Cena psenice rod 2022

Pises gluposti,mogao si to realizovati po 42 ali hteo si da zaradis jos preko toga pa ti sad svi krivi!? 8-)
Ne shvatam sta je tu glupost? Procena mi je bila losa sto se cene tice a kao rezultat moje lose procene povlacim navedene radikalne poteze. Nikoga ne krivim sam sam kriv.
 
Ja sam cekao 45 da je prodam, nisam hteo za 41-42. Kad je krenuo pad reko pasce do 35-36 kao sto je bilo u zetvi pa cu ako nista dati na tu cenu, kuci mi je nemam troskove lelagera nista ne gubim. Medjutim ovih 26 je bas izivljavanje na sve cene svega. Nova ne sme da bude ispod 30 da bi seljak preziveo..
 
Bogati ce izaci jos bogatiji iz svega, mi sirotinja jos siromasniji....
Ономад, кад сам решио да ставим тачку на фијаско звани пшеница рода 22., одем до силоса, а ту се појавио и Живица. Седимо и ћаскамо док ми је жена обрачунава и дотакнемо се цена и тога да овај пад нико није очекивао. Пита ме он колико имам за обрачун, ја му кажем, а он ми каже "Остао си кратак за...." ...ту количину пута 10 динара. "Знам, ал' шта ћу...", а он ми са уздахом каже "А ја имам око 'иљаду вагона...".
 
Ma nek padne na 15din kad nam mala cena bila 35

35 jeste mala cena za rod 2022. 40 i više nije mala cena. 45 je realna koju sam i ja čekao i na koju bi sve pustio. Ove sadašnje cene ne vredi ni komentarisati...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
kod nas je ta cena bila svega par dana i to na drp nacin,ja nisam mogao da dam jer smo tad skidali kukuruz a i ubacio sam bio tablete protiv stetocina u halu tako da opet nisam mogao jbg...

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
@emigrant да човек зна где ће пасти он би сео. Мој случај: имао сам жито на лагеру на 2 места (први и последњи пут). На једном месту је цена била 37 па 37.5 па 38 а за то време на другом месту нису имали цену. На том другом месту сам рекао да ми јаве кад буду имали цену. За пар дана ми јаве да је 41.5 и питају да ли бих продао. И тако продам. У истом моменту је овамо било 40 и ту нисам хтео да продам јер је тада цена ишла ка горе и реко нека буде исто као и овамо што сам продао. Међутим, кратко је била та цена. После неколико дана нису имали цену а кад су је добили било је 37 - 38, не знам ни сам тачно. Ту је прошло већ можда и 3 недеље од кад сам продао оно прво. И тако, све ајде још мало ајде још мало па опет нема цене па онда 33, па све до данас пада. Има једна изрека или шта је већ: Зашто сељаци не играју игре на срећу? Доста им је коцкања са временским приликама и ценама.
Уреу нисам узео а сад ми нешто пада на памет да мењам за жито па колико добијем ( и уреа је била преко 100 кад је жито било 41.5 а пре недељу дана је била 75). Знам да нема рачунице али можда буде још горе.
 
Ma cena ko cena ..da li uspevate da naplaćuje te?
Tu je problem, nemaju zadruge love da plate.
Kod nas je ovakva situacija jedna zadruga kad je bila 41din platila samo par dana i to je to, pa kad su otisli ljudi da prodaju rekli su da nema cene nema realizacije, pa onda cena pala na 38din isto kad je otisao neko da proda ista prica ili su rekli evo ti psenice radi sta hoces sa njom, pa onda spala cena na 35din ista prica nema potraznje bla bla bla, pala na 30din psenica ista prica pa sad zadnje na 28din ista prica.🤬
Onda druga firma Mlin nas oni kad je cena bil 41 din i nakon pada cene oni su drzali cenu jos 15dana na 41din i redovno isplatili, uglavom ko ide kod njih imaju neku cenu i plate ali naravno njihovim kooperantima dok ova druga zadruga katastrofa nit cenu imaju vec 4meseca nit plate nesto.
 
Ja sam umesto doplate za suncokret od lokalnog otkupljivača JEDVA uzeo djubrivo ...
Samo roba kod kuće, i kad legnu novci onda se tovari ...
 
Nazad
Vrh