % a oni preko 12%.

Tako da je Mića dobio 8% .Ima i rastur,transport, trošak prijema skladištenje....bla bla ali opet više zaradi nego mi.
tako je bilo do ove godine a ove godine su dobili 12%
 
mi smo se dogovorili da tržišnoj inspekciji prijavimo svaku zadrugu,otkupljivača...itd koja neće da prizna razliku
preporučujem i vama

kada smo zvali zadrugu kojoj smo predali vlasnik nije rekao da ne može da plati razliku već da on "nemože sad svakom da računa koliko je to para i da se stim zajebava"
jako bezobrazan i ne poslovan odgovor
zvali smo druge otkupljivače da se raspitamo kako je kod njih i naišli na zid ćutanja i glupih odgovora kako oni o tome neznaju ništa nit su čuli
pa ako sam ja čuo oni jesu sigurno.
ali niko nije rekao da nam to ne sleduje
 
vidim da sledeca sezona ide direktan dogovor sa uljarama ali i tu mi nesto smrdi. verovatno hoce da prebace krivicu na zadruge a oni su kao nama najbolje mislili,a oni zas... ipak im treba sirovina pa ce sada da uguraju zadrugama vruc krompir
kloki samo ga nategnite popustice on.ali sto jace jer ljigavci su to
 
Dejo moguće da su dobili 12% to je još gore za nas jer su nas još više zaj***li!
Kako god da okreneš mi proizvođači svakako najgore prođemo.
Nisu ni uljari baš da rade za nas samo se sad vade na zadruge,naguziće nas i oni samo polako.
Bar da malo skuplje prodamo svoj trud.
 
Nazad
Vrh