Cena soje, rod 2021 god.

Pa i sta ti nije bilo jasno onda?
Ranije ili na suncokretu imas akontacije i konacne. Na soji nema konacne, odnosno ta dnevna cena je konacna kad si obracunao.
Ukoliko ne ides na obracun ostaje kao lager!
 
Za soju nema kampanja sa njom se trguje cele godine

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kod nas na akontaciji je bilo necistoce do 6%. vlaga do 15%,a na lager redovno 13%vlaga i 2% necistoce.E sad ja sam bio na 14,1% sa vlagom i 5,7 necistoce tako da sam dobro prosao bez odbitaka.Da sam stavio na lager bilo bi 4,8 posto odbitaka.Tako da bi na ceni lagera od 82,7 bio na istom kao sa 78 na akontaciji.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod nas je kontra, ko hoće da proda njemu mere vlagu i nečistoću i spram toga rade i bonifikaciju. Ko ostavlja na lager, njemu mere vlagu i primese za slučaj da su veći od SRPS-a i radi razdvajanja (da sipaju vlažniju na drugu gomilu od suve), ali pišu 13% i 2% a na te parametre nema pozitivne bonifikacije (za negativnu bonifikaciju ne znam jer nisam poslednjih godina imao procente preko SRPS-a u soji). Što se cene tiče (za one koji odmah prodaju) isplate akontaciju odmah a kad se utvrdi konačna cena onda doplate razliku, oni koji ostavljaju na lager to naglase kod prijema. Nikad do sad još nije bila akontacija veća od konačne cene.
 
Čujem danas od otkupljivača da će cena soje ići najverovatnije dole zbog uvoza
 
Nazad
Vrh