Cena soje rod 2020

Kod vas mora isto tako , vidi se sad. Ili dozvoliti uvoz gmo sacme , ili na vrijeme da su zabranili izvoz zrna . Trece nema
 
Racunali su vasi ,Srbija ima dovoljno soje za vlastite potrebe , navodno jedina u Evropi pored Ukrajine . Samo nisu racunali kolko brodovi i barze mogu da odvezu brlo brzo.
 
Jagma za sojom, uzimaju se krediti da bi se još nešto kupilo. Ne valja nikako. Obični ratari nemaju, skladištari imaju ali bi da prodaju a i ne bi, totalna zbrka i pometnja. Špekulanti se isto uplašil0 ni njima nije sve jasnoi, izvoznici imaju porudžbine iz okruženja da izvoze, imaju blanko cenu, ko preživi... Pisao ja za one što idu ulicom sa kombijem i skupljaju stare šporete, da ne bude tako i sa sojom?
 
Jagma za sojom, uzimaju se krediti da bi se još nešto kupilo. Ne valja nikako. Obični ratari nemaju, skladištari imaju ali bi da prodaju a i ne bi, totalna zbrka i pometnja. Špekulanti se isto uplašil0 ni njima nije sve jasnoi, izvoznici imaju porudžbine iz okruženja da izvoze, imaju blanko cenu, ko preživi... Pisao ja za one što idu ulicom sa kombijem i skupljaju stare šporete, da ne bude tako i sa sojom?
Neke situacije koje znam, da u slucaju pada od 10-20-30din mnooge firme ce popucati. Mi ne zelimo biti deo toga, posmatramo sa strane. Odradicemo na sigurno za malu zaradu sta moze, spekulacijama se ne bavimo jer je situaciju uzavrela.
 
Ode i moja soja... Jedva po 80 din.
fa2797221c70db909bc776fb0860cf7d.jpg
e95271806ad9d8cb2d3e4edc66fe4a55.jpg
 
Danas nasao u skladistu jedan dzak od 50kg soje sto je ostalo od proslogodisnje setve, bice para za jedan dobar rostilj

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Svaka čast kolegama koje su odlučile da čuvaju soju . Nikad veća razlika . Mada realno mora se to svrstati u kocku i sreću . Zadnji put npr kad sam ostavio , jedva sam prodao u martu i po malo nižoj cijeni.
 
od kako pratim soju na forumu ovako interesovanje nisam jos video kao ovih nekoliko dana
al se zakuvalo ;)
 
Са Сојом само треба бити стрпљив и кад ти да ветар у леђа гурне те пар год напред...
Strpljiv sam ja bio i 2018.posle one katastrofalne 2017. me je gurnula par godina unazad. Ne ide se baš uvek napred.
 
Od 2012 na ovamo uvek pricam kad se dotaknemo teme da je cena od 7 k evra po vagonu soje, bila onda i nikad pre i posle. Kad ono jbt ove godine je ladno cena presisala onu a jos joj se kraj ne vidi!
Ludnica totalna!
 
Велика је разлика када је 2012 та цена била у жетви и сада када је та цена 7-8 месеци касније. С обзиром да је велика већина већ продала соју остаје нам да чекамо јесен да видимо која ће цена бити тада, а до тада можемо само да нагађамо шта ће бити када крену терминске понуде..
 
Nazad
Vrh