Cena soje rod 2020

Šalu na stranu ljudi, ali videće se posle Đurđevdana koliko ima još soje na zalihama u silosima. Ja baš nešto nisam optimista po pitanju velikih količina. Vidim da je Bojčetić u toj problematici, pa neka i on prokomentariše trenutnu situaciju, kako njegova firma gleda na to.
 
Soje nema. Prošle godine se dosta odustalo od soje u našem ataru, a ove još više. Tako da na jesen opet neće biti neke količine i očekujem da soja zadrži neku dobru cenu...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ako sada vec nude kod mene u Hr. 3,30 ili 50,60 dinara mora u zetvi da bude barem 10% veca cijena .Potpises ugovor koliko mislis da ces imati tona i tolika je cijena za sada.Jedan je otkupljivac izasao sa tom cijenom za sad.
 
Ako sada vec nude kod mene u Hr. 3,30 ili 50,60 dinara mora u zetvi da bude barem 10% veca cijena .Potpises ugovor koliko mislis da ces imati tona i tolika je cijena za sada.Jedan je otkupljivac izasao sa tom cijenom za sad.
Može da se desi i da cena u žetvi bude manja. Sve je moguće.
 
Bogami Spajki ako ovako nastavi da raste, pitanje je. Poslednje što sam pratio je da je cena malog dukata bila oko 200 €.
Dugo nisam čuo kako se sad kotira, mada je zlato stalno u porastu,
 
Otac vas vaš, žao mi što me uhvatile godine a i daleko je, ali bi vas voleo videti na onom skupu. Bar da mi žena nije toliko ljubomorna, komšinica je mnogo razumljivija i tolerantnija.
 
Šalu na stranu ljudi, ali videće se posle Đurđevdana koliko ima još soje na zalihama u silosima. Ja baš nešto nisam optimista po pitanju velikih količina. Vidim da je Bojčetić u toj problematici, pa neka i on prokomentariše trenutnu situaciju, kako njegova firma gleda na to.
Ne mozemo da verujemo sta se desava. Ne bi smo voleli biti u kozi potrosaca soje. Ovo sa sojom pocinje da podseca na Dutch Tulip mania. Prvu registrovanu svetsku spekulaciju za neupucene. Mi se povlacimo iz soje jer postaje kao crno-crveno na ruletu.

Aco kako tvoja firma stoji sa zalihama soje? ;)
 
Ne ulazi se u to dali je biotek soja nezdrava ili ne , stvar je u tome sto obicne u Evropi nema dovoljno .
Kod nas su pred par godina bili protesti da se zaustavi uvoz sojine sacme gm iz Brazila . Seljaci stali na granicu i zaustavili kamione . Drzava prvi dan podrzala . Nakon par dana digli se proizvodjaci mesa , zivine prije svega , jer nema hrane , i st ce morali pustiti . Napravili neke uredbe , kao moze ali amo ko ima dozvoku , da bude oznaceno itd ...
 
Nazad
Vrh